زیباترین پارک های توکیو

با وجود اینکه توکیو (Tokyo) یک کلان شهر مدرن، با بسیاری از آسمان خراش ها، مراکز خرید و موسسات بزرگ است. حجم وسیعی از این شهر را فضای سبز اشغال کرده که فرصتی مناسب برای رهایی مردم بومی و توریست ها از زندگی شلوغ شهری می باشد. در این شهر پارک هایی وجود دارند که توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کنند و اگر قصد تفریح، عکس گرفتن و یا ریلکس کردن را دارید می توانید به آنجا رفته و لذت ببرید. ما برخی از زیباترین پارک های توکیو را به شما معرفی خواهیم کرد.

زیباترین پارک های توکیو

پارک ملی شینجوکو گوئن (Shinjuku gyoen national garden)

این پارک که در فاصله ی فقط ده دقیقه پیاده از ایستگاه شینجوکو قرار دارد، دارای مساحت ۳\۵۸ هکتار با چمن های گسترده، درختان و برکه های زیادی می باشد، که محل اصلی زندگی خانواده ی«نایتو» از لرد های فئودال (feuda)l می باشد که در طول دوره ی ادو (۱۶۰۳-۱۸۶۸) در حوزه ی تاکوتو دراستان شینانو (Shinano) ساکن بودند. این پارک امروزه به عنوان یک پارک ملی، تحت نظر وزارت محیط زیست به مردم خدمت رسانی می کند. این پارک به سه سبک طراحی شده است، فرانسوی، چشم انداز انگلیسی در شمال و چشم انداز سنتی در جنوب پارک. با پرداخت ورودی کمی می توانید از سه شنبه تا یکشنبه بین ساعات ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر از این پارک دیدن کنید.

پارک ملی شینجوکو گوئن

پارک یویوگی (yoyogi park)

پارک یویوگی پارکی به سبک غربی بوده که با فاصله ی پنج دقیقه پیاده از ایستگاه هاراجوکو (Harajuku station) و معبد میجی (mejiji shrine) واقع شده است. این پارک محل اولین پرواز موفقیت آمیز، در ۱۹ دسامبر ۱۹۱۰ توسط «یوشوتوشی توکوگاوا» «Yoshitoshi Tokugawa» می باشد. امروزه این پارک یکی از پارک های مورد علاقه ی مردم ژاپن به شمار می آید و شما می توانید طرفدارن موسیقی راک، شعبده بازها، کمدین ها و گروه های موسیقی سرگرم کننده را در آنجا ببینید. بدون پرداخت هزینه می توانید شاهد برگ های معروف پاییزی این پارک، به ویژه برگ های طلایی درخت جینکو (ginko) باشید.

پارک یویوگی

باغ شرقی کاخ امپراطوری (پارک کوکیو هیگاشی)

این پارک فقط ۱۵-۱۰ دقیقه پیاده با ایستگاه توکیو فاصله دارد و شما بدون پرداخت ورودی می توانید در باغ های سرسبز روبروی قلعه ی ادو (edo) و بخشی از کاخ امپراطوری معاصر قدم بزنید و از سنگ های عظیمی که برای ساخت دیوارهای قلعه به کار رفته اند، از نزدیک دیدن کنید. اگر از خرابه های کاخ بالا بروید، علاوه بر دیدن پارک، می توانید از موزه ی امپراطوری که متعلق به خانواده ی امپراطوری است و دارای بیش از ۹۵۰۰ اثر هنری نیز می باشد، دیدن کنید.

باغ شرقی کاخ امپراطوری

پارک اوئنو (ueno park)

پارک اوئنو در کنار ایستگاه اوئنو واقع شده و شامل حدود ۶ موزه، یک باغ وحش، معبد نیکوتوشو (Toshogu) و برکه ی شینو بازو (Shinobazu) می باشد. رویداد قابل توجهی که در این پارک برگزار می شود، جشن های بهاری برای شکوفه های گیلاس و هامانی می باشد. این پارک، در سال ۱۸۷۳ در زمین هایی که قبلا متعلق به کان ائی (Kan’ei-ji) بود، تاسیس شد. این پارک رایگان، مکان فوق العاده ای برای جذب خانواده ها بوده و با دارا بودن ۸۸۰۰ درخت، نیلوفر های آبی بزرگ، مرداب ها، بوته ها و گونه های مختلف پرندگان، انتخاب فوق العاده ای برای عکاسان با استعداد خواهد بود.

پارک اوئنو

موسسه ی علوم طبیعی منطقه ی حفاظت شده ملی

این موسسه احتمالا یکی از بهترین مراکز نگهداری اسرار توکیو است. این ذخایر طبیعی در قلب توکیو نزدیک به ایستگاه مگورو (Meguro) واقع شده اند. این پارک توسط موزه ی ملی طبیعت و علوم که هدفش حفاظت از محیط طبیعی جنگل ها و مرداب های توکیو می باشد، اداره می شود. این موسسه به طور کلی متعلق به وزارت آموزش و پرورش ژاپن می باشد و از این رو هر کس می تواند با صرف هزینه ای بسیار کم، از زیبایی طبیعی این پارک لذت ببرد. این باغ ها برای تحقیق و آموزش نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

موسسه ی علوم طبیعی منطقه ی حفاظت شده ملی

دره ی تودوروکی (Todoroki valley)

در وسط شهر مسکونی ستاگایا (Setagaya) در فاصله ی دو دقیقه ای از ایستگاه تودوروکی در توکیو پارک کوچکی به نام دره ی تودوروکی وجود دارد. این پارک فقط یک کیلومتر مساحت دارد اما مسیر سرسبز و زیبایی را شامل می شود که از طریق یک دره ی چوبی باریک به امتداد یک رودخانه متصل می شود. ایستگاه تودوروکی پایین تر از خیابان کمپاچی (Kampachi Dori) و نزدیک به پارک تودوروکی کودکان واقع شده است. در انتهای این پارک، شاهد منظره ی چشمگیری از معبد تودوروکی با معماری زیبا و درختان گیلاس خواهید بود. این مکان یکی از زیباترین پارک های توکیو می باشد.

دره ی تودوروکی

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مراکز تفریح
تبلیغات چپ