بهترین تصاویر رالی داکار ۲۰۱۸

رالی داکار در سال جاری، مجموعه ی همیشگی خود از لحظات شگفت انگیز را جمع آوره کرده است، که برخی از آن ها را در یک سری عکس های دیدنی به ثبت رسیده اند. با سیر و گشت همراه شوید با نمایش بهترین تصاویر رالی داکار ۲۰۱۸

بهترین تصاویر رالی داکار ۲۰۱۸

از تاریخ ۶ ژانویه، یکی از سخت ترین مسابقات دوچرخه سواری، چهارچرخ سواری، کامیون رانی و اتومبیل رانی جهان در سراسر آمریکای جنوبی در حال برگذاری است و شرکت کنندگان تمام سعی خود را می کنند تا نام خود را در تاریخ به ثبت برسانند.

در واقع سال جاری، چهلمین سالگرد رالی داکار است که در لیما، یعنی کشور پرو شروع می شود و بعد از گذشتن از بولیوی و در کوردوبا، یعنی آرژانتین به پایان خواهد رسید. مسابقات می توانند از مسافت ۳۱ کیلومتری (۱۹ مایل)، مانند مرحله ی اول در سال ۲۰۱۸، تا مسافت ۹۲۷ کیلومتر (۵۷۶ مایل) ادامه داشته باشند.

این رالی به عنوان یکی از خطرناک ترین مسابقات در جهان شناخته شده است (۷۰ نفر از زمان شروع مسابقه در سال ۱۹۷۸، تاکنون جان خود را از دست داده اند). این رالی نام خود را از شهری در سنگال گرفته که آن را به عنوان خط پایان (پاریس، فرانسه به عنوان خط آغاز) در نظر گرفته اند. پس از مشکلات امنیتی که در سال ۲۰۰۷ بوجود آمد، این رالی به آمریکای جنوبی انتقال داده شد و موفقیت های بعدی این رویداد نیز باعث شد تا آمریکای جنوبی موقعیت خود را به عنوان خانه ی رالی داکار بیشتر از پیش تثبیت کند. اگر چه مسیر مسابقات هر ساله تغییر می کنند، اما همواره ترکیبی از دریاچه ها، کوه ها، بیابان ها و تپه های شن و ماسه ای را شامل می شوند.

رالی امسال بار دیگر شاهد قهرمانی راننده ی افسانه ای و قهرمان دو دوره ی رالی جهان، یعنی کارلوس سینز در رشته ی ماشین رانی بود، در حالی که در رشته ی کامیون رانی، ادوارد نیکولایف چهارمین عنوان خود را به دست آورد یعنی دومین قهرمانی متوالی پس از سال ۲۰۱۷ دیگر برندگان، اولین قهرمانی خود را تجربه می کردند.

 

برندگان ۲۰۱۸ رالی داکار

ماشین: کارلوس سینز، لوکاس کروز (اسپانیا)؛ تیم Peugeot Total

دوچرخه: ماتیاس والکنر (اتریش)؛ Red Bull KTM Factory Racing

چهارچرخ: ایگناسیو کاسل (شیلی)؛ Casale Racing

کامیون: ادوارد نیکولایف، اوجی یاکولف، ولادیمیر ریباکوف (روسیه)؛ Kamaz-Master

UTV (وسایل نقلیه شاسی بلند): رینالدو وارلا، گوستاو گوگلمن (برزیل)؛ South Racing-Can Am

تصاویر رالی داکار ۲۰۱۸

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ