جالب ترین ساختمان های شهر توکیو

در دنیای معماری ژاپن همه نوع ساختمانی دیده می شود، از ساختمان های خیلی بلند قدیمی گرفته تا مدرن ترین شاخص های سبک معماری امروز. این ساختمان های مبتکرانه و بی همتا را می توانید در توکیو مشاهده کنید. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی جالب ترین ساختمان های شهر توکیو

جالبترین ساختمان های شهر توکیو

انجمن آئودی (audi forum)

انجمن آئودی که تحت عنوان “کوه یخی” تکمیل شد به دلیل طراحی زاویه ای و نوک تیز، نمای بلورین منحصر به فرد و نیز طراحی فوق شهری آن، همانند نگینی بر حلقه ی انگشتری شهر می درخشد. این ساختمان که در خیابان اموته ساندو (Omotesando) واقع شده است، در طبقات پایین دارای نمایشگاهی برای اتومبیل های لوکس و آخرین مدل بوده و در طبقات بالاتر نیز قسمت اداری این ساختمان قرار دارد.

انجمن آئودی

شوفوکو-جی (Shōfuku-ji)

ساختمان شوفوکو-جی قدیمی ترین ساختمان موجود در توکیو می باشد که پس از جنگ ویرانگر، وقوع حوادث طبیعی و نیز آتش سوزی ها، به طرز معجزه آسایی هیچگونه آسیبی به آن نرسیده و همچنان سالم باقی مانده است. این معبد که در سال ۱۴۰۷ ظهور بنا شد حدود ۶۰۰ سال و یا بیشتر قدمت داشته و فقط برخی ترمیمات جزئی روی این ساختمان صورت گرفته است. این معبد همچنان یکی از بهترین نمونه های معماری دوره ی کاماکورا (Kamakura) در سراسر ژاپن شناخته می شود.

شوفوکو-جی

تپه ی آفتابی (sunny hill)

ساختمان های زیادی در توکیو وجود دارند که توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کنند. از جمله ی این ساختمان ها فروشگاه تپه ی آفتابی است که یک فروشگاه تخصصی کیک آناناس می باشد. شیرینی که ریشه ای تایوانی دارد. نمای این ساختمان با تخته چوب های ضخیم به صورت ضربدری پوشیده شده و به ساختمان فرمی شبیه یک دسته چوب و یا یک سبد چوبی داده است.

تپه ی آفتابی

توکیو اسکای تری (Tokyo skytree)

توکیو اسکای تری مرتفع ترین و جدیدترین برج بنا شده در کشور ژاپن می باشد این مکان یکی از ساختمان های شهر توکیو است که در سال ۲۰۱۲ به اتمام رسید و انتشار امواج تلویزیونی و رادیویی از اصلی ترین وظایف این ساختمان به شمار می آیند. توکیو اسکای تری امکانات تفریحی متنوعی را نیز برای بازدید کنندگان فراهم کرده است. برای مثال در  این برج یک رصد خانه، یک مرکز خرید، رستوران و حتی یک آکواریوم نیز برای مراجعه کنندگان فراهم شده است.

توکیو اسکای تری

توکیو میدتاون (Tokyo midtown)

دومین ساختمان بلند ژاپن، توکیو میدتان نام دارد. این بنا، یک ساختمان چند منظوره ی منحصر به فرد به حساب می آید. ایده ی اولیه ی طراحان آن ، این بود که ساکنین این برج بتوانند بدون ترک مجتمع در این برج کار کنند، ساکن شوند و خود را سرگرم کنند. علاوه بر اقامتگاه های موجود در این مجتمع، یک موزه، چند رستوران، فروشگاه های متنوع، یک گالری طراحی و حتی یک پارک نیز در این ساختمان وجود دارند.

توکیو میدتاون

ایستگاه توکیو (Tokyo station)

نسبت به هر ایستگاه دیگری در ژاپن قطارهای بیشتری از ایستگاه توکیو عبور می کنند. ایستگاه توکیو در سال ۱۹۱۴ تاسیس شد ولی سال ها بعد در اثر جنگ و آتش سوزی از بین رفت. بخش بازسازی شده ی این ایستگاه که مسیر آن به سمت محله ی مارونوانچی(red Marunouchi) قرار دارد ، مکانی تاریخی قلمداد می شود و درست مانند گذشته ی با شکوه این ایستگاه ترمیم شده است.

ایستگاه توکیو

میکی موتو ۲ (mikimoto 2)

شرکت میکی موتوی ۲ ، ساختمانی تماشایی با نمای بی نظیر شیشه ای و پنجره هایی با طراح های آبستره، متعلق به جزیره ی میکی موتو می باشد که شب ها زیبایی چشمگیرش را به رخ هر بازدیدکننده ای می کشد. می توانید در این ساختمان که در منطقه ی گینزا قرار گرفته از فروشگاه های لوکس، دفاتر خدماتی و چندین رستوران مشهور دیگر نیز بازدید کنید.

میکی موتو ۲

توکیو پلازا اوموتساندو (Tokyo plaza omotesando)

توکیو پلازا اوموتساندو در واقع یک مجتمع خرید هفت طبقه می باشد که در خیابان اوموتساندو واقع شده است. وند از ویژگی های برجسته ی این مجتمع می توان به آینه های پیچ خورده و زاویه دار درب ورودی اصلی اشاره کرد که باعث می شوند این ساختمان بیشتر از آنکه شبیه به مراکز خرید باشد، ظاهری مشابه دروازه ای بزرگ داشته باشد.

توکیو پلازا اوموتساندو

دیر جیمونا (dear jingumag)

دیر جیمونای یک ساختمان اداری تجاری واقع در شیبویا(Shibuya) است که در سال ۲۰۱۴ دستخوش تغییراتی شد. نمای این ساختمان بیشتر به قفس سفید رنگی با میله های موج دار شبیه بوده و به همین دلیل نیز نسبت به بناهای معمولی مجاور خود، بیشتر به چشم می آید.

پرادو توکیو

پرادو توکیو (prada tokya)

دور تا دور این ساختمان پنج ضلعی، کلیسا مانند که درمنطقه ی ائویاما(Aoyama) واقع شده،  با پنجره های شیشه ای الماس گونه که شامل تراش های محدبی شکل هستند، مزین شده است. اگرچه این فروشگاه لوکس برترین برند های مد توکیو رو دارا می باشد، اما آنچه بیشتر باز دیدکنندگان را به سمت خود جلب می کند نمای منحصر به فرد این ساختمان زیباست.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ