جاذبه های گردشگری آرژانتین

کشور آرژانتین به دلیل جاذبه های فراوان و تنوع جغرافیایی، توجه گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب می کند. از دورنمای وسیع و سراسری پاتاگونیا گرفته تا علف زارهای پهناور هر کدام سلایق مختلف را به خود جذب می کنند. آرژانتین که یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است سرشار از مناطق دیدنی بوده و مکانی فوق العاده برای علاقه مندان به طبیعت و کاوشگران کنجکاو می باشد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید با معرفی جاذبه های گردشگری آرژانتین

جاذبه های گردشگری آرژانتین

یخچال طبیعی پرتیو مورنو

یخچال طبیعی پرتیو مورنو در پارک ملی لوس گلاسیارس که در قسمت بیرونی شهر ال کالافاته در جنوب غربی آرژانتین قرار دارد واقع شده است. این یخچال طبیعی به دلایل متعددی جالب توجه است. یکی از این دلایل گیرایی و سحر انگیز بودن نمای این یخچال طبیعی است. دوم این که، یخچال طبیعی پرنیو مورنو به جای آب رفتگی و کوچک شدن وسیع تر شده و هر روز حدود دو متر به وسعت آن افزوده می شود، به گونه ای که می توان تکه های درهم شکسته ی این یخچال طبیعی سر به فلک کشیده را که ارتفاع آن به حدود ۶۰ متر می رسد را در آب مشاهده کرد. سوم این که گفته می شود، یخچال طبیعی پرتیو مورنو دربرگیرنده ی سومین آب شیرین و بسیار بزرگ جهان است.

یخچال طبیعی پرتیو مورنو

کوه فیتز روی

فیتز روی یکی از کوه های معروف آرژانتین است. این کوه که توسط دریاچه های یخ زده، کوه های خیره کننده و نوک تیز آند که در خارج از روستای کوهستانی و کوچک ال چلتن در جنوب پاتاگونیا قرار دارند احاطه شده است، توجه بسیاری از علاقه مندان به طبیعت، عکاسان، کوهنوردان، راه نوردان و سایر افراد را نیز به خود جلب می کند.

آبشار ایگواسو

یکی از عجایب هفت گانه ی جهان آبشار ایگواسو است که در شمال آرژانتین و در قلب یک جنگل استوایی که این کشور را به برزیل پیوند می دهد قرار دارد . این آبشار که بخشی از رودخانه ی خروشان ایگواسو را شکل می دهد در پارک ملی ایگواسو در ایالت میسیونز آرژانتین واقع شده است.

آبشار ایگواسو

پارک ملی Nahuel Huapi

پارک ملی Nahuel Huapi یک ناحیه ی حفاظت شده بسیار بزرگ در منطقه ی باریلوچه ی پاتاگونیا بوده که سرشار از دریاچه، حیوانات وحشی و یک آتفشان خاموش به نام Tronador می باشد. این ناحیه ی جنگلی و حفاظت شده پناهگاهی برای راه نوردان و علاقه مندان به طبیعت شناخته می شود. در این ناحیه تعدادی پناهگاه کوهستانی یا کلبه ی روستایی برای اقامت مسافران در شب ساخته شده است. پیشنهاد می شود پس از چند روز اقامت در این حیات وحش از شهر پر ازدحام و متمدن باریلوچه نیز دیدن کنید. این شهر به واسطه ی شکلات ها و مناطق اسکی رانی فوق العاده، بسیار مشهور است. این مکان از جاذبه های گردشگری آرژانتین محسوب می گردد.

شیاره ی هوماهواکا

در ایالت شمالی آرژانتین، خوخوی، می توان شیاره ی هوماهواکا را که یک ژرف دره با صخره های غول پیکر بوده و سرشار از دهکده های بومی مردم کچوا می باشد مشاهده کرد. شیاره ی هوماهواکا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و بخشی از یک مسیر عمده ی بازرگانی به نام Camino Inca می باشد که قدمت آن به ۱۰۰۰۰ سال پیش باز می گردد.

شیاره ی هوماهواکا

فانوس دریایی آخر دنیا

اشتباه نکنید. در این جا منظور از فانوس دریایی آخر دنیا رمان ژول ورن نیست. این فانوس دریایی در راس جنوبی آرژانتین قرار دارد و از آن به فانوس دریایی آخر دنیا یاد می کنند. نام رسمی این فانوس دریایی Les Eclaireurs (به فرانسوی The Scouts) می باشد. می توان از طریق تورهای قایق رانی که در شهر اوسوایا برگزار می شوند برای تماشای این نمای فوق العاده استفاده کرد. این مکان از جاذبه های گردشگری آرژانتین محسوب می شود.

شهر کوردوبا

شهر تماشایی کوردوبا در کوهپایه های سیراس چیکاس بر روی رود Suquia واقع شده است و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. بسیاری از نقاشان آرژانتینی و علاقه مندان به طبیعت این شهر را خانه می نامند. کوردوبا به واسطه ی معماری استعماری اسپانیایی بسیار شهرت دارد و یک زندگی فرهنگی و پرشور و نشاط را به رخ بازدیدکنندگان می کشد.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ