جاذبه های گردشگری لس آنجلس

لس آنجلس از کلان شهرهایی می باشد که تمامی مناطق آن جذابیت و گیرایی منحصر به فرد خود را دارند. برخی از مناطق این شهر رو به دریا قرار دارند، برخی مملو از گردشگرانی هستند که به امید دیدن یکی از بازیگران مشهور در آن جا ازدحام کرده اند و در سایر مناطق تعداد زیادی آسمان خراش به چشم می خورد. در ادامه، برخی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس را به شما معرفی می کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

جاذبه های گردشگری لس آنجلس

اسکله سانتا مونیکا

جاده ی ۶۶ ایالات متحده از شیکاگو شروع شده و در این جا تمام می شود. اسکله سانتا مونیکا در سال ۱۹۰۹ افتتاح شد. در سال ۱۹۱۶ Charles I.D.Loof، سازنده ی چرخ و فلک و پسرش پارک تفریحی Pleasure Pier را که شامل Santa Monica Lood Hippodrome (یک چرخ و فلک) و انواع کارناوال های سوارکاری می شد را به این اسکله اضافه کردند. چندین فروشگاه و رستوران در این اسکله نیز وجود دارد. علاوه بر این بازدیدکنندگان می توانند از این اسکله برای ماهی گیری نیز استفاده کنند.

پیاده روی مشاهیر هالیوود

ایده ی پیاده روی مشاهیر هالیوود متعلق به ای ام استوارت بود که در سال ۱۹۵۳ به مقام مدیریت اتاق بازرگانی هالیوود دست یافت. در سال ۱۹۶۱ پس از بحث ها و رایزنی های فراوان در این مورد که هر فرد مشهور می بایست ستاره ی خود را داشته باشد سرانجام این طرح بر روی پیاده روی مشاهیر هالیوود به اجرا در آمد. از آن پس بر روی این پیاده رو ۱۵۵۸ ستاره حک شد که امروز این تعداد به بیش از ۲۶۰۰ عدد می رسد و هر ساله نیز به آن افزوده می شود. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری لس آنجلس می باشد.

پیاده روی مشاهیر هالیوود

استودیوهای جهانی هالیوود

استودیوهای جهانی هالیوود از دو ناحیه ی مجزا برخوردار می باشند. در پارک تفریحی استودیوی جهانی هالیوود، بازدیدکنندگان می توانند از جاذبه های کلیدی مانند دنیای جادویی هری پاتر، شهر خیالی سیمپسون ها، محله ی پر پیچ و خم Walking Dead و همچنین پارک شب های وحشت هالووین که هر ساله در پاییز مراسم هایی را برگزار می کند، دیدن کنند.

استودیوهای جهانی هالیوود

تفرجگاه ساحلی ونیز

اگر چه شهر سانتا مونیکا از زیبایی های فراوانی برخوردار می باشد اما گشت و گذار در ونیز یک تجربه ی کاملا متفاوت محسوب می شود. تفرجگاه ساحلی ونیز امکان تماشای مناظر فوق العاده ی اقیانوسی را برای گردشگران فراهم می کند. به علاوه در این محل می توان فروشگاه ها، رستوران ها، دست فروش ها و هنرمندان خیابانی متفاوتی را مشاهده کرد. از مناطق بسیار دیدنی این تفرجگاه می توان به Muscle Beach Venice (یک باشگاه ورزشی) و پارک اسکی رانی اشاره کرد.

تفرجگاه ساحلی ونیز

بلوار رودیو درایو

بلوار رودیو درایو یک بلوار بسیار شیک و خوش طرح است. اگر چه خیابان بورلی هیلز خود به تنهایی دو مایل (۳/۲ کیلومتر) درازا دارد اما بخش گردشگری این بلوار یک مسیر نسبتا کوتاه تر بوده که از سمت جنوب به بلوار Wilshire و از سمت  شمال به بلوار سانتا مونیکا محدود می شود. فروشگاه های معروف موجود در این بلوار مانند Louis Vuitton،Versace و Dior این منطقه را خانه می نامند. همچنین بازدیدکنندگان می توانند از هتل Beverly Wilshire که محوطه ی بیرونی آن در فیلم Pretty Woman آشکارا به چشم می خورد نیز دیدن کنند.

بلوار رودیو درایو

موزه ی فناوری ژوراسیک

می توان گفت توصیف دقیق این موزه کاری دشوار است. موزه ی فناوری ژوراسیک از هیچ گونه سازمان دهی منطقی برخوردار نیست و حتی این امکان وجود دارد که برخی از اطلاعات موجود در آن کاملا صحت نداشته باشند. با این حال این موزه یکی از جالب ترین مکان های موجود در لس آنجلس به شمار می آید و حاوی تعداد زیادی اشیای عجیب و غریب و نامربوط می باشد. در این موزه مجموعه ای از مجسمه های بسیار کوچکی که در ساخت آن ها از رشته های مو استفاده شده است، اتاقی مملو از نامه هایی که به رصدخانه ی Mount Wilson ارسال شده اند، یک گالری هنری که در آن فقط نقاشی هایی از سگ هایی که در برنامه ی فضایی شوروی نقش داشتند موجود است، تاس های پوسیده ای که متعلق به ریکی جانِ ساحر هستند و یک اتاق چای خوری که در آن پرندگان اهلی نیز وجود دارند، به چشم می خورند.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ