ترفندهایی برای گرفتن بهترین سلفی در مسافرت

در حالی که مشغول تماشای جلوه ای از ستارگان که توسط پرتوهای شفق قطبی روشن می شوند، هستید. شکوهی از درخشش آب های زلال و شفاف مالدیو، پدیدار می شود و ناگهان محو چشم اندازهای نامحدودی می شوید که با اشکالی از تخته سنگ های منطقه یوتا، آمیخته شده اند. در این هنگام می خواهید از سفرتان خاطراتی داشته باشید. برای بیشتر افراد منظور از  عکس برداری، همان سلفی گرفتن است. بهترین سلفی تکنیک هایی دارد که در این مطلب به آن پرداخته ایم. با سیر و گشت همراه شوید.

  ترفندهایی برای گرفتن بهترین سلفی در مسافرت

به پس زمینه تان توجه کنید

یکی از مهمترین مواردی که باید در مورد سفرتان به آن فکر کنید، این است که توجه داشته باشید که چه چیزی پشت سرتان قرار گرفته است. اگر می خواهید با برج ایفل سلفی بگیرید، نباید در جایگاهی باشید که برج بالای سرتان، بزرگ جلوه بدهد. باید مطمئن باشید که پس زمینه تان راست باشد. و نمی خواهید مانند آمفی تئاتر رم مانند سورتمه ای در سراشیبی قرار گرفته باشید.

 

زوایا

برای اینکه مطمئن باشید که بهترین پس زمینه را ثبت می کنید، زوایا در عکاسی اهمیت بسیاری دارند. اگر می خواهید تمام ابعاد برج ایفل یا برج کج پیزا را در عکستان داشته باشید، ممکن است لازم باشد دوربین را به سمت پایین نگه دارید تا تمام منظره ی برج، در بالا بیفتد. این همان  چیزی است که باید هنگام سلفی گرفتن با آثار تاریخی بلند یا ساختمان ها به آن توجه کنید. خلاق باشید. سعی کنید دوربین را اندکی کج نگه دارید تا بعضی چیزها به طور کامل در عکس قرار بگیرند. گاهی اوقات سلفی های ناگهانی خوب به نظر می رسند.

در محیطی روشن قرار بگیرید

 نه تنها برای یک بهترین سلفی زیبا، بلکه برای عکس های معمولی هیچ چیزی بهتر از نور طبیعی نیست. در هر صورت استفاده کردن از فلش برای سلفی، بخش های مهم و اساسی عکس را از بین می برد. موقعیت خود را به  سمت نور بگیرید، تا صورتتان بدون چروک مشاهده شود و دقت کنید که عکس برداری در نور مستقیم یا پس زمینه ی روشن با صورتتان هماهنگی ندارد.

بهترین سلفی

محکم نگه دارید

هیچ چیزی بدتر از آن نیست که سلفی خوبی بیاندازید و وقتی به آن نگاه می کنید، پس زمینه ی آن تیره و تار افتاده باشد. نگه داشتن گوشی و در همان زمان فشار دادن دکمه ی روی صفحه، کاری بس دشوار است. اگر برایتان مقدور است از دکمه ی خارجی استفاده کنید (به نوع گوشیتان بستگی دارد). در حالی که دارید تلاش می کنید تا عکس بگیرید، سعی نکنید تا با دست حرکاتی مانند یوگا انجام دهید.

از لحظات لذت ببرید

بیشتر اوقات می بینیم که برای سلفی یا اخم می کنید و یا بیش از حد معمول، ژست گرفته اید. در مسافرت ما با ثبت بهترین سلفی ها سعی می کنیم تا خاطرات را ثبت کنیم. ممکن است در طول زندگیتان دوباره به چنین مکان های بخصوصی برنگردید، بنابراین آخرین کاری که باید انجام دهید، این است که یک عکس از لحظات و مکان های شگفت انگیز، به همراه ژست جذاب و چهره ی خندانتان، بگیرید. با آرامش و به طور طبیعی لبخند بزنید و فراموش نکنید که در آن جا حضور دارید. با تعجب نگاه کردن به آن مکان خاص و نیز لذت بردن از کسی یا چیزی که در آن زمان احساس می کنید، اگر واقعا به صورت طبیعی باشد، تصویرتان را به بهترین شکل ممکن منعکس می کند.

 

بیش از حد ویرایش نکنید

اگر بتوانید بهترین سلفی را از خودتان بگیرید، دیگر نیازی به ویرایش آن نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که سعی می کنید عکسی از ثبت خاطره بگیرید که یادآور تجربه ی سفرتان باشد. بنابراین در واقع ویرایش بیش از حد، می تواند آن خاطرات را کاملا متفاوت و یا غلط جلوه دهد. اگر احساس می کنید میزان خلوص رنگ اضافی است، ممکن است تغییر میزان سیاهی یا سفیدی، به تنظیم نور دهی (exposure) عکس کمک کند. حالا تنها نکته ای که وجود دارد، این است که کمی آن را ویرایش کنید و یا آن را برش بدهید.

 از آن لذت ببرید

 در نهایت هیچ گونه قاعده ی خاصی وجود ندارد. با گذشت زمان و تمرین، می توانید سبک خود را توسعه دهید. به خاطر بسپارید وقتی که سلفی می گیرید قرار است خاطره ای را ثبت کنید. خصوصا سلفی هایی که در مسافرت می گیرید. همان طور که قبلا نیز ذکر کردیم ممکن است هرگز چنین مکانی را باز بینی نکنید ، بنابراین بهتر است که درست عکس برداری کنید. ما طرفدار گرفتن سلفی در سراسر دنیا هستیم و دوست داریم آن ها را نگاه کنیم. همچنین لذت و احساسی را که در آن مکان داشتیم را بارها با دیدن عکس ها به یاد بیاوریم.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ