جاذبه های گردشگری بروکسل

بروکسل پرهیاهو به خاطر ویژگی های بسیاری که دارد مشهور است و این تنوع، جاذبه های آن را دو چندان کرده است. مجسمه ها، پارک ها و تپه ها با جلوه های فرهنگی خاص، هنرهای پرزرق و برق Nouveau و ویلاهای هنری دکو و حتی اروپای مینیاتوری بروکسل همه ی این ها را یک جا در خود دارد. با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری بروکسل

جاذبه های گردشگری بروکسل

منکن پیس، ژنک پیی و زینک

تقریبا همه در مورد منکن پیس اطلاعاتی دارند، مجسمه ی پسر بچه ای که اهالی بروکسل علاقه بسیاری به آن داشته و به خوبی به عنوان نماد شهر خود آن را پذیرفته اند. دیگر مجسمه های این خانواده که معروفیت کمتری دارند عبارتند از: دو مجسمه ی دختر به نام جنت پیس و یک مجسمه ی سگ بنام زینک که از سال ۹۰ در خیابان های بروکسل خود نمایی می کنند.

منکن پیس، ژنک پیی و زینک

کاخ بزرگ

این کاخ که دارای یک سالن بزرگ است، در قرن ۱۵، همراه با حدود ۴۰ انجمن زیبا و مجلل و اتاق های باشکوه به همان بزرگی du Roi ساخته شده است. این کاخ بزرگ شکوه و جلال خود را به محض این که بر سنگ فرش های کوچک و راهرو هایش پا بگذارید پیش روی شما قرار می دهد. وقتی به این مکان خاص بروکسل که بدلیل جلوه ی قابل توجه خود از طرف سازمان یونسکو به عنوان یک مکان باستانی انتخاب شده نگاه کنید گویی در تاریخ سفر کرده اید. هر دو سال یکبار، سنگ فرش های آن برای طرح فرش های پرنقش و نگار استفاده می شوند. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری بروکسل می باشد.

کاخ بزرگ

آتومیوم

هر چند که ظاهر نه توپ فولادی که روی تعدادی میله قرار گرفته اند در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظربیاید، اما آتومیوم جلوه ی یک اثر هنری و مرکب از آهن و کریستال را دارد که اندازه ی آن را تا ۱۶۵ برابر بزرگتر می کند. مهندس طراح آن اندرو واترکین این اثر غول پیکر را به طول ۱۰۲ متر برای نمایشگاه جهانی بروکسل در سال ۱۹۵۸ و به منظور نمایش پیشرفت روند علمی در مهندسی ساخت. این اثر ترکیبی، به قدری محبوب شد که اکنون جز لاینفکی از زیبایی شهر بروکسل شده است.

 

خانه های بزرگ شهری ویکتور هورتا

بروکسل گنجینه ای از آثار هنری سبک معماری Nouveau است و  نمونه های درخشان و بارز جنبش های تحولاتی پیش از جنگ خانه های بزرگ شهری ویکتور هورتا هستند. هتل تسل، هتل سولوی، هتل ون ایتولدا و مایسون و آتلیر هورتا به خوبی معماری های خود را به عنوان نخستین تغییرات باشکوه در زمینه آثار تزئینی آهنی و نقشه های فراخ که از نظر سبکی بسیار ضروری هستند را به نمایش می گذارند.

خانه های بزرگ شهری ویکتور هورتا

ویلای امپین

در قرن۲۰، هنر Nouveau فضای بیشتری برای رشد زیبایی های هنری دکو ایجاد کرد، مجددا بلژیک نخستین گام ها را در زمینه ی کارهای جدید و نوی معماری برداشت. ویلای ایمپین که توسط معمار سوئیسی بنام میشل پولاک طراحی شده را، با آن آراستگی های بسیار و مصالح عالی، می توان به عنوان یکی از شاهکارهای جنبشی دیگر محسوب کرد. به خاطر پایه ریزی خوب بوگوسین، عمارت فراخ آن هم اکنون برای بازدید عموم باز است که محل قرارگیری یک مرکز فرهنگی هنری به منظور ایجاد پلی برای ارتباط شرق و غرب می باشد. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری بروکسل می باشد.

ویلای امپین

گالری سلطنتی سنت هوبرت

قرن ۱۹ به بروکسل به دلیل ساخت یکی از نخستین گذرگاه های تجاری سرپوشیده ی اروپا به شدت مدیون است. گالری سلطنتی سنت هوبرت به سه سالن باشکوه تقسیم بندی می شود. گالری پادشاه، گالری ملکه و گالری شاهزاده و البته امکانات پر جلال و جبروتش فرصتی استثنایی برای یک خرید خوب را در اختیار شما قرار می دهد.

گالری سلطنتی سنت هوبرت

MIMA

جدیدترین عضو خانواده ی موزه های بروکسل متعلق به آپریل سال ۲۰۱۶ می باشد، موزه ی هزاره ی سنت شکنی در هنر که به آن فرهنگ ۲٫۰۰ نیز می گویند هنر از ابهام و اسرار راز آلود تا روشنایی و شهرت و معروفیت. MIMA در واقع ویترینی است از انواع هنرهایی که شاید دنبال آن باشید. از هنر های گرافیکی گرفته تا هنرهای دیجیتالی و خرده فرهنگی.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ