جالب ترین محله های مکزیکو سیتی

بازدید از محله های مکزیکو سیتی ایده ای فوق العاده است چرا که پایتخت مکزیک جالب ترین محله های جهان مانند روما و برخی نواحی از قبیل سن رافائل که معمولا توجه چندانی به آن ها نمی شود اما از زیباترین ظرافت های هنری موجود در جهان برخوردار هستند را در خود گنجانده است. در جنوب مکزیکو سیتی می توان Copilco و تلالپان را که در بیشتر مواقع گردشگران آن ها را نادیده می گیرند یافت. مناطق متعدد و دیدنی دیگری نیز در مکزیکو سیتی وجود دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم. با سیر و گشت همراه باشید.

جالب ترین محله های مکزیکو سیتی

کوندسا

این محله به دلیل همسایگی با روما به عنوان برادر ارشد آن شناخته می شود. کوندسا جایگاه پارک مجسمه ای مکزیک (Parque Mexico) و تعداد بسیار زیادی شاهکار هنر تزئینی (Art Deco) است. به علاوه این محله از بهترین اماکن تفریحی نیز برخوردار می باشد.

کوندسا

روما

محله ی روما که برادر کوچکتر و مدرن کوندسا نام دارد یکی از جالب ترین محله های مکزیکو سیتی است. این محله سرشار از گالری های هنرهای معاصر و رستوران های خارق العاده می باشد.

روما

زونا روزا

این محله یکی از شلوغ ترین محله های مکزیکو سیتی بوده و دکان های نانوایی و شیرینی پزی بسیار معروفی دارد.

زونا روزا

کویوآکان

از آن جایی که کویوآکان زادگاه فریدا کالو، نقاش معروف مکزیکی بوده و موزه ی آثار هنری وی در این محله قرار دارد. یکی از مشهورترین محله های جنوب مکزیکو سیتی می باشد. همچنین می توانید از امکانات تفریحی موجود در میدان مرکزی این محله و نوشیدن قهوه های سنتی و بسیار معروف آن نیز لذت ببرید.

کویوآکان

کوپلیکو (Coplico)

اگر به قهوه علاقه دارید پس حتما سری هم به این محله بزنید چرا که سرشار از کافی شاپ های فوق العاده است. Corredor de Coplico یک محله ی ایده آل برای ناهار خوردن با یک دوست می باشد چرا که بهترین سوسیس ها و سایر غذاهای معروف و درجه یک مکزیکی در این جا سرو می شوند.

کوپلیکو (Coplico)

ناروارت

ناروارت یکی از محله های ساکت و بسیار پیشرفته ی مکزیکو سیتی است. این محله تاکوهای (خوراک مکزیکی) بسیار معروفی دارد.

ناروارت

خوارس

خوارس که در مجاورت محله ی زونا روزا قرار دارد اغلب نادیده گرفته می شود. این محله از سبک های معماری بسیار نفیس و باشکوه، اماکن تفریحی و رستوران های فوق العاده و دیدنی برخوردار است.

خوارس

سن رافائل

با وجود این که سن رافائل به مرکز شهر نزدیک بوده اما پیشرفت چندانی نداشته است. سن رافائل نیز یکی از دیگر محله های است که معمولا گردشگران توجه زیادی به آن نمی کنند. با این حال این محله از نظر هنری بسیار معروف می باشد. به علاوه خرید کردن در این محله از آن جایی که قیمت اجناس مناسب هستند برای بازدیدکنندگان به صرفه تر است.

سن رافائل

سان میگل چاپولتیک

بخشی از پارک زیبا و شگفت انگیز چاپولتیک در این محله واقع شده است. سان میگل چاپولتیک در وسط دو خیابان اصلی شهر قرار گرفته دارد. این محله از چشم اندازهای قدیمی و فوق العاده ای برخوردار بوده که شانس بازدید از آن را بالا می برند.

سان میگل چاپولتیک

تلالپان

با این که محله ی تلالپان به همان زیبایی کویوآکان می باشد اما کمتر به آن توجه می شود. تلالپان نسبت به بیشتر محله هایی که از آن ها نام برده شد مسکونی تر بوده و شهرت آن به واسطه ی جشنواره های غذایی فوق العاده و یک میدان مرکزی جالب توجه است.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۳ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ