جاذبه های گردشگری استکهلم سوئد

شهر استکهلم که پایتخت کشور سوئد است، مکانی دیدنی همراه با جاذبه های گردشگری بسیار زیاد می باشد که بازدید از آن حتما باید در لیست کارهایتان در سفر به این کشور قرار بگیرد. در این مطلب با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری استکهلم سوئد

جاذبه های گردشگری استکهلم سوئد

موزه آبا

این موزه، جاذبه ی شماره یک در استکهلم به شمار می رود و دلیلش هم آن است که نه تنها بخش تعاملی «آبا» به شدت آموزنده و سرگرم کننده است، بلکه تالار موسیقی سوئدی مربوط به هنرمندان نیز در همان ساختمان است (که هزینه اش در بلیط شما لحاظ می شود) و در آن به شکلی زیبا به اجراها پرداخته می شود. «آبا» تقریبا در بردارنده‎ی کل این مجموعه می باشد.

موزه آبا

موزه واسا (کشتی)

این موزه بزرگترین کشتی جنگی زمان خود نامیده می شد. با این وجود، یک روز حدود ساعت ۴:۳۰ بعدازظهر پس از آنکه در مقابل صدها نفر به آب انداخته شد، ۳۰ دقیقه بعد در بیرون از لنگرگاه استکهلم به زیر آب فرو رفت و غرق شد. این کشتی برای حدود ۳۰۰ سال در قعر دریا قرار داشت تا آن که سرانجام در اواسط قرن بیستم طی یک عملیات نجات که در جهان نیز مشهور شد، آن را از آب بیرون کشیدند. جایگاهی که امروزه کشتی در آن قرار دارد، را می توان منظره ای شگفت انگیز در تماشای تاریخ سوئدی دانست.

موزه واسا (کشتی)

کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی استکهلم، محل اقامت رسمی اعلیحضرت پادشاه است، اما همچنین برخی  از جاذبه های بی نظیری همچون آپارتمان های سلطنتی، خزانه ی سلطنتی و موزه ی آثار باستانی را برای عموم مردم به نمایش می گذارد. شما می توانید پیش از رفتن به سمت شهر قدیمی گَملا ستان، روز خود را در این مکان فوق العاده بگذرانید (زمان تغییر نگهبانان را از دست ندهید).

کاخ سلطنتی

موزه اسکانسن

اسکانسن با بیش از ۱۵۰ ساختمان از قبیل خانه، کلیسا، مدرسه، مغازه و کارگاه که از سراسر کشور به آنجا منتقل شده اند، به مانند مینیاتور تاریخی سوئد است. در این موزه که اولین موزه ی فضای باز جهان نیز به شمار می رود، علاوه بر ساختمان ها، حیوانات بومی مانند خرس ها، گرگ ها و خوک های آبی، باغ وحش کودکان و صنایع دستی مانند شیشه گری و سفالگری در محل نیز موجود می باشد. این مکان، جایی دیدنی برای همه ی اعضای یک خانواده است که با دارا بودن اشیاء مختلف در خود، می تواند تمام روز توجه همگان را به خود جلب کند.

موزه اسکانسن

پارک تفریحی و موزه گرونا لوند

پارک تفریحی استکهلم مشرف به آب است. این مکان تنها مختص گردش های سواری و بازی های معمولی نبوده و دارای تعدادی رستوران و کافه ی بزرگ نیز می باشد و میزبان مجموعه ای از کنسرت های تابستانی است که نمایش های برتر بین المللی را به خود جذب می کند. با این حال، به شما پیشنهاد می کنیم که با توجه به این موضوع که این نمایش ها فوق العاده محبوب هستند، برای بازدید از آن ها از قبل برنامه ریزی کنید.

پارک تفریحی و موزه گرونا لوند

شهر قدیمی گَملا ستان

یکی از زیباترین شهرهای قرون وسطی در اروپا، شهر «گَملا ستان» در استکهلم است که دارای رستوران هایی با جوایز اعطا شده به آن ها، کافه ها، مغازه ها و تعدادی موزه ی شگفت انگیز می باشد. خیابان های سنگفرش شده ی آن بسیار مناسب پیاده روی هستند. قدیمی ترین خیابان در استکهلم با نام کپمنگاتان و باریک ترینِ آن با نام مارتن تروزیگ گرند را می توانید در این شهر پیدا کنید. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استکهلم سوئد  را می توان به جرات شهر قدیمی گَملا ستان دانست.

شهر قدیمی گَملا ستان

موزه هنر مدرن

موزه هنر مدرن که در جزیره ی زیبای اسکپشولمن واقع شده است، اقامتگاه آثار هنری بی نظیر سوئدی و بین المللی در سبک های مدرن و معاصر می باشد مانند پیکاسو و جاکومتی. این موزه همچنین میزبان نمایشگاه های متعددی، مانند سفر اخیر هنرمند افسانه ای، مارینا آبراموویچ است. چند رستوران بسیار عالی و مغازه ی کادویی شگفت انگیز نیز زیبایی موزه را دو چندان می کنند.

موزه هنر مدرن

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۶ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ