بهترین زمان برای سفر به پاناما

به جز ماه نوامبر، هر وقت از سال که بخواهید برای بازدید از پاناما زمانی عالی است. بنابراین برنامه ریزی زمان برای دیدن از این بهشت خاکی به خود شما بستگی دارد. بهتر است راهنمایی را که از فصول سرد و گرم، خشک و مرطوب پاناما برای شما تدارک دیده ایم را مطالعه کنید. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی بهترین زمان برای سفر به پاناما

بهترین زمان برای سفر به پاناما

پاناما کشوری با دو فصل مرطوب و خشک

 بیشتر مسافران پاناما در فصل خشک یعنی تابستان به آنجا می روند که از اواسط ماه دسامبر شروع شده و در اواسط ماه آوریل نیز به پایان می رسد. در طول این مدت، بارش باران در این کشور تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. که البته این موضوع برای مسافران به نظر خوب می آید. اما همین امر باعث می شود تا به علت خشکسالی، گیاهان قهوه ای در سراسر این کشور رشد کنند و این در حالی است که مسافرین بیشتر نیاز دارند تا از سرسبزی این کشور بازدید کنند.

پاناما کشوری با دو فصل

فصل مرطوب، که پانامایی ها به عنوان زمستان خود از آن یاد می کنند، از اواسط آوریل شروع شده و تا اواسط دسامبر نیز ادامه دارد. بارش باران به آرامی شروع شده و با رسیدن به اواسط فصل شدیدتر هم می شود. ماه نوامبر در این کشور با بیشترین میزان بارش باران همراه است. با وجود یک فصل باران زا بیشتر بارش ها تنها یک ساعت طول می کشند و نتیجه ی آن ها زیبایی و سرسبزی چشم نوازی است که در این منطقه بر جای می ماند. باران همچنین هوای گرم این منطقه را تازه می کند که در تمام طول سال در پاناما جریان دارد و آن را به یک بهشت ​​گرمسیری مبدل می کند.

بهترین فصل سفر به پاناما

بالا یا پایین

صرفه نظر از باران کم، فصل مرطوب بسیار زیباتر و در عین حال قطعا مرطوب تر هم است. اگر ترجیح می دهید در این فصل از پاناما دیدن کنید، سفر خود را در طول ماه های خشک انجام دهید. اگر تعطیلات آرام تر و قیمت های پایین تر را ترجیح می دهید، برنامه ی سفرتان را از ابتدا یا اواسط فصل مرطوب برنامه ریزی کنید و مطمئن باشید که پشیمان هم نمی شوید.

بدترین زمان سال برای سفر به پاناما در ماه نوامبر است. نه تنها بیشترین باران را در این زمان شاهد هستیم، بلکه همچنین یک ماه از تعطیلات ملی متعدد نیز در این ماه وجود دارد که مردم محلی به تعطیلات خود می روند و در نتیجه بسیاری از کسب و کار ها نیز در این ماه تعطیل می شوند.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۹ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ