بهترین جاذبه های گردشگری روسیه

شاید فکر کنید با بازدید از میدان سرخ و خیابان آربات در مسکو و موزه ها و و کانال های آب رمانتیک در سن پترزبورگ بهترین جاذبه های گردشگری روسیه را مشاهده کرده اید، اما این کشور جاذبه های خارق العاده ی دیگری را نیز در خود جای داده است که در ادامه به آن ها می پردازیم. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین جاذبه های گردشگری روسیه

دریاچه بایکال

بزرگ ترین و عمیق ترین مخزن آب شیرین جهان دریاچه بایکال می باشد که در لا به لای جنگل های سیبری نهفته است. هر ساله گردشگران زیادی برای تماشای دریاچه بایکال در این محل دور هم جمع می شوند. محلی ها این دریاچه را دریا نیز می نامند. اگر چه بیشتر گردشگران از تماشای این دریاچه در فصل زمستان که دمای هوا تقریبا منفی بیست درجه سانتی گراد یا چهار درجه فارنهایت است خودداری می کنند اما فصل زمستان یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از این دریاچه به حساب می آید. آب دریاچه از اکسیژن بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل یخ های روی آن به شکل های بسیار زیبایی در می آیند و منظره ای شگفت انگیز را خلق می کنند. علاوه بر گردش در هوای تازه و اسکی رانی، گردشگران می توانند از تماشای جزیره ی الخون و چشمه های آب گرم طبیعی که با برف و یخ احاطه شده اند نیز دیدن کنند. این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشد.

دریاچه بایکال

سیبری

نمی توان گفت که سیبری تنها یک مکان گردشگری به حساب می آید زیرا همین منطقه تقریبا نیمی از اقلیم  کشور روسیه را به خود اختصاص داده است. بهترین راه ممکن برای تماشای سیبری خط آهن مشهور ترانس سیبری نام دارد که از مسکو شروع به حرکت کرده و تقریبا ۹۰۰۰ کیلومتر (۵۵۹۲ مایل) از سرتاسر کشور را می پیماید. برای این که سفر راحت تری داشته باشید می توانید قطار معروف عقاب طلایی را که برای راحتی مسافران طراحی شده است انتخاب کنید. این قطار در جالب ترین مکان های روسیه توقف کرده و امکان گشت و گذار را برای مسافران خود نیز فراهم می کند.

سیبری

دریای سیاه

می توان گفت هر فرد روسی از دریای سیاه خاطرات فراوانی دارد. زمانی که سفر بین المللی همانند امروز راحت و مرسوم نبود، تمامی افراد تابستان را در کنار سواحل دریای سیاه سپری می کردند تا روزهای بسیار سرد زمستان را فراموش کنند. یکی از محبوب ترین مکان های موجود بر روی کرانه های دریای سیاه که می توان از آن دیدن کرد شهر سوچی است. سواحل دریای سیاه همچنین همواره مملوء از جمعیت گردشگرانی هستند که زیبایی این جاذبه ی توریستی را به تماشا نشسته اند.

دریای سیاه

شبه جزیره کامچاتکا

شبه جزیره کامچاتکا از شگفتی های بسیار زیادی برخوردار است. آتشفشان ها، کوهستان ها، دره های سرسبز و چشمه های آب گرم چشم انداز زیبای این شبه جزیره را تشکیل می دهند. بهترین راه برای گردش در این شبه جزیره سفر به شهر پتروپاولوفسک – کامچاتسکیی است. اولین چیزی که در این شبه جزیره به چشم می خورد آتشفشان شگفت انگیز آواچینسکی است که از هر نقطه ای در این شهر قابل مشاهده است. این محل یکی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشد.

شبه جزیره کامچاتکا

دریاچه التون

دریاچه التون یکی از دیگر مکان های مناسب برای افرادی است که اثرات درمان بخش گل و لای دریای سیاه را تجربه کرده اند. هوای تمیز، آب های شور و گل و لای این دریاچه برای درمان افرادی که از بیماری های مزمن رنج می برند بسیار موثر هستند. در اوایل قرن بیستم این مکان برای خانواده های اشرافی و سلطنتی مانند یک آسایشگاه بود و حتی برخی می گویند افرادی که با عصا به این منطقه سفر می کنند، پس از گذشت چند ماه درمان، بدون نیاز به عصا آن جا را ترک می کنند. امروزه بسیاری از افراد به قصد درمان به تفریحگاه التون سفر می کنند.

دریاچه التون

شن زارهای چارسکی

شن زارهای چارسکی برای افرادی که به تفریح در مناطق بیابانی و کوهستانی علاقه دارند مکان بسیار مناسبی است. نام غیر رسمی شن زارهای چارسکی خارق العاده ترین بیابان کره ی زمین است. شن زارهای چارسکی با جنگل ها، رودخانه ها و کوهستان ها احاطه شده اند. تصاویر ارسالی از ناسا این مکان را مانند یک نقطه ی شنی بر روی جنگل های بی پایان سیبری نشان می دهند.

شن زارهای چارسکی

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ