بهترین زمان سفر به ایتالیا

با توجه به تنوع جغرافیایی ،رسم و رسومات متفاوت و شرایط آب و هوایی متنوع در ایتالیا، باید گفت که شما در تمام فصول سال می توانید به این کشور دوست داشتنی سفر کنید. در تمام طول سال در این کشور تور ها و فرصت های گردشگری گوناگونی از قبیل گردش های کوتاه مدت روزانه تا سفرهای آرامش بخش به سواحل یا حومه ی شهر ها به توریست ها پیشنهاد می شوند. در ادامه بهترین زمان سفر به ایتالیا ، این کشور غنی از فرهنگ و هنر را به صورت چند ماه مختلف به شما ارائه می دهیم. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین زمان سفر به ایتالیا

ژانویه

ژانویه را می توان سردترین ماه سال در ایتالیا دانست. اگه مسافر ایتالیا هستید، ژانویه زمان بسیار مناسبی برای یافتن پرواز ها و اقامت های بسیار ارزان قیمت است. با این حال توجه داشته باشید که در طرف مقابل قیمت تفریحگاه های زمستانی نیز به دلیل بارش برف نیز افزایش می یابد. ژانویه علی رغم سرمای زیادش، بهترین زمان برای انجام تفریحات زمستانی در ایتالیا به شمار می آید. اگر به دنبال یک تجربه ی فوق العاده برای اسکی کردن هستید به کوه های “دولتمیز” در شمال و یا “آپنسیس” در “آبروزو” و مرکز ایتالیا بروید که بهترین فرصت های اسکی بازی دراین مکان ها برای شما فراهم شده اند.

میانگین درجه ی حرارت (رم): ۸ درجه سانتی گراد

میانگین بارش روزانه (رم) : ۷

 ژانویه ایتالیا

فوریه

فوریه یعنی زمان کارناوال و کارناوال در ایتالیا یعنی ونیز. در هفته‌هایی که منتهی به مارتودی گراسو (سه شنبه های چاق) می باشد، خیابان های ونیز مملوء از رنگ ها و افرادی هستند که ماسک های مختلف را به صورت زده اند. مراسم های دیگری نیز در سرتاسر این کشور مانند جشن های معروف “سیسیلی”، ساحل “توسکانی” و “تی ورا” در “پیومنت” برگزار می شوند که جشنواره ی سالانه ی جنگ پرتقال ها یکی از معروف ترین آن ها می باشد.

میانگین درجه ی حرارت(رم): ۹ درجه ی سانتیگراد

میانگین بارش روزانه (رم): ۶

 فوریه ایتالیا

مارس

یک گفته ی معروف قدیمی در ایتالیا مرسوم است که می گوید: “مارس دیوانه را که دیدی، به خورشید نگاه کن و چترت را در دست بگیر”. این گفته نشان دهنده ی تنوع زیاد و ناپایداری هوا در فاصله ی زمستان تا بهار را در این کشور نشان می دهد. هنگامی که دمای هوا افزایش می ‌یابد کشور از خواب زمستانی بیدار می‌شود و این در حالی است که هنوز برخی از سواحل ایتالیا یخ زده هستند. غیر قابل پیش بینی بودن هوا در ماه مارس باعث شده تا این ماه زمان بسیار مناسبی را برای بازدید از تفریح های شهری در روزهای بارانی را فراهم کرده باشد.

میانگین دما (رم): ۱۴ درجه سانتیگراد

میانگین بارش روزانه (رم): ۹

مارس ایتالیا

آوریل

روز عید پاک، جشن بسیار مهمی در ایتالیا محسوب می شود. در روز جمعه ی خوب در مرکز شهر رم، پاپ مسئولیت ایستگاه های صلیبی در کولوسئوم را بر عهده دارد و همچنین  مراسم سنتی روز یکشنبه ی عید پاک را نیز برگزار می کند. تزیین خیابان های شهر، مراسم رژه و راهپیمایی با لباس های محلی به این مراسم، تصویر خاص و ویژه ای می بخشند. مراسم “اسکو پیو دل کارو” سالانه در فلورانس برگزار می شود که در این مراسم کالسکه های پر از مواد منفجره را در مقابل “دومو” منفجر می کنند و مراسم رژه ی خاصی را در سراسر شهر به نمایش می گذارند.

میانگین درجه ی حرارت(رم): ۱۴ درجه ی سانتیگراد

میانگین بارش روزانه(رم): ۹

 آوریل ایتالیا

می

در ماه می هوای ایتالیا کاملاً معتدل است. با توجه به اینکه ماه می بین مراسمات عید پاک و تابستان قرار دارد، شما هنوز هم می توانید در تفریحگاهای ساحلی بساط حراجی ها را پیدا کنید. همچنین در ماه می “جیرو دی ایتالیا” (مسابقه ی سالانه ی دوچرخه سواری ایتالیا) به مدت سه هفته در کارناوال خاصی دور تا دور ایتالیا را سفر می کند. علاوه بر این ها، فستیوال های منحصر به فردی مثل  فستیوال گل های زیبا در “نوتو” و مسابقه ی شمع ها در شهر دیدنی “آمبریا” وجود دارند که می توانند لذت بازدید از ایتالیا را دوچندان کنند. این جشنواره ها از سال ۱۱۶۰ هر ساله برگزار می شود.

میانگین درجه حرارت ( رم): ۲۱ درجه ی سانتیگراد

میانگین بارش روزانه(رم): ۷

می ایتالیا

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ