بهترین هتل های نپال

نپال به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پردرآمد به شمار می آید و هتل های مجلل بسیاری در آنجا دایر است که کیفیت پذیرایی در آن ها در بالاترین حد لاکچری قرار دارد. به علاوه، تعداد زیادی از آن ها در مقایسه با دیگر هتل های لوکس در سایر نقاط جهان، این مزیت را دارند که بتوان از پس خرج های آن ها نیز برآمد. از هتل های بوتیک، واقع در شهر که اشیاء عتیقه زیادی دارند، گرفته تا کلبه های سیاحتی و تفریحی در پارک های ملی، در این کشور به چشم می خورند. در اینجا به بهترین هتل های نپال می پردازیم. با سیر و گشت همراه شوید.

بهترین هتل های نپال

هتل دوریکا در شهر کاتماندو نپال

به جرات می توان گفت که دوریکا، از زیباترین هتل های نپال محسوب می شود. این هتل در مکانی فانتزی قرار ندارد بلکه در یک خیابان شلوغ با کمی پیاده‎روی کوتاه از معبد پشوپتیناس واقع شده است اما پشت دیوارهای آن دروازه ای از معماری جذاب و تجمل سنتی خود نمایی می کند. این پروژه که تا حدودی به عنوان پروژه ای جهت نجات و احیای صنایع دستی «نیاری» در دره ی کاتماندو بود، توسط «دوریکا داس شستا» در دهه ی ۱۹۶۰ تاسیس شد. در حال حاضر این هتل آجری با الوارهای حکاکی شده، عملا موزه ای است که به سبک کاخ های سنتی “نیاری” تزیین شده است (مانند آن هایی که در کاتماندو، پاتان و میدان های بکتا دوربار خواهید یافت). این هتل دارای ۸۳ اتاق بزرگ و سوئیت بوده که همه ی آن ها نیز پر از اشیاء عتیقه، نقاشی، پارچه های کتانی محلی و وسایل دیگر هستند. هر اتاق متفاوت بوده و کاملا هم لوکس می باشد. این اقامتگاه یکی از بهترین هتل های نپال می باشد.

هتل دوریکا در شهر کاتماندو نپال

پناهگاه دوریکا واقع در شهر دالیخل

شهر دوریکا واقع در کاتماندو طراحی و تزیینات زیبایی دارد. بهتر است بدانید که هدف از پناهگاهی که به تازگی در دوریکا ساخته شده است، فقط تمرکز بر روی تمدد اعصاب در میان کوه ها می باشد. این پناهگاه در شهر دالیخل و در ۳۰ کیلومتری (با فاصله ی زمانی یک ساعت و نیم تا دو ساعت) کاتماندو واقع شده است و چشم اندازهای بسیار زیبایی از کوه هیمالیا با شمایل برفی خود در روزهای صاف و آفتابی را نیز به بازدیدکنندگان عرضه می کند.

در آنجا با نشستن در محل هایی جهت استراحت در هوای آزاد می توانید از مناظر زیبای این منطقه نیز لذت ببرید. یک چشمه ی آب معدنی عالی نیز در این منطقه وجود دارد که طیف گسترده ای از درمان ها را برای شما ارائه می دهد. همچنین، یک پازل هزارتو در آنجا قرار دارد که می توان جهت مراقبه از آن استفاده کرد. بسته های شامل اقامت، غذا و درمان در چشمه ی آب‎گرم نیز در دسترس می باشند.

پناهگاه دوریکا واقع در شهر دالیخل

لژهای (منازل) جنگلی باراهی

منازل جنگلی باراهی در «مقالی» واقع در قسمت غربی «چیتوان» و در کنار رودخانه ی «راپتی» قرار دارند. اگر می خواهید به سیاحت در پارک ملی چیتوان بپردازید اما نمی خواهید آسایش و راحتی خود را فدا کنید، پس اقامت در منازل باراهی گزینه ی بسیار خوبی است. در این منطقه  فعالیت هایی متفاوتی از  پیاده روی در طبیعت، قایق سواری گرفته تا فیل سواری و اجرای نمایش های فرهنگی «تارو» برای بازدید کنندگان ارائه می شوند تا هر بازدیدکننده ای را با هر سلیقه ای به  چیتوان جذب کنند. هر یک از کلبه های کاهگلی، دارای بالکنی خصوصی هستند که منظره ی رودخانه و پارک ملی در پیش روی آن ها قرار دارد.

در ساخت این کلبه ها از چوب پایدار و بامبوی محلی استفاده شده است. ۳۴ اتاق مهمان لوکس و یک سوئیت خانوادگی، یک چشمه ی معدنی آب‎گرم در فضای باز که ماساژ آیورودایی، تایلندی  و دیگر درمان ها را عرضه می کند، و نیز یک استخر فضای باز هم در آنجا دایر هستند.

لژهای (منازل) جنگلی باراهی

کاروانسرای مقالی واقع در پارک ملی چیتوان

پارک ملی چیتوان متعلق به بخشی از هتل های زنجیره ای «تاج» می باشد که از مشهورترین هتل های زنجیره‎ای مجلل در هند به حساب می آید. کلبه‎ی ۳۰ اتاقه ای در نزدیکی رودخانه راپتی واقع شده و به همین منظور نیز طراحی شده است تا با طبیعت وحشی پارک اطراف و مناطق حائل، هماهنگ شود. یک استخر بی نظیر نیز در آنجا وجود دارد که بر رودخانه و جنگل مشرف است. هنرها و صنایع دستی از مردم محلی تارو در سراسر این محل استفاده می شوند و یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن، مهره های لوستر واقع در استراحت‎گاه هستند، که از ۱۰۰۰۰ مهره‎ی نقاشی شده ی دست ساز تشکیل می شوند. تمام فعالیت های سیاحتی و گردشی در این هتل‎ها به صورت استاندارد ارائه می شوند و هتل ها در مجاورت پارک ملی چیتوان قرار دارند.

کاروانسرای مقالی واقع در پارک ملی چیتوان

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع معرفی هتل ها
تبلیغات چپ