تاریخچه شکلات در سوئیس

برای بسیاری از افراد، سوئیس با معنای شکلات عجین شده است. اما نه هر شکلاتی، بلکه شکلات های چرب، شیرین و نرمی که اشتیاق فرد را برای خوردن شکلات بیشتر بیشتر می کنند. اما چگونه سوئیس که کشوری بدون استقلال سیاسی، اقتصادی و همچنین از همه مهمتر بدون کاکائو بود، بر بازار شکلات غالب شد؟ با سیر و گشت همراه شوید با تاریخچه شکلات در سوئیس

تاریخچه شکلات در سوئیس

در قرن هفدهم، سوئیس از موقعیت استراتژیک خود به عنوان مسیر عبور و مرور اجناسی استفاده کرد که برای فرآیند شکلات سازی از اروپا گذر می کردند. این مسیر عبور و مرور از “کانتون تیچینو” که بر روی مرز جنوبی سوئیس با ایتالیا قرار گرفته است آغاز می شد. در آن زمان، شکلات همانند امروز یک خوردنی خوش طعم و خوش نما نبود بلکه زبر و زمخت و جویدنی بود که البته طعم چندان خوبی نداشت.

چندی نگذشت که شکلاتی که ما امروزه آن را می شناسیم به واسطه ی گروه بزرگی از مهاجران سوئیسی و حلبی سازان شکلات پا به صحنه گذاشت. در سال 1819 اولین کارخانه ی ماشینی شکلات در شهر “وو وه” که بر روی کناره ی دریاچه ی “لمان” قرار دارد افتتاح شد. تاسیس این کارخانه زاییده ی افکار Francois-Louis Cailler بود که به عنوان یک کارآموز با شکلات سازان ایتالیایی در “تیچینو” کار می کرد. ماشین آلات Cailler  اولین شکلات های سوئیسی را به مقدار زیاد تولید کردند.

تاریخچه شکلات

بسیاری از دیگر افراد راه او را در پیش گرفتند و چندی نگذشت که کارخانه جات شکلات در سرتاسر سوئیس افتتاح شدند. در سال 1836 خانواده ی Sprungli مغازه ای را در زوریخ باز کردند که بعدها در سال 1892 با کارخانه ی Rodolph Lindt در برن ادغام شد. این کارخانه مبنای تولید شکلات هایی با برند Lindt بود که ما امروزه آن را به خوبی می شناسیم.

اما سوئیس تنها به تولید شکلات های ساده اکتفا نکرد و در این زمینه نوآوری هایی هم به خرج داد. در سال 1867 در “وو وه”، دنیل پیتر کارخانه ی شکلات سازی خود را تاسیس کرد و برای افزایش فروش محصولات خود تصمیم گرفت پودر شیر را که از دوستش هنری نستل دریافت می کرد به شکلات های خود اضافه کند. بدین طریق اولین شکلات های شیری جهان تولید شدند.

این قدم های رو به جلو موجب پدیدار شدن نوآوری های بیشتری در زمینه ی شکلات می شد به طوریکه فعالیت صنعت کاران سوئیسی متکی بر کار افرادی بود که قبل از آن ها پا به این عرصه گذاشته بودند. در سال 1908، Theodor Tobler که در کارخانه ی خود در برن کار می کرد شکلات شیری، نوقا، مغز بادام و عسل را با یکدیگر ترکیب کرد و به صورت یک شکلات سه گوش درآورد و بدین طریق به محصولات خود رونق بیشتری بخشید. بسیاری از افراد عقیده دارند که Tobler در تولید این نوع شکلات از شمایل کوه “مترهورن” الهام گرفته است.

بدون صنعت کاران سوئیسی مانند Philippe Suchard که یک روش ترکیبی منحصر به فرد را برای نرم کردن شکلات های سفت آن زمان خلق کرد و Lindt که با روش ورز دادن موجب ترد شدن شکلات ها شده بود ما امروزه نمی توانستیم از خوردن شکلات های نرم سوئیسی لذت ببریم. در سال 1930 “نستل” مجددا، نوع جدیدی از شکلات را به جهان معرفی کرد: شکلات سفید

از قرن نوزدهم، مهاجران سوئیسی و روحیه ی کارآفرینی آن ها باعث معرفی شکلات های سوئیسی به جهان شد و بدین طریق به برندهای مشهوری که ما امروزه آن ها را می شناسیم رونق بخشیدند. از آن زمان به بعد، جدا از مقدار فروش، تغییر چندانی در زمینه ی شکلات سازی به وجود نیامده است. در سال 2016 حدود 122034 تن شکلات سوئیسی به سایر کشورها صادر شد و از این طریق سوئیس 874 میلیون فرانک سوئیسی به دست آورد.

شکلات سازان سوئیسی به خلق نوآوری های خود و یافتن راه های جدید برای خوش مزه تر شدن شکلات ها و همچنین جلا دادن به بسته بندی های آن ها ادامه می دهند. در سال گذشته کارخانه ی Barry Callebaut شکلات های یاقوتی جدید خود را به همگان معرفی کرد. شکلات های یاقوتی اولین شکلات های جدیدی هستند که پس از شکلات های شیری به وجود آمدند. خواه شکلات های جدیدی که سوئیس تولید می کند منجر به بروز یک انقلاب در زمینه ی شکلات شوند یا خیر نمی توان نقش عمده ی تاریخچه شکلات در سوئیس را در تولید شکلات نادیده گرفت.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ