جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول شهری شلوغ و مملو از تناقضات بسیار است. به نحوی که هر بازدید کننده ای را می تواند مجذوب خود کند. بوسفور زیبا، بقایای امپراتوری ها و فرهنگ های مختلف هر دوران، غذاهای شگفت انگیز و نیرو و طراوات جمعیت جوان آن، استامبول را به طرز فوق العاده ای پویا و زنده نگه داشته است. در ادامه به شما دلایل بسیاری برای سفر به ترکیه و داشتن لحظاتی ناب را ارائه خواهیم داد. با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

مناظر دوران عثمانی

نمی توانید به استانبول سفر کنید، بدون اینکه غرق در گذشته ی غنی اش شوید، به ویژه اگر صحبت از بقایای امپراتوری عثمانی به میان بیاید. برای مثال، قدم زدن در اطراف کاخ های Topkapi یا Dolmabahçe  مانند سفر به گذشته و زمانی است که استانبول مسند سلاطین قدرتمند و حرمسراهایشان بود.

مناظر دوران عثمانی

غذاهای شگفت انگیز استانبول

ترکیه غذاهای مختلف و دستور العمل های مختلفی در هر یک از مناطق خود دارد و استانبول مکانی است که تمام این سنن یک جا در آن جمع شده اند. از غذاهای خیابانی تا آشپزخانه های مجلل و اعیانی ترکیه، به معنای واقعی کلمه می توانید غذای منتخب خود را در سراسر این کشور بچشید.

غذاهای شگفت انگیز استانبول

بازار مواد غذایی رنگارنگ استانبول

تقریبا هر محله از استانبول دارای بازار هفته ای خود است، به جز بازار ادویه که در آن هر چیز قابل تصور را پیدا خواهید کرد. محصولات تازه از روستاها، شیرینی های ترکیه، انواع بی شماری  از پنیرها و زیتون ها و بسیاری از غذاهای آشپرخانه ای ترکیه در دسترس است. غذا یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود.

بازار مواد غذایی رنگارنگ استانبول

گالری های هنری و موزه ها

استانبول بسیاری از مهمترین گالری های هنری و موزه های ترکیه را در خود جای داده است که نه تنها آثار تاریخی شگفت انگیز ترکیه را نمایش می دهند، بلکه نمایشگاه های هنرمندان مشهور محلی و بین المللی را نیز شامل می شوند. این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که زمان کافی را برای بازدید از موزه های کمتر شناخته شده ی استانبول نیز اختصاص دهید، که کار برخی از مهمترین هنرمندان جهان را به نمایش گذاشته اند، برای مثال می توان به موزه ی Sakıp Sabancı  و موزه ی Pera اشاره کرد.

گالری های هنری و موزه ها

عتیقه های زیبا

با داشتن تاریخ بسیار غنی، در استانبول نیز مقدار زیادی عتیقه فروشی وجود دارد که برای علاقمندان و محققین، همچون یک رویا به شمار می آیند. محله ی Çukurcuma  با مغازه های عتیقه فروشی پر شده است. توجه داشته باشید که موزه ی “بی گناهی” نیز یکی از نمایشگاه های فوق العاده ای است که استانبول را در دهه ی ۱۹۷۰ به نمایش گذاشته و جای جای آن تداعی کننده ی خاطرات گذشته هستند.

باقی مانده های امپراتوری بیزانس

باقی مانده های امپراتوری بیزانس

به غیر از معماری امپراتوری عثمانی در سراسر استانبول، بقایای قابل توجهی از امپراتوری بیزانس را نیز خواهید یافت. از کلیسای Chora  گرفته تا Hagia Sofia ، گذشته ی بیزانس استانبول همیشه در هر دوره ای قابل مشاهده بوده است.

باقی مانده های امپراتوری بیزانس

چشم اندازهای بوسفور

نمی توان درباره ی استانبول صحبت کرد و به بوسفور اشاره ای نداشت. بوسفور همان تنگه ی معروفی است که اروپا را از آسیا جدا می کند. یک تور گردشگری مربوط به بوفوروس بگیرید تا دریا و همچنین تماشای منظره ی شگفت انگیز شهر را تجربه کنید و یا اینکه یک میز در یکی از رستوران های غذاهای دریایی که در آن از دریا دیدن می کنید، رزرو کنید.

چشم اندازهای بوسفور

بهترین حمام های ترکی

تجربه ی حمام در استانبول فوق العاده است و مکان هایی نظیر حمام خرم سلطان و حمام کالیج علی پاشا، حمام ترکی را با ماساژ لوکس ارائه می دهند. حتما یک وقت حمام درمانی رزرو کنید و در انبوهی از کف صابون معطر غرق شوید.

بهترین حمام های ترکی

خرید کردن در استانبول

خرید کردن را می توان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری استانبول بخصوص برای ما ایرانی ها دانست. از مغازه های طراحان بین المللی در محله ی Nişantaşı تا بازار بزرگ، یکی از بزرگترین بازارهای سر پوشیده در جهان، استانبول دارای گزینه های خرید زیادی برای هر بودجه ای می باشد. البته وقتی در استامبول قدم می زنید خرید مواد غذایی نیز باید در لیستتان جای گرفته باشد که می توانید از بازار رنگارنگ اغذیه هر آن چه را که بخواهید از ماهی تازه گرفته تا ترشی سبزیجات تهیه کنید.

خرید کردن در استانبول

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ