جاذبه های گردشگری میلان ایتالیا

زمانی که صحبت از برنامه ریزی برای تفریح و سفر به ایتالیا به میان می آید. بیشتر مردم ونیز، رم و فلورانس را انتخاب می کنند و این دقیقا همان دلیلی است که شما باید علاوه بر این شهرها از میلان نیز دیدن کنید. شاید هنوز هم برخی مناطق این شهر مملوء از گردشگر بوده و بسیار شلوغ است اما هنوز هم بیشتر نقاط شهر حال و هوای ایتالیایی خود را حفظ کرده است. تنوع در معماری شهر میلان از طریق موزه ها و اطاق های نقاشی اش کاملا خود نمایی می کند. از اوایل قرون وسطی، اواسط این قرن و حتی تا دوران معاصر نیز میراث گران بهای طراحی و مد، این شهر را به شخصیتی بین المللی تبدیل کرده که در هیچ مکان دیگری آن را بدین شکل نخواهید یافت. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری میلان ایتالیا

جاذبه های گردشگری میلان ایتالیا

کلیسای دوئومو

هر شهر بزرگ اروپایی دارای منطقه ای برای به نمایش گذاشتن معماری نمادین است. از جمله ی آن ها می توان به برج ایفل در پاریس و برج ساعت (بیگ بن) در لندن اشاره کرد. کلیسای با شکوه دوئومو در میدان دلدوئومو واقع در مرکز شهر پیاتزا قرار دارد که با سنگ های مرمر سفید و صورتی رنگ از معادن دریاچه مگی یور ساخته شده است.

این کلیسای جامع به سبک معماری گوتیک به شکلی استادانه ساخته شده. ساخت و ساز آن از سال ۱۳۸۶ شروع شد و بیش از ۶ قرن طول کشید تا این بنا کامل شود! یادتان نرود که حتما از پشت بام این کلیسا دیدن کنید، جایی که درگیر منظره ای وسیع از شهر می شوید و ریزه کاری و پیچیدگی معماری اش شما را شگفت زده می کند. برای آشنا شدن بیشتر با تاریخچه ی این کلیسای جامع می توانید از موزه ی مجاور آن یعنی موزه ی آثار کلیسای جامع دیدن نمایید.

کلیسای دوئومو

قلعه اسفورزسکو

بعد از دوئومو، قلعه اسفورزسکو از اصلی ترین مشخصه های شهر میلان و بهترین مکان برای آشنایی بیشتر با این شهر از قرون وسطی تا آغاز تاریخچه ی مدرن است. این قلعه در طی قرون گذشته شاهد اسپانیایی ها، دودمان هابسبورگ و قانون ناپلئونی بوده که توسط فرنانچسکو اسفورزا اولین دوک میلان در قرن پانزدهم بنا نهاده شد. اما پس از آن در طی سال ها دستخوش تغییراتی شده است. این قلعه ارزشش را دارد که زمان زیادی را به بازدید از آن اختصاص دهید، چرا که شامل چندین موزه و اطاق نقاشی است که از جمله ی آن ها می توان به گالری هنر پیناکوتکا، تینتورتو و تیتیان اشاره کرد. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری میلان می باشد.

قلعه اسفورزسکو

موزه هنر دلنو ویسنتو

فقط با چند قدم پیاده روی از دوئومو می توانید از این گالری که مکانی برای مجموعه های جالب توجه هنر ایتالیایی در قرن بیستم را مشاهده کنید. بیش از چهارصد اثر تاریخی در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده اند که به بازدیدکنندگان، تاریخچه ی مدرن هنر ایتالیایی را معرفی می کنند. تاریخ این موزه ااز سال ۱۹۰۲ شروع می شود و با گذر از دوره های فوتوریسم، نویچنتو (قرن بیستم)، تفکر انتزاعی، هنرهای خبری، رهبران ده های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ (در این بین می توان به لوسیو فونتانا اشاره کرد که یک طبقه ی کامل را در این موزه به خود اختصاص داده است)، آرت پاورا با رسیدن به هنر پاپ تمام می شود.

موزه هنر دلنو ویسنتو

گالری ویتوریو امانوئل

گالری ویتوریو اما نوئل، خیابان سرپوشیده ی باشکوهی است که بخشی از پیاتزا دل دوئومو را به خود اختصاص داده است و سمت دیگرش به پیاتزا دلا اسکالا راه دارد. ساختمان به سبک رنسانس، که از معروف ترین نمونه های معماری آهنی اروپایی بوده و نمایانگر نمونه ی اولیه ی فضای خرده فروشی تجاری قرن نوزدهم است. گران قیمت ترین و بهترین برندها، مثل (پرادا، ورساچه، گوچی و …) و رستوران ها و کافی شاپ ها از زمان افتتاح این بنا در آن جا خوش کرده اند. سقف گنبدی شیشه ای آن به قدری بی نظیر است که خود به تنهایی ارزش بازدید از این بنا را دارد. سعی کنید اولین بار صبح به این مکان بروید.

گالری ویتوریو امانوئل

تئاتر آلا اسکالا

تئاتر آلا اسکالا، مرکز اصلی تماشای اپرا، باله و موسیقی کلاسیک به حساب می آید. این تالار میزبان خوانندگان برجسته ی اپرا، گروه های باله و ارکسترهای سمفونی از سراسر جهان است. فضای داخلی آن نیز با رنگ های قرمز و طلائی بسیار مناسب و با شکوه مزیین شده اند. شما می توانید برای مشاهده و اطلاع از برنامه های آینده ی تئاتر الا اسکالا به وب سایت آن مراجعه کنید و منتظر نمایش آثار ارزشمند در حوزه ی هنر کلاسیک باشید.

تئاتر آلا اسکالا

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ