زیباترین زبان های دنیا

بیشتر شبیه به غروب آفتاب و یا حقیقت وجودی هر انسان، هر زبانی در نوع خود زیباست. ما در این مطلب قصد داریم تا چند زبان از زبان های زنده ی دنیا را که تا حدودی خاص هستند را به شما معرفی کنیم. آیا زبان مورد علاقه ی خود را در اینجا نمی بینید؟ در ادامه با سیر و گشت همراه شوید با زیباترین زبان های دنیا

زیباترین زبان های دنیا

زبان ایتالیایی

در این قسمت قصد داریم درباره ی موضوعی صحبت کنیم که بیشتر مردم با آن موافق اند. می خواهیم درباره زبان دانته، پاواروتی و حتی سیلویو برلوسکونی صحبت کنیم. زبان ایتالیایی در طی مدت زمانی طولانی به عنوان یکی از نخستین زبان های جهان در زمینه ی هنر، اپرا و البته داستان های عاشقانه مطرح بوده است. حتی برای گویندگان غیر بومی نیز بیان آوای آن شبیه به آهنگی گوش نواز بوده و هیچ آوایی احساسی تر و پر حرارت تر از زمانی نیست که به زبان ایتالیایی بیان شود.

زبان عربی

می توان گفت که زیباترین جنبه ی زبان عربی الفبا و خوشنویسی باورنکردنی آن است که طی قرن ها نویسندگان به کمک آن حکاکی های زیبایی را بر جای گذاشته اند. به دلیل اینکه زبان عربی زبان معارف اسلام می باشد، خوشنویسی عربی نیز از احترام بالایی به عنوان شیوه ای از هنر مذهبی برخوردار است. عربی  دارای زبانی گیرا در زمینه ی شعر نیز می باشد و همه ی این جنبه ها و زیبایی های شنیداری، این زبان را در معرض نمایش قرار می دهند. ابتدا ممکن است برای کسانی که قبلا این زبان را نخوانده اند ناآشنا به نظر برسد اما پس از اینکه فرصتی برای یادگیری این زبان برای شما فراهم شود، شگفت زده خواهید شد. عربی جزو زیباترین زبان های دنیا محسوب می شود.

زبان چک

طعم و مزه زبان های اسلاوی مسلما بعد از دیدن خیلی از آدم های بد با لهجه ی روسی در فیلم های آمریکایی بدست آمده است. ولی چیزی که راجع به زبان چک در مرکز توجه قرار دارد، شاخه ی غربی گروه زبان اسلاوی است. یک صدای منحصر به فرد دارد به نام r و صدای rzh که در میان نام خانوادگی انتونین دورژاک نخستین آهنگساز بومی است که چاشنی این زبان زیبا به حساب می آید.

زبان ولوف

بیش از ۴ میلیون نفر از افرادی که در سواحل غربی آفریقا مثل (سنگال، گامبیا و موریتانی) زندگی می‌کنند به زبان بومی ولوف صحبت می‌کنند. این نوع گویش مختلط در منطقه، گسترش یافته و طی زمان های زیادی از این زبان شعر و آهنگ های پرمعنی ساخته شده است. این زبان حتی دارای الفبای خاص خود نیز می باشد. هنوز بعضی از مردم از الفبای گری که توسط هنر پیشه ی سنگالی در سال ۱۹۶۰ ساخته شده است نیز استفاده می کنند.

زبان فنلاندی

زمانی که جی آر آر تالکین، کوئنیا و های الویش را به وجود آورد تا حدودی الهام بخش زندگی به سبک فنلاندی بود. زبان‌ Finno-Ugric که عضو گروه زبان نوردیک به حساب می آید. گوش دادن به هر دوی آن ها بدون شک شما را از خود بی خود می کند. زبان فنلاندی را در اروپا شاید بتوان پسر عموی صمیمی ارمنی و یا پسرعموی غیر صمیمی مجارستانی دانست.

زبان ولزی

ولز پیشتر قدرت فوق العاده ی خود علیه بعضی از جریان های غیرقابل توقف را نشان داده است. با اینکه تنها در جزیره‌ای که انگلیسی از آن آمده است به این زبان صحبت می کنند اما طی بیش از چند دهه ی گذشته این زبان بارها دستخوش روند احیا شده است. این زبان را می توان به عنوان نمونه ای از زبان های اقلیت که در معرض خطر قرار دارند دانست. در حال حاضر ولز یک جامعه ی کاملاً دو زبانه می باشد.

انگلیسی

زبان انگلیسی یک بخش شگفت انگیز از نوشته ها می باشد، اینطور نیست؟ تاریخچه ی آن در میان اصلی‌ترین زبان ها نیز تا حدودی منحصر به فرد است. در طول هزاره ی اول در داد و ستد و توسعه به عنوان زبان آلمانی در حال رشد بود. پس از آن نورمان ها از فرانسه ی امروزی به انگلستان حمله کرده و زبان خودشان را به همراشان به انگلستان آوردند. این واقعه باعث شد تا زبان آن ها تاثیر خود را بر زبان انگلیسی قدیمی داشته باشد. در واقع آنچه امروز به عنوان زبان انگلیسی در دوره ی مدرن مطرح است ترکیبی است از زبان های مختلف منطقه که می تواند وسیله ای باشد برای ارتباط بین همه ی مردم دنیا.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ