بهترین شهرهای استرالیا برای سفر

استرالیا کشوری است زیبا و آب و هوا و طبیعت بسیار عالی برای سفر. در این مقاله سعی شده است بهترین شهرهای استرالیا برای سفر را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

بهترین شهرهای استرالیا برای سفر

سیدنی

این شهر بندری مرکز خلاقیت و دیدنی های چشم نواز است. زمانی را برای بازدید از اپرای کنار دریای فوق العاده بزرگ سیدنی اختصاص دهید. بلیطی برای اجرای زنده و تور پشت صحنه رزرو کنید. فکر بهتر! چرا هر دو را انتخاب نکنید؟

آماده ی حرکت از باندی به کوگی شوید که تقریبا در 3 مایلی امتداد ساحل قرار دارد. اگر از دوستداران حیوانات در باغ وحش باشید، در باغ وحش Taronga عاشق کوالا و کانگوروهای زیبا می شوید.

پرت

پرت

پرت با پارک های پر ازدحامش، سواحل زیبا و مردم پر جنب و جوش هر کسی را تحت تاثیر خود قرار می دهد. شما می توانید ساعت ها در Kings Park وقت بگذرانید و در مناطقی به وسعت 1003 هکتار و مملو از گیاهان، بوته های بومی، مسیرهای پیاده روی و باغ های پر از گل، گردش کنید. آب های شاداب Leighton Beach برای شنا کردن بسیار ایده آل هستند. حتما با انتخاب استخر متامز لحظات فوق العاده ای را در زیر آب برای خودتان رقم بزنید. در اماکن محلی و شلوغ مرکز شهر و پل شمالی پرت به تماشای هیجان و زیبایی های شهر مشغول شوید.

کایرنس

کایرنس

این شهر به عنوان دروازه ای به جزیره سرپوشیده ی بزر یا جنگل های باران زا شناخته می شود (فقط با دو ساعت رانندگی به سمت شمال، می توانید آن را به عنوان یک سفر روزانه انجام دهید). در حالی که نزدیکی به مرجان ها، ماهی های رنگارنگ و گیاهان گرمسیری، آن را یک پایگاه مناسب برای اسکان مسافران تبدیل کرده است اما این شهر آرام، چیزی فراتر از یک اقامتگاه بین راهی است. کایرنس به همراه غذاهای معرکه، بازارهای آخر هفته ی پرطرفدار و فعالیت های فضای باز، مانند قایق رانی دسته جمعی در آب های خروشان و پرش از ارتفاع، مقصدی ایده آل برای همه ی گردشگران است.

ملبورن

ملبورن

ملبورن نیز یکی بهترین شهرهای استرالیا برای سفر به حساب می آید که سفر شما بدون بازدید از آن به هیچ وجه کامل نمی شود. در خیابان های قرن نوزدهم شهر، با کافی شاپ ها، کافه ها، گالری ها و بوتیک هایی مواجه می شوید که در نوع خود منحصر به فرد هستند. از غذاهای اشتها آور در آتیکا و فلاور درام لذت ببرید. حس عشق به سرسبزی را با بازدید از رودخانه ی Royal Botanic Gardens و Yarra Park  را بار دیگر در خودتان زنده کنید.

ساحل طلا

ساحل طلا

اماکن کمی در دنیا وجود دارند که می توان آن ها را با ساحل طلایی استرالیا مقایسه کرد. این سواحل شنی سفید 44 مایلی با آب فیروزه ای و طلوع حماسی آفتاب در Snapper Rocks و Burleigh Head ها، هر بیننده ای را از راه های نزدیک و دور به خود جذب می کنند. اما زیبایی های این ساحل دوست داشتنی، تنها به اینجا هم ختم نمی شوند. جزیره ی موج شکن بهترین انتخاب برای شنای زیر آب و غواصی است. پارک های آن آدرنالین افراد را تامین کرده و مناسب خانواده ها است.  یک چلپ چلوپ در Wet’n’Wild به راه بیندازید و یا کودکانتان را به Warner Bros ببرید.

بریزبن

بریزبن

پیچیدگی شهری با زرق و برق و زیبایی در سرزمین جهانی کویینزلند به هم پیوند خورده است. با هنرهای مدرن و تاریخی در موزه های عظیم آشنا شوید. برای تهیه ی بعضی از موارد مورد نیاز به خرده فروشان منطقه ی تجاری اصلی رفته و از دره ی Fortitude دیدن کنید. یک بلیط کنسرت در تریفید بگیرید. اگر گرسنه شدید در حین نمایش یا پس از آن از غذاهای کافه استفاده کنید. یک پیاده روی دو ساعته به بالای پل Story داشته باشید، جایی که با منظره های زیبایی از شهر، رودخانه و کوه های زیبا مواجه خواهید شد.

آدلاید

آدلاید

 تمیز، سبز و بی خطر. شهر آدلاید برنده ی جایزه های بزرگ برای زندگی است.

امتیاز: ساحل و تپه های آن فقط 30 دقیقه با شهر فاصله دارند و این یعنی یک محل فوق العاده برای تعطیلات. در بازار آدلاید با میوه های تازه، پنیرهای دست ساز و رفتارهای صمیمانه ی روبرو مردم محلی مواجه خواهید شد.

داروین

داروین

 آیا شما به دنبال ماجراهای عاشقانه، هیجان انگیز و یا مثل این ها هستید؟ در داروین آن ها را  خواهید یافت. سفر با نیمه ی گمشده تان را می خواهید؟ نشستن زیر ستاره ها در Deckchair Cinema و یا دیدن غروب خورشید در اطراف بندر را از دست ندهید. اگر دنبال هیجان بیشتر هستید، قایق سواری در آب های پر از کروکودیل را امتحان کنید. ماجراجویان نترس حتی می توانند از شنا در قفس با یک کروکودیل در Crocosaurus Cove  هم صحبت شوند.

 

منبع: www.rd.com

نوشته شده در ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ