جاذبه های گردشگری آنتالیا

آنتالیا با تاریخی غنی و چشم اندازهای طبیعی خیره کننده‌اش یکی از مقصدهای بسیار منحصر بفرد جهان در فصل تابستان است. از کوههای بلند و باشکوه تورو گرفته تا سواحل بکری که به شهرهای باستانی امپراتوری قدیم منتهی می‌شوند همه از جمله دلایلی هستند که شما را وادار به سفر به این شهر می‌کنند. با سیر و گشت همراه شوید با جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا

پیاده‌رویی عالی

طول مسیر این پیاده روی خاص ۵۴۰ کیلومتر (۳۳۵.۵مایل) است که از فتحیه تا آنتالیا ادامه دارد و تقریبا با پای پیاده ۲۹ روز به طول می‌انجامد. گردشگران نه ‌تنها از مناظر زیبای کنار ساحل لذت می‌برند بلکه همچنین از کنار ۲۵ مکان تاریخی متعلق به امپراتوری لیکیه گذر می کنند.

پیاده‌رویی عالی

مخروبه‌های باستانی کنار ساحل

سیرالی ساحلی غیر توریستی و یکی از زیباترین سواحل آنتالیا است که توسط کوه های سرسبزی احاطه شده که مشرف به آب های آبی کمرنگ و ساحل وسیع و سنگریزه‌ای است و همچنین شهر باستانی لیکیه ی المپوس در این مکان واقع شده، بعد از یک روز لم دادن در ساحل بین خرابه‌های این شهر قدم بزنید.

مخروبه‌های باستانی کنار ساحل

هتل‌های فوق العاده آنتالیا

جدا از مهمانسراهای بزرگی که بیشتر سواحل آنتالیا را دربرگرفته‌اند هتل بوتیک های کوچکتری وجود دارند که به منظور راحتی بیشتر به زمین نزدیکترند و کاملا در طبیعت ساخته شده‌اند. هتل بوتیک های آنتالیا از خانه‌های کوهستانی گرفته تا هتل‌های کنار ساحل هرگز ناامیدتان نمی کنند.

هتل‌های فوق العاده

صنایع تاریخی آنتالیا

موزه‌‌ی آنتالیا یکی از بزرگترین موزه‌های ترکیه و یک کلکسیون تاثیرگذار است که هر ۱۳ سالن نمایش و همچنین گالری‌اش در هوای آزاد را تحت پوشش قرار می دهد. در این موزه می توانید هر چیزی پیدا کنید، از اکتشافات باستانی عصر حجر تا تندیسهای زیبای زمان رومی‌ها.

صنایع تاریخی

سواحل زیبا آنتالیا

سواحل آنتالیا از قسمت های انبوه و هیجان انگیز تا مناطق بکر و ادغام شده با طبیعت تشکیل شده است، از آب های فیروزه ای رنگ پاراتا گرفته تا شن‌های سفید رنگ کنیالت. گردشگران می توانند براساس اولویت هایشان یا در یکی از مهمانسراهای لوکس آنتالیا اقامت داشته باشند یا یک هتل بوتیک بکر با کمترین دسترسی به ساحل قسمتی که در آن ساکن هستند را انتخاب کنند. این سواحل یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می شود.

سواحل زیبا

جاذبه‌های طبیعی آنتالیا

این آبشارهای به هم پیوسته به نوبه‌ی خود یک مکان گردشگری واقعی هستند، بالاترین آبشار در پارکی در شمالی‌ترین نقطه‌ی آنتالیا قرار دارد و به دره‌ای با پوشش گیاهی و جانوری دوست داشتنی می ریزد در حالی که آبشارهای پایینی مستقیما به دریای مدیترانه منتهی می شوند و از زاویه‌ی دید یک قایق گردشگری بهترین جلوه را دارند.

جاذبه‌های طبیعی آنتالیا

غذاهای فوق العاده آنتالیا

آنتالیا هم مانند سایر مناطق مختلف ترکیه غذاهای سنتی  خاص خود و بعلاوه‌  مقدار زیادی محصولات آفتاب خورده ی تازه برای عرضه به بازار دارد. مطمئن شوید که دستور پخت کامل صبحانه ی ترکی را یاد گرفته اید و حتما ماهی و مازریون تازه‌ی سرخ شده را امتحان کنید. (ترجیحا رو به دریا میل کنید)

غذاهای فوق العاده آنتالیا

مخروبه های باستانی آنتالیا

نقطه به نقطه ی آنتالیا با مکانهای تاریخی بسیاری پر شده است. از دروازه ی هادریان در مرکز شهر گرفته تا خرابه های امپراتوری لیکیه در سرتاسر ایالت. حتما باید از سنگ جالب توجه آرامگاه امپراتوری لیکیه ی سابق در اکسانتوس دیدن کنید.

مخروبه های باستانی آنتالیا

طبیعت حیرت آور آنتالیا

وقتی که به منظره ی آنتالیا نگاه می کنید همیشه کوه های با ابهت تاروس منظره ی مهیجی است. وقتی که از دور به شهر نگاه می کنید رشته کوهها، منطقه را به قسمت آناتولیای مدیترانه ای و آناتولیای مرکزی تقسیم می کنند. این مناظر زیبا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می شود.

طبیعت حیرت آور آنتالیا

ترکیب کهن و نوین

شهر قدیمی آنتالیا ترکیب زیبایی از ساختارهای سنتی و خانه های بازسازی شده ی اوتامن هستند که تمام پیاده روهای سنگ فرش شده اش باعث می‌شود تا از بالاترین نقطه ی شهر نمای باشکوهی دیده شود. در دروازه ی هادریان قدم بزنید، در کوچه های باریک پرسه بزنید و عکس بگیرید و در نهایت در یک کافه همانطور که زیر سایه‌بان لم داده‌اید از منظره لذت ببرید.

ترکیب کهن و نوین

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۳ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ