جاذبه های گردشگری لندن

لندن به عنوان شهری که تاریخچه ای 2000 ساله دارد از جاذبه های بی نظیری برخوردار است. هرساله می توان در این شهر تغییر و تحولاتی را مشاهده کرد. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری لندن می پردازیم. با سیر و گشت همراه شوید.

جاذبه های گردشگری لندن

کلیسای جامع سنت پل

طاق سبز رنگ کلیسای جامع سنت پل از همان محبوبیت تاور بریج یا برج ساعت بیگ برن در لندن برخوردار است. سر کریستوفر رن این کلیسای جامع را در قرن 17، پس از آن که کلیسایی که از قرن ششم در همین مکان قرار داشت در آتش سوزی بزرگ لندن از بین رفت برای اسقف لندن ساخت. امروزه نباید بازدید از یادبودهایی را که به بریتانیایی های باستانی مانند نلسون و فلورانس نایتینگل اختصاص داده شده اند نادیده گرفت. این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری لندن محسوب می شود.

کلیسای جامع سنت پل

بنای Arcelor Orbit Mittal

Arcelor Orbit Mittal یک ساختار عجیب و غریب، پیچ خورده، فلزی و قرمز رنگ است. این ساختار که در شرق لندن واقع شده است در سال 2012 به عنوان نشانه ای برای مسابقات المپیک ساخته شد و محبوبیت زیادی پیدا کرد. در سال 2016 یک تونل سرسره بسیار بلند با ارتفاع 178 متر به این ساختار افزوده شد.

بنای Arcelor Orbit Mittal

کیو گاردنز (باغ های گیاه شناسی پادشاهی)

لندن سرشار از جاذبه های باستانی می باشد و کیو گاردنز نیز یکی از آن ها به شمار می آید. کیو گاردنز یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ های گیاه شناسی لندن است که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. 30000 نوع گل و گیاه و 14000 درخت در این مکان وجود دارد. اعضای کیو گاردنز همواره در تحقیقات مربوط به گیاه شناسی حضور دارند. کیو گاردنز یک مکان بسیار زیبا برای گشت و گذار است.

کیو گاردنز (باغ های گیاه شناسی پادشاهی)

باغ وحش لندن

آیا می دانستید که لندن از بزرگ ترین باغ وحش دنیا برخوردار است؟ اگرچه این باغ وحش کمتر از 200 سال قدمت دارد اما کمک زیادی در زمینه ی جانورشناسی کرده است. امروزه منزل هایی برای اقامت در شب در این باغ وحش مهیا شده اند.

باغ وحش لندن

چشم لندن

در چند دهه گذشته چرخ و فلک ها به کارناوال های سیار و پارک های موضوعی محدود شده بودند. سپس لندن چرخ و فلک خود را احداث کرد که امروزه یکی از شمایل با ابهت شهر به شمار می آید. در برخی تابستان ها نزدیک به این چرخ و فلک مراسم هایی برگزار می شود. این چرخ و فلک یکی از محبوب ترین جاذبه های رسمی لندن به شمار می آید. چشم لندن یکی از جاذبه های گردشگری لندن می باشد.

چشم لندن

موزه مادام توسو

موزه مادام توسو که در خیابان بیکر لندن قرار دارد سرشار از تندیس های مومی از افراد مشهور است و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. در این موزه می توانید در کنار تندیس های افراد معروفی مانند ملکه ی بریتانیا، ربات بی بی 8 (یکی از شخصیت های فیلم جنگ ستارگان) و بندیکت کامبریچ (بازیگر) بایستید و عکس بگیرید.

موزه مادام توسو

موزه تیت مدرن

از زمان احداث تیت مدرن در سال 2000 این موزه به یکی از مکان های اصلی مربوط به هنرهای مدرن در پایتخت تبدیل شده است. سالن توربین این موزه از تاسیسات بسیار بحث برانگیزی برخوردار است. این موزه همواره پذیرای جمعیت زیادی از افراد می باشد. در اوایل امسال یکی از شعبه های جدید این موزه افتتاح شد.

موزه تیت مدرن

برج لندن

برج لندن که حافظ و نگهبان جواهرات سلطنتی است در قرون وسطی توسط ویلیام فاتح در سال 1078 ساخته شد و برای حدود هزار سال نقش بسیار مهمی را در سلطنت انگلستان ایفا کرده است. از این برج به مدت چند قرن به عنوان زندان استفاده می شد به علاوه یک ضرابخانه سلطنتی نیز بوده است اما اکنون به یک مکان سنتی تبدیل شده است که می توان در آن از جواهرات ملکه دیدن کرد. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری لندن می باشد.

برج لندن

تاور بریج (پل برج)

تاور بریج لندن که پلی معلق است از برج هایی برخوردار می باشد که از دو سو به آن متصل هستند. می توان از این ساختار بالا رفت و از طریق کف شیشه ای پلی که از بالا به تاور بریج متصل است رودخانه ی زیر این پل و ازدحام شهر را تماشا کرد. افرادی که به مهندسی علاقه دارند می توانند از اتاق های موتور این ساختار دیدن کنند.

تاور بریج (پل برج)

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۴ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ