جاذبه های گردشگری کوالالامپور

کوالالامپور، قلب مالزی شهری است که به طور مداوم در حال رشد و پر از تاریخ و فرهنگ می باشد. در این شهر پایتختی، چیزهای دیدنی بسیار زیادی وجود دارند که ما فهرستی از بهترین ها را برای یک سفر واقعا به یاد ماندنی برای شما تهیه کرده ایم. با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری کوالالامپور

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

برج کوالالامپور

این برج هفتمین برج بلند و ساده ی جهان است، برج KL یک بنای تاریخی است که هر توریست باید حداقل یک بار از آن دیدن کنید. از مزایای این برج می توان به رستوران گردان در ارتفاع 282 متری، کارکردهای رسمی و ارتباطاتی و استفاده از رصدخانه ی نجوم اسلامی و همچنین استفاده به عنوان پایه ی پرش نیز اشاره کرد.

برج کوالالامپور

برج های دوقلوی پتروناس

این برج خط افقی باشکوه و قابل شناسایی با برج KL دارد. این خواهران دوقلو با افتخار بلندترین دوقلوهای جهان به حساب می آیند. آن ها همچنین در فهرست 20 آسمان خراش بلند دنیا قرار دارند. پیشنهاد می کنیم حتما از پل Sky Bridge، تاندونی بین دو برج دیدن کنید تا بتوانید از پروژه ی KLCC سبز که برای پاک کردن هوای شهر کوالالامپور مورد استفاده قرار می گیرد نیز بازدید کرده باشید. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور محسوب می شود.

برج های دوقلوی پتروناس

سوریا KLCC

جدا از اینکه یکی از محبوبترین پاساژهای لوکس در کوالالامپور به حساب می آید، سوریا KLCC خانه ی برخی از گالری های هیجان انگیز و آموزنده ی این شهر نیز می باشد. از Petrosains مورد علاقه ی بچه ها گرفته تا موزه ی تعاملی در مورد تولید نفت و گاز و گالری هنری PETRONAS که بر روی استعدادهای صحنه ای و هنر محلی متمرکز است همه و همه باعث می شوند تا Suria چیزی فراتر از یک بازار باشد.

سوریا KLCC

آکواریوم KLCC

این ماهی خانه ی اقیانوسی شما را با دیدن دوره های زندگی آبزیان به سفری دو ساعته به رودخانه های کوهستانی و دریاهای آبی عمیق دعوت می کند. این سفر بسیار سرگرم کننده برای همه سنین مناسب می باشد. پیشنهاد می کنم با بازدید از این آکواریوم،  زمانی را برای یادگیری چگونگی تفاوت های موجود درباره ی زندگی در زیر آب با زمین و آب و هوا صرف کنید.

آکواریوم KLCC

میدان مردکا

میدان مردکا شامل ساختمان سلطان عبدالصمد و زمینی بزرگ در مقابل آن است و محلی است که در آن مالایا در سال 1957 خود را مستقل از نیروهای استعماری اعلام کرد و تبدیل به مالزی شد. اگرچه این ساختمان به صورت رسمی برای دفاتر دولتی مورد استفاده قرار می گیرد، اما محدوده ی بیرونی آن که به دوره ی مغول نوین و موریش مربوط است. هر ساعت از روز، لوکیشن زیبایی برای عکس برداری های جالب را به تصویر می کشد.

میدان مردکا

گالری شهری کوالالامپور

این مرکز توریستی کوچک همه چیز درباره ی KL  را به شما می گوید، از شکل گیری آن تا شکوفایی فعلی آن. اگر بخواهید گردشی در اطراف شهر داشته باشید، می توانید از تصاویر متغیر و نقشه های رایگان و نیز دوچرخه های هدایت کننده و تورهای پیاده روی استفاده کنید. همچنین می توانید از تاریخ بازنگاری شده که در آن گالری قرار گرفته است نکته برداری کنید؛ ساختار خود گالری به قرن نوزدهم بر می گردد، یعنی زمانی که معماری نوین Renaissance توسط دولت بریتانیا مورد توجه قرار گرفت.

گالری شهری کوالالامپور

غار باتو

در حالی که جاذبه ی اصلی غارهای باتو، مربوط به بسیاری از زیارتگاه ها و معابد اختصاص یافته به خدای هندو Murugan است، غار طبیعی سنگ آهک که مسکن خدایان و حیات وحش است نیز کاملا فوق العاده می باشد. هنگامی که در معرض آرامش معبد غاری اصلی قرار می گیرید، به برخی از نقاط تاریکتر غار به پایین هدایت می شوید و می توانید برای بهره مندی از برخی از تورهای آموزشی اسپلکانینگ و یا صعود آسان از صخره ها به پشت کوه بروید.

معبد Thean Hou

این معبد یکی از قدیمی ترین و بزرگترین معابد بودایی در آسیای جنوب شرقی است، معبد Thean Hou در سال 1894، زمانی که جامعه ی چین Hainanese KL را به عنوان مقر خود ساخت. با یک گنبد برای گوان یین، الهه ی رحمت، این معبد همچنان مکان اصلی عبادت است. معبد بزرگ در بالای یک تپه قرار دارد و نمایی شگفت انگیز از شهر را برای شما به نمایش می گذارد و علاوه بر معماری حال حاضر و نفس گیرش، مرکز موفقیت و خوشبختی نیز می باشد.

باغ وحش نگارا

باغ وحش نگارا

این مکان، هیجان انگیزترین مجموعه ی حیوانات در این کشور به حساب می آید. باغ وحش ملی همیشه برای بازدیدکنندگان جالب بوده و چیزی که از همه بیشتر این مکان را خاص کرده نیز مجموعه ای از حیات وحش جنگل های بارانی آسیایی و منحصر به فرد این بخش از جهان است. این باغ وحش همچنین به عنوان مرکز فعالیت برای روابط خارجی نیز عمل می کند، به عنوان آخرین نمونه ی آن می توان به این مورد اشاره کرد که  سکونت گاه دو پاندای غول پیکر از چین است که حسن نیت 40 ساله خود را نشان می دهد.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۶ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ