زیباترین شهرهای هند

کشور هند به داشتن فرهنگ باورنکردنی، غذاهای متنوع و خوشمزه، زیبایی های تاثیرگذار و مکان های تاریخی دیدنی معروف است. در این مطلب قصد داریم زیباترین شهرهای هند را به همراه مناظر شهری خیره کننده‎ی آن و نیز، چشم اندازی از فرهنگ پررونق این کشور را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

زیباترین شهرهای هند

جایپور

بدلیل وجود ساختمان‌های خیره کننده صورتی ‎رنگ در شهر جایپور، به آن لقب «شهر صورتی» داده اند. این ساختمان ها که در اصل با رنگ صورتی طراحی شده‎اند، بازتابی از معماری خاص ماسه سنگی قرمز در شهرهای زیبای مغول هستند. همچنین، جایپور بزرگترین شهر در ایالت راجستان و البته مرکز آن می باشد. جایپور به همراه شهرهای آگرا و دهلی، «مثلث طلایی هند» را تشکیل می دهند که همه ساله هزاران نفر از هندوها و توریست های بین‎المللی را به خود جذب می کنند. مکان‎هایی که بیشتر از همه ی مورد بازدید قرار می گیرند عبارتند از قصر شهر همراه با زیبایی اغوا کنند‎ه ی خود، دژهای راجپوت و تعداد زیادی معبد.

جایپور

واراناسی

واراناسی یکی از زیباترین شهرهای تاریخی و روحانی بوده که در شمال هند قرار دارد. تشکیل اولین زیست‎گاه‎ها در قرن 11 میلادی در این مکان، این شهر را به یکی از قدیمی‎ترین سکونت‎گاه‎های جهان بدل کرده است. این مکان هم برای هندوها و هم برای جین‎ها شهر مقدسی به شمار می آید. واراناسی همچنین اقامتگاه تعداد بسیاری از دستفروشان، مرتاض‎ها، کارآفرینان، کشیش‎ها، زائران و خانواده‎ها می باشد. آنچه آن ها را گردهم می‎آورد، تفاوت‎هایشان و وابستگی آن ها به رودخانه گنگ است. مسافران می توانند شاهد لحظاتی از صحنه‎ی دعا و پرستش باشند که در رودخانه در برابر برخی از معابد که اتفاقا هنگام طلوع خورشید به صورت خاصی خیره کننده‎ترین شمایل را دارند، انجام می شود. این صحنه ها قطعا یکی از چشمگیر ترین صحنه ها از نوع خود در جهان می باشند.

واراناسی

اودی‎پور

اودی‎پور که بخاطر دریاچه هایی با مناظر خیره کننده، قلعه ها، معابد و قصرهای آن معروف است، شهری واقع در ایالت راجستان است که مسلما بازدید از آن را نباید از دست داد. عاشقان خوشحال خواهند شد اگر بشنوند که این شهر پر از چشم‎اندازهای عاشقانه‎ی بی‎انتها و باغ های زیبا است. در طول سال ها، این شهر مورد توجه بسیاری از فیلم ها بوده که از جمله ی آن ها می توان به فیلم اختاپوسی؛ سیزدهمین فیلم از سری فیلمهای جیمز باند اشاره داشت. همچنین، اودی‎پور شهری بسیار رنگارنگ است که در آن محلی‎ها از رنگ های روشن برای پوشش خود استفاده می کنند و نمایشگاه‎ها و جشنواره‎های رنگارنگ سالانه ی آن همیشه  برگزار می شوند.

اودی‎پور

بنگلور

در یکی از آخرین نظرسنجی ها، بنگلور عنوان بهترین شهر برای زندگی در هند را بدست آورد. در گذشته، به دلیل فضاهای بزرگ سرسبز در سراسر شهر،  بنگلور را به عنوان “بهشت بازنشستگان” و “باغ شهر هند” می شناختند. این شهر در حال حاضر توسعه پیدا کرده و به شهری جهانی و بزرگتر البته با فضای سبز کمتر تبدیل شده است. با این حال، بنگلور هنوز هم به اندازه کافی جا دارد تا به یکی از زیباترین شهرهای هند بدل شود. علاوه بر این،  هنوز هم جنگل های سرسبز و شاداب در حوالی این شهر یافت می شوند. بنگلور همچنین مرکز اصلی صنعت فناوری اطلاعات است که معمولا به عنوان دره ی سیلیکون هند شناخته می شود.

بنگلور

دهلی

درست است که دهلی پایتخت هند است، جایی که قوه ی مجریه، قوه ی قضائیه و قوه ی مقننه دولت در آن قرار دارند. اما ارزش شهر دهلی بسیار بیشتر از این هاست. این شهر مرکز فعالیت‎های فرهنگی است – کلان شهری بزرگ که هنرهای بسیار و فعالیت های متعدد فرهنگی جهت ارائه دادن دارد.

دهلی همچنین مرکز مد و خوش‎گذرانی می‎باشد. مسافران می توانند برای کسب بهترین تجربه در صرف غذا و سرگرمی های شبانه به آنجا سفر کرده و اوقات خود را سپری کنند. آن ها همچنین می توانند به گشت و گذار در خیره‎کننده‎ترین مکان های این شهر مانند معابد، مساجد و قلعه‎ها بپردازند. این مکان ها شامل قلعه‎ی سرخ، مسجد جامع و معبد لوتوس بهائی هستند.

دهلی

چنای

چنای شهری زیباست که به عنوان دروازه ی اصلی جنوب هند محسوب می شود. این فرهنگِ متمایز، بر پایه سنت‎های تامیل قرار دارد که بومیان این منطقه هستند. اساسا، در سراسر این شهر، زیبایی های زیادی مانند مجسمه ها، موسیقی، هنرها، رقص، و لباس های زیبایی وجود دارند. این شهر در عین دارا بودن پس‎زمینه ی سنتی، ویژگی های یک شهر جهانی مدرن هندی را نیز دارد که جمعیت بسیار گوناگونی را در خود جای داده است.

به عنوان مثال، چشم انداز معماری در آن، معبدهای زیبای باستانی را در بر دارد که به همان اندازه مدرن نیز است. چنای علاوه بر رونق هنرهای محلی و چشم‎انداز فرهنگی که توجه هر گردشگری را به خود جذب می کند، مقصد مهم گردشگری پزشکی نیز بشمار می رود.

چنای

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۷ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ