جاذبه های گردشگری بلژیک

کشور بلژیک در میان کشورهای آلمان و فرانسه قرار دارد و از جاذبه های فرهنگی بسیار زیادی برخوردار است. از ساختارهای بی نظیر مربوط به قرون وسطی گرفته تا پدیده های طبیعی فوق العاده. در این مطلب قصد داریم تا بهترین جاذبه های گردشگری بلژیک را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

جاذبه های گردشگری بلژیک

اتمیوم

یکی از نمادهای اصلی بلژیک و پایتخت آن اتمیوم می باشد که ساختاری متشکل از نُه گوی فولادی به هم متصل شده است. این شاهکار معماری که بسیار براق و خیره کننده است در مقیاس 165 بیلیارد بار بزرگتر از اندازه ی واقعی طراحی شده است. اتمیوم که برای نمایشگاه جهانی 1958 بروکسل ساخته شد به عنوان یکی از مشهورترین بناهای شهر باقی مانده است.

اتمیوم

گلخانه ی سلطنتی در لاکن

گلخانه ی سلطنتی بلژیک که از معماری های آرت نو به شمار می آید یک مکان بسیار دیدنی و خوش رایحه است. این گلخانه هر سال در فصل بهار به روی عموم باز می شود  و گشت و گذار در آن حس بسیار خوبی را به فرد القا می کند.

گلخانه ی سلطنتی در لاکن

نبرد واترلو

هر ساله صدها نفر در نزدیکی دشت واترلو گرد هم می آیند و نبرد والترلو را که نتیجه ی آن شکست سنگین ناپلئون بود را نمایش می دهند. این امر نشان دهنده ی اهمیت این نبرد و زنده ماندن یاد آن برای بلژیک است. علاوه بر نمایش هایی که هر ساله برگزار می شوند یادبود تپه ی شیر(Lion’s Mound) و سایر یادبودها روزی را که در دو قرن گذشته برای فرانسه بسیار شوم محسوب می شد را به خوبی یادآوری می کنند.

نبرد واترلو

گراندپلیس در بروکسل

گراندپلیس در بروکسل یکی از میدان های مرکزی و تجاری بلژیک است که قدمت آن به اواخر قرون وسطا برمی گردد. این میدان که در میان یکی از شش خیابان های باریک و سنگ فرش شده، پنهان شده است دربردارنده ی تعداد زیادی بنا با معماری قرون وسطا مانند خانه ی سلطنتی مجلل و خانه ی شهرداری قرن 15 می باشد. تمامی این بناها در حفظ ظاهر و شهرت این میدان که یکی از میدان های بسیار حفاظت شده ی اروپا هستند و جز بهترین جاذبه های گردشگری بلژیک نیز بشمار می آیند، نفش دارند.

گراندپلیس در بروکسل

ساختمان هایی با معماری ویکتور اورتا

ویکتور اورتا را پدر جنبش هنر معماری نو می نامند. او ساختمان هایی را در بروکسل بنا کرد که وجهه ی معماری اواخر قرن نوزدهم در غرب را تغییر دادند. موزه ی اورتا که در گذشته، محل زندگی این معمار مشهور بوده است و سه بنای دیگر از آثار وی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. یونسکو Hotel Solvey را به عنوان یکی از تماشایی ترین آثار ویکتور اورتا در دوران هنر نو معرفی می کند.

ساختمان هایی با معماری ویکتور اورتا

کلیسای جامع سنت باوو و اثر نقاشی Mystic Lamb

یکی از زیباترین آثار هنری جهان که در سال 1432 توسط یان وان آیک و برادرش خلق شد در کلیسای جامع سنت باوو در شهر خنت قرار دارد. این اثر نقاشی یکی از 12 تابلوی نقاشی موجود در این کلیسا را شامل می شود. Mystic Lamb که یکی از مهم ترین آثار هنری دوره ی رنسانس به شمار می آید یک بار توسط سربازان ناپلئون ربوده شد اما مردان این اثر یاد بود موفق شدند مجددا آن را پس بگیرند اما بعد ها یک کشیش فریبکار این اثر هنری را به فروش رساند.

کلیسای جامع سنت باوو و اثر نقاشی Mystic Lamb

دشت های فلاندرز

تعداد زیادی از سربازان در طول جنگ جهانی اول در گودال های مخوفی که در دشت های اطراف شهر ایپر که مربوط به بخش فلاندرز بلژیک است قرار داشتند دفن شدند. در شهر و حوالی آن یادبودهایی از این سربازان به چشم می خورد. یکی از بناهای تاریخی آن که تقریبا تخریب شده است اکنون به موزه ای به نام دشت های فلاندرز که پس از شعری به همین نام، نامگذاری شد تبدیل شده است.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ