راهنمای سفر به پکن

به گفته ی رمان نویس و نمایشنامه نویس لائو شی (1899-1966) یکی از معروفترین چهره های شهر، پکن به بهترین شکل توصیف شده است: کثیف، زیبا، رو به انحطاط، شلوغ، پر هرج و مرج، بیکار ولی دوست داشتنی. از بی پروا دراز کشیدن در باغ های امپریالیزم تا پرسه زدن در کوچه پس کوچه های تنگ هوتونگ، پکن همواره با سرزندگی و تضاد همراه است. برای امپراتوران سلسله ی مینگ، که از زمان ساخت شاهکارهایی مانند معبد بهشت، شهر ممنوعه و مراحل بعدی دیوار بزرگ چین بر پکن حکمفرما بودند، این شهر چیزی کمتر از مرکز جهان نبود. هنوز یک میلیون دلیل برای بازدید از پکن وجود دارد و راهنمای سفر به پکن می تواند به شما دلیل این مسئله را بگوید. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به پکن

راهنمای سفر به پکن

پکن مرکز فرهنگی و سیاسی کشور و دومین شهر بزرگ چین به حساب می آید. دارای دو معبد مدرن و معابد مشهور و باغ های معروف و کلانشهری غول پیکر است (پیشرفت مدرنیته پایتخت پیش از بازی های المپیک تابستانی پکن در سال 2008 منجر به ایجاد ساختمان های جدید یادبود مانند برج دوربین مدار بسته، لانه ی پرنده و مکعب آب شد) که می تواند تا حدودی آرامتر از شانگهای یا هنگ کنگ باشد، هرچند که به همان اندازه مملو از مردم است. بهترین راه برای خارج شدن از خانه استفاده از مترو است، اما اجاره ی یک دوچرخه نیز به شما کمک خواهد کرد که تا آنجا که ممکن است پکن را ببینید. پکن شهری عظیم، با مکان های غافلگیر کننده ی بزرگ و البته دور می باشد.

سفر به پکن در ماه های پاییز، از سپتامبر تا نوامبر عالی است. آب و هوا خوب است و گردشگران کمتری وجود دارند. زمستان هایش یخ زده هستند، اما مکان های دیدنی، شلوغی کمتری دارند. بهارش خشک است اما جمعیت زیادی برای دیدن جشنواره ی بهاره به آنجا سرازیر می شوند. تابستان با باران های سنگینش گرم می شود، اما فصل گردشگری است.

هشدار: آلودگی هوا در زمستان و تابستان بیشتر است.

بهترین زمان برای سفر به پکن

بهترین زمان برای بازدید از پکن، پاییز و اواخر بهار است که آسمان صاف، درجه ی حرارت خفیف و گیاهان شادی را به ارمغان می آورند. در طول تعطیلات اکتبر (1 تا 7 اکتبر) و جشنواره ی بهار (در اواخر ژانویه تا اواسط فوریه، بسته به تقویم قمری)، تعداد جمعیت بسیار بالا است.

حمل و نقل پکن

مترو ارزان ترین راه برای دور زدن (یک سفر یک طرفه از حدود 0.30 دلار شروع می شود) در شهر می باشد. تاکسی های فراوان و ارزانی نیز هستند، هر چند دوچرخه سواری، مطمئنا بهترین راه برای دیدن شهری به این شلوغی به شمار می آید، به خصوص اگر در یک منطقه با بسیاری از هوتونگ ها اقامت داشته باشید.

آب و هوای پکن

جولای داغترین ماه پکن به حساب می آید، با میانگین 81 درجه ی فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) و ژانویه نیز سردترین ماه سال است که میانگین درجه ی حرارت آن به 25 درجه ی فارنهایت (-4 درجه سانتیگراد) می رسد.

قبل از بازدید باید بدانید

اگر چه پکن پایتخت چین است، در مقایسه با شهرهای شانگهای و هنگ کنگ تعداد کمی از مردم محلی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. چانه زدن در بازارهایی همچون بازار ابریشم، مالاندائو، پانجیان و Hongqiao امری طبیعی است، پس برای کسب بهترین نتیجه در آنجا معلومات چینی خود را ارتقا دهید.

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ