راهنمای سفر به مادرید

امروزه شهر مادرید در حال قرارگیری در دوران شکوفایی خلاقیت های متحیرکننده ی خود به سر می برد که همین امر این شهر را از تمامی پایتخت های مدرن دیگر دنیا متمایز ساخته است. مادرید یعنی شهری جوان با استانداردهای اروپایی، حس و حال ماجراجویانه و بی تکلف که دریچه ای رو به کیفیت در تمام ابعاد زندگی، از معماری و طراحی تا غذا و نوشیدنی را به سمت شما باز می کند. از نظر فرهنگی، پایتخت اسپانیا جایگاه بسیاری از بزرگترین موزه های ملی کشور، از جمله پرادو، پرینستا و Reina Sofia و موزه هنرهای Thyssen می باشد. قصد داریم در این مطلب به راهنمای سفر به مادرید بپردازیم. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به مادرید

با تکیه بر جذابیت خود، حداقل ده ها نکته ی فرهنگی دیگر و جاذبه های مشابه نیز همان جلوه را دارند و خیابان های اطراف آن با گالری های تجاری پوشاک پر شده است. شهرت آشپزی شهر بیشتر بخاطر غذاهای سنتی است تا مدرن. رستوران های شهر مملو از سرآشپزهایی از سراسر اسپانیا و جهان هستند که به استعدادهای محلی می پیوندند و برای علاقمندان به غذا انتخابی فوق العاده محسوب می شوند. برای دیدن معماری زرق و برق دار میادین زیبا، که بسیاری از آنها در طول قرن ۱۶ و ۱۷ ساخته شده اند و کوچه باغ های دوست داشتنی و خیابان های زیبا، باید به مادرید سفر کنید.

بهترین زمان سفر به مادرید

اگرچه مادرید خیلی از دریا فاصله دارد، شهر آب و هوایی مدیترانه ای داشته که همین امر یعنی تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های خفیف را تجربه می کند. بهار (آوریل تا ژوئن) و پاییز (سپتامبر تا نوامبر) متعادل ترین و دلپذیرترین آب و هوا را دارند. قلب زمستان (ژانویه و فوریه) می تواند بسیار سرد و بارانی باشد، در حالی که ماه های ژوئیه و اوت بسیار گرم هستند.

بهترین زمان سفر به مادرید

حمل و نقل مادرید

مادرید دارای یک شبکه ی مترو و اتوبوس عالی و تهویه مطبوع است که تقریبا همه مکان هایی را که ممکن است هر بازدید کننده ای انتظار داشته باشد، مانند فرودگاه را زیر پوشش دارند. هزینه ی هر بلیط برای ۱۰ بار سوار شدن نیز حدود ۱۲.۲۰ یورو می باشد (۱.۵ یورو برای یک بلیط).

برای سفرهای طولانی تر، قطارهای رفت و برگشت Cercanias و خدمات Railway ملی Renfe وجود دارد. تاکسی های فراوانی نیز در دسترس شما خواهند بود که راه قابل اعتماد و نسبتا ارزان تری را برای آرامش خاطر مسافران فراهم می کنند.

آب و هوای مادرید

آب و هوای مادرید

جولای در شهر مادرید، با میانگین دمای ۷۶ درجه ی فارنهایت (۲۵ درجه ی سانتیگراد) گرم ترین ماه این شهر به حساب می آید. ماه ژانویه نیز سردترین ماه سال است که به طور متوسط دمای هوا در این ماه به ​​۴۲ درجه ی فارنهایت (۶ درجه ی سانتیگراد) می رسد.

نکاتی که پیش از رفتن باید بدانید

دهه ی گذشته، شهر شاهد یک تغییر شگرف در ساعت های کسب و کار برای بسیاری از خرده فروشان بزرگ و تقریبا تمام نهادهای فرهنگی عمده بوده که دیگر برای ناهارهای طولانی اسپانیایی بسته نمی شوند (۲ تا ۵ بعد از ظهر). اما مغازه ها و دفاتر مستقل کوچک تر هنوز هم ظهرها بسته هستند و تقریبا تمام فروشگاه ها در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی بسته می شوند.

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ