راهنمای سفر به ملبورن

زرق و برق شهر ملبورن ممکن است کمتر از خواهر شمالی خود یعنی شهر سیدنی، باشد اما ملبورن را می توان شهر توریست های ماجراجو دانست. طراحی خیابان های آن به صورت مشبک در پایتخت ساحلی ویکتوریا آنجا را بسیار جذاب کرده است. این شهر به خاطر وجود منظره‌های قشنگ شهری و نقاشی های پیشرفته و متنوع خیابانی و همچنین به خاطر ساکنان پر انرژی اش به شهرت زیادی در جهان رسیده است. باید بدانید که کوچه پس کوچه های باریک و جذاب ملبورن به خیابان های بزرگ این شهر ختم می شوند. در این مطلب می خواهیم به راهنمای سفر به ملبورن بپردازیم. با سیر و گشت همراه باشید.

راهنمای سفر به ملبورن

بسیاری از کافه ها و رستوران های برتر شهر و همچنین مغازه های منحصر به فرد آن در این کوچه های باریک و دورافتاده قرار دارند. ملبورن در میان شهرهای دیگر استرالیا به” قلمرو اروپایی” معروف بوده و شهرت را فقط به خاطر ساختارهایی شبیه به برج ایفل کسب نکرده است بلکه به خاطر اهمیت بالای هنر در این شهر است که این شهرت را برای خودش دست و پا کرده است. برگزاری تعداد زیاد تئاترها و نمایشگاه های هنری نشان ‌دهنده ی اجتماعات چشمگیر ملی و محلی در این شهر می باشد.

بسیاری از همسایه های این شهر که در سطح خود جذاب هستند دارای جاذبه ها و چشم‌اندازهای بسیاری می باشند. برای بازدید از مغازه ها، جاده “سنت کیلدا” و دیدن گالری های هنری در این منطقه به خیابان‌های “بورک” و “کالینز” بروید. رودخانه پی “یارا ” نیز چشم انداز بسیار زیبا و خیره کننده ای را برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته است.

از سرگرمی های مناسب این مکان می توان به پیاده روی، دوچرخه سواری و تماشای مردم در طول ساحل این رودخانه اشاره داشت. مسافرانی که خواهان سفر به منطقه ای آرام هستند نیز می توانند به حومه ی ساحل مانند ملبورن جنوبی سفر کنند تا روز را در کنار ساحل به استراحت بگذرانند. این راهنمای سفر به ملبورن ، بهترین مکان ها را برای اقامت، خوردن و آشامیدن و خرید و بازدید کردن ارائه می دهد. در واقع یک راهنمای دستی مفید برای هر مسافری که قصد سفر به ملبورن را دارد.

بهترین زمان سفر به ملبورن

بهترین زمان سفر به ملبورن

در طول سال ملبورن آب و هوای گرمی دارد. به این حال مسافرانی که از نیمکره ی شمالی می آیند می توانند از زمستان خود فرار کنند و به تابستان استرالیا پناه ‌ببرند و البته عکس این روند نیز می تواند جذاب باشد.

حمل و نقل ملبورن

حمل و نقل ملبورن

سیستم حمل و نقل عمومی ملبورن یکی از بزرگترین سیستم های ریلی جهان به شمار می‌رود. برای پرداخت کرایه ی سیستم حمل و نقل عمومی از کارتی به نام myki استفاده می شود. در همه ی ترامواها، قطارها و همچنین قطارهای محلی و اتوبوس ها می توانید از این کارت استفاده کنید. برای شروع یک پکیج توریستی myki کارت تهیه کنید. جابجایی با تراموا در منطقه تجاری مرکزی ملبورن رایگان است و امکان دسترسی آسان از یک سمت شهر به سمت دیگر شهر را برای شما فراهم می‌کنند.

آب و هوای ملبورن

آب و هوای ملبورن

 ژانویه گرمترین ماه با میانگین دمای ۷۰ درجه ی فارنهایت (۲۱ درجه سانتی گراد) و جولای سردترین ماه با دمای ۵ درجه فارنهایت است (۱۰درجه سانتی گراد).

دانستنی های قبل از سفر به ملبورن

در طول تعطیلات مدرسه، کریسمس و سال نو هتل ها گران هستند و جاذبه های دیدنی نیز گروه بندی می شوند. اگر شما طرفدار ورزش نیستید بهتر است که از سفر در هنگام رخدادهای مهم ورزشی خودداری کنید زیرا اتاق های بیشتر هتل ها در این ایام پر خواهند بود.

travelandleisure.com

نوشته شده در ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ