راهنمای سفر به برلین

با توجه به موفقیت اقتصادی آلمان (اقتصاد این کشور در سال ۲۰۰۹ ترقی بسیاری کرد)، تیم فوتبال فوق‌العاده‌ و پر از ستاره ی آن (که قهرمان جام‌جهانی سال ۲۰۱۴ شد)، صدراعظم این کشور (که نقشی حیاتی در معادلات منطقه‌ای ایفا می‌کند) و سایر موارد، می‌توان ادعا کرد که امروزه آلمان دوران رشد و تعالی خود را طی می‌کند. در حالی که تاریخ این کشور در قرن بیستم و جنگ‌های جهانی بسیار ناامید کننده به نظر می رسد، اما آلمان اکنون مظهر شکیبایی، عدالت و رفاه در سراسر جهان به حساب می آید و مردم به‌ جای آنکه مانند قبل از این کشور فراری باشند، روز به روز بیش تر به این کشور گرایش پیدا می‌کنند و تقاضای سفر به برلین نیز، روزانه رو به افزایش است. در این مطلب می خواهیم به راهنمای سفر به برلین بپردازیم. با سیر و گشت همراه باشید.

راهنمای سفر به برلین

برلین، پایتخت و نماد آلمان، هنرمندان، افراد خلاق، کارآفرینان و صاحب نظران بسیاری را به خود جذب می کند و همه‌ ی آن‌ ها این شهر را خانه‌ ی خود می‌ دانند. این تنوع باعث می‌شود که دیگر نتوان برلین را شهری محدود دانست.

اما وقتی از برلین دیدن می‌کنید، شاهد تاریخ شکننده‌ی آن خواهید بود، ‌مانند دیوار برلین و یا قصر برلین. علی رغم این،‌ تغییرات اخیر، برلین را تبدیل به یکی از جذاب‌ ترین مقاصد گردشگری برای جوانان کرده است. علاوه بر این، برلین تعداد زیادی جاذبه‌های دیگر مانند پارک تیرگاردن و یا پارک ویکتوریا دارد و مجموعه‌ای از موزه‌ها و گالری‌های بی‌نظیری را نیز در خود جای داده است. مهم نیست که علاقه‌ی شما به چه موضوع و یا تفریحاتی است، در طول سفر به برلین هرگز وقت خالی پیدا نخواهید کرد و هرگز کمبود جاذبه‌های دیدنی در این شهر را حس نمی‌کنید. اگر در باور این موضوع شک دارید با خواندن این نوشته بیشتر با برلین و جاذبه هایش آشنا خواهید شد.

هرساله رویدادها و فستیوال‌های مختلف و مهمی در این شهر برگزار می‌شوند، مانند کارناوال کولتورن که هرساله در نزدیکی‌های عید پاک در این شهر برگزار می‌شود.  Berlin Pride Celebration  یکی از نمایشگاه های LGBT در اروپا می باشد که هر سال در اواخر ماه ژوئن برگزار خواهد شد. این دو رویداد، از جمله رویدادهای مهم دولتی به حساب می آیند.

بهترین زمان برای سفر به برلین

تابستان‌ها روح زندگی در این شهر بیشتر دمیده می شود و تا ماه‌های مِی و اکتبر هم ادامه دارد، چراکه در طول این مدت جشن‌های فراوانی در محیط‌های باز شهری برگزار می‌شود و فستیوال‌های خیابانی متعددی هم در این شهر انجام می‌شوند. بعد از تابستان، بهترین زمان برای بازدید از برلین در کریسمس و ایام سال نو می باشد که می‌توانید در بازارهای فصلی حضور پیدا کنید و از تماشای آتش ‌بازی‌های مختلف لذت ببرید.

بهترین زمان برای سفر به برلین

حمل و نقل در برلین

آلمان با دو ویژگی عمده شناخته می‌شود، کارآمدی و وقت‌شناسی، که این دو ویژگی نیز با هم مرتبط هستند. نمود این دو ویژگی را می‌توانید در سیستم حمل‌ و نقل آن‌ها هم مشاهده کنید که قطارها، ترن‌ ها و اتوبوس‌ های آن‌ ها در تمام ۲۴ ساعت روز فعال هستند. قیمت حداقل بلیط حمل و نقل در این شهر از ۱.۷۵ دلار شروع می‌شود.

حمل و نقل در برلین

آب و هوای برلین

ماه ژوئیه‌ (تیر-مرداد) گرم‌ ترین ماه سال برای سفر به برلین است و میانگین دما در این ماه به ۱۸ درجه ی سانتی‌گراد می‌رسد و ژانویه (دی- بهمن) نیز سردترین ماه سال به حساب می آیند که میانگین دما در طی آن حداکثر -۱ درجه خواهد بود.

آب و هوای برلین

مواردی که قبل از بازدید از برلین باید بدانید

احتمالا هنگام ورود به برلین دچار شوک فرهنگی می شوید، فرهنگ این شهر به گونه ای باور نکردنی آزاد است. توصیه می کنیم که از محله بد نام Berliner Schnauze بازدید نکنید. اهالی برلین، به خصوص ساکنان بومی قدیمی افرادی کج خلق و رک هستند. به هیچ وجه با این افراد هم کلام نشوید.

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ