آبشار فدامی کجا قرار دارد؟

این تفریحگاه بسیار دیدنی و دل انگیز، در مسیر شیراز به بندرعباس، در شهر فدامی و منطقه فورگ (فرگ) واقع شده است. از نظر جغرافیایی در حدود 130 کیلومتری شهر داراب می باشد. آبشار فدامی ویژگی های منحصر به فرد بی شماری دارد که گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی را به این منطقه جذب می کنند. این منطقه دارای چشمه های طبیعی و دائمی است، که آب شرب ساکنان آن را تامین می‌کند. همچنین دارای 4 نوع آبشار (شور، شیرین، سرد و گرم) نیز می باشد. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید تا بدانیم که دقیقا آبشار فدامی کجا قرار دارد و چرا انقدر در بین گردشگران و علاقمندان به ایرانگردی معروف شده است.

آبشار فدامی کجا قرار دارد؟

آبشار فدامی در گذشته ی نه چندان دور، جزء عریض ترین آبشار های طبیعی ایران، با عرض 800 متر محسوب می شد ولی متاسفانه با استفاده ی بی رویه و خشکسالی های سال های اخیر عرض این آبشار به 200 متر کاهش پیدا کرده است.

نخل های خودرو و به علاوه تراکم پوشش گیاهی بلند همچون نیزارها، زیبایی این منطقه را دو چندان کرده اند. این آبشار، بعد از طی کردن حدود یک کیلومتر به پرتگاهی می‌رسد که علاوه بر زیبایی بی نظیر و خاصی که ایجاد می‌کند، سبب می شود تا از شوری آب نیز بکاهد.

آبشار فدامی

ساکنان این منطقه با ورود آبشار شیرین به این حوضچه، می توانند از این آب برای مصارف کشاورزی استفاده کنند. از جاذبه های دیگر این منطقه می توان به قندیل ها، غارهایی با عمق های متفاوت، طاق دیس، ناو دیس، گل رس، گل سرشور، بلورهای سنگی، نمکی و رسوبی و بسیاری دیگر از فعالیت های ژئوفیزیکی و زمین شناسی اشاره داشت.

نوشته شده در ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ