راهنمای سفر به میلان

شهر میلان که در ایتالیا واقع شده است از قدیم خواهر خوانده ی سختکوش و ژولیده رُم ، فلورانس و ونیز به حساب می آید. اما اخیراً لباس های کهنه اش را کنار گذاشته و لباس های برند برتن می کند. هدف این راهنمای سفر که در اختیار شما قرار گرفته است معرفی پیشرفت های اخیر میلان برای علاقه مندان به این شهر هیجان انگیز ایتالیا است. راهنمای سفر به میلان را مطالعه کنید و از سفر به این شهر لذت ببرید. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به میلان

نمایشگاه جهانی ۲۰۱۵، بیست میلیون نفر را به میلان کشاند و باعث بهبود سبک سطح امکانات در این شهر شد. در مرکز شهر در میدان پیاتزا آسمان ‌خراش‌های بسیاری ساخته شدند. در دارسنا، محوطه ی کانال های قدیمی دوباره راه اندازی شد و کلیسای جامع دومو برای بار دوم پاکسازی شد. اگر در شهر قدم بزنید متوجه خواهید شد که رستوران ها و کافه های جدید افتتاح شده اند و مناطقی مانند 5 و U پر از فعالیت های مختلف هستند. بازآفرینی رویه ی کار این شهر کوچک اما مهم و تاریخی بیش از دو هزار سال بوده است و باز هم میلان با همین نگرش چشم به آینده دوخته و از این کار هم لذت می برد.

به تازگی چندین موزه ی برجسته نیز در این شهر افتتاح شده است و نباید فرصت بازدید آن ها را از دست داد. برای موزه “فوندازیون پرادا” ادارات مرکزی جدیدی و فضای نمایشگاهی مدرنی طراحی کردند که محل آن ها قبلاً در کارخانه ی تقطیر بوده است. اما حالا فیلم سازی به نام “وِس اندرسون ” ساختمان کافه “لیوس” را طراحی کرده است. از سیلوهایی پرده برداشت شده که به لباس ها و یادگاری های خانه جلوه ی خاصی هدیه می کنند. موزه ی فرهنگ و هنر در منطقه ی پر از شور و هیجان تورتونا فرهنگ های مختلف جهان را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند. در موزه ی بین‌المللی هنرهای معاصر کلکسیونی از اشیای مردم‌ شناسی را به نمایش گذاشته اند که قدمت آن به ۱۲۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد.

راهنمای سفر به میلان

با این که میلان مکان های دیدنی بسیاری دارد اما بهتر است زمانی که مراسم خاصی در شهر برپاست به میلان سفر نکنید، چون قیمت هتل ها بالا می‌رود، رستوران ها شلوغ می‌شوند و ترافیک افزایش می‌یابد. در هفته ی مُد (اواخر فوریه تا اوایل سپتامبر) و اجتماعات تکنولوژی سمون (اواخر اکتبر) رفت و آمد در شهر بسیار زیاد است. اگر هواپیمای شما یکی از این زمان ها به زمین میلان نشست، نگران نباشید، این راهنمای سفر به میلان، پیشنهادهای زیادی در اختیار شما قرار می دهد که از ازدحام ها به دور باشید.

 

بهترین زمان سفر به میلان

فصل بهار (آوریل، مِی) و پاییز (سپتامبر، اکتبر) دلپذیرترین روزهای میلان را رقم می زنند، دراین زمان ها معمولا هوا مطبوع و معتدل است.

بهترین زمان سفر به میلان

حمل و نقل در میلان

میلان به وسیله ی شبکه ی مترو (متروپولیتانو)، تراموا و خطوط اتوبوس به مسافران شهری خدمات رسانی می کند. بلیط های تک نفره مترو 1.70 دلار می باشند. هزینه ۹۰ دقیقه استفاده از اتوبوس و ترامواها حدود ۵ دلار می‌باشد. اکثر خدمات و سرویسها بین 6 صبح الی 12:30 بعدازظهر انجام می شوند. برخی خودروها تا آخر هفته به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند. از ایستگاه‌های تاکسی و دوچرخه نیز می توانید استفاده کنید.

دانستنی های قبل از سفر به میلان

رستوران ها عمدتاً از ساعت ۱۲ تا 14:30 برای ناهار و همچنین از ساعت 19 تا 23 برای شام باز می باشند. ایتالیایی‌ها تعطیلات دولتی و رسمی زیادی دارند و بانک‌ها و مغازه‌ها تعطیل اند و تنها دفتر گردشگری مشغول به کار است.

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ