راهنمای سفر به توکیو

توکیو را این روزها می توان شهر حرکت و جنب و جوش نامید. شما به واقع می توانید تپش شهر را از علائم نئون، ازدحام مردم و به طور کاملا مشخص حرکت قطارهای سریع السیرش به خوبی درک کنید. در مرحله ی بعد شاید بناهای معبد سبز و آرام بخش و یا باغ های کلاسیک شهر توجه شما را جلب کنند. در این شهر چشم انداز متنوعی مملوء از آسمان خراش ها و معابد قرون گذشته، هتل های سطح بالا و رستوران های اغواکننده ای به چشم می خورند. پیشرفت شهر در مسیری بی پایان در حال حرکت است و وقتی راهنمای سفر به توکیو را می خوانید مهم ترین سوالی که ذهن شما را درگیر می کند این است که چرا تا کنون به این شهر زیبا سفر نکرده ام؟

راهنمای سفر به توکیو

سفر به بزرگترین کلان شهر دنیا، شهری با بیش از ۱۳ میلیون جمعیت، برای بازدیدکنندگان می تواند تجربه ای هیجان انگیز باشد. به نظر می رسد پیچ و خم محله های توکیو هر منظره و صدای قابل تصوری را در پی داشته باشند. برخی از آن ها ناهنجار و مدرن اند. قطارهای فوق سریع، ازدحام جمعیت، بازرگانان خوش پوش، سرویس های بهداشتی مدرن عجیب غریب و هر آنچه که فکرش را می کنید. برخی هم قدیمی اند از معابد و پرستشگاه بودایی گرفته تا کشتی های ژاپنی سومو.

به توکیو سفر می کنید بهتر است از برخی مسائل اطلاع داشته باشید. برای مثال خرید را از Ginza یا Shybuya شروع کنید بعد برای شب نشینی به سوی Shinjuku یا Roppongi راه بیوفتید. اگر گم شدید فقط کمک بگیرید ساکنان توکیو از مودب ترین مردمان جهان هستند.

یک دهکده ماهیگیری توکیو را به یک نیروگاه اقتصادی و فرهنگی تبدیل کرده است. به برخی از جشن های بزرگ فرهنگی دقت کنید، هر دو سال در ماه می هزاران نفر برای دیدن شناورهایی که به صورت ماهرانه ای ساخته شده اند در جشنواره Kanda matsuri دور هم گرد می آیند. برای بازدید از جشنواره Azalea در آپریل و جشنواره طلوع خورشید در ماه می حتما توکیو را انتخاب کنید. توکیو شهری دلپذیر است جایی که آسمان خراش هایش نیز به اندازه باغ های Zen style توجه را به خود جلب می کنند. هنوز برای سفر آماده نشده اید؟ برای مهارت کامل در برنامه سفر از راهنمای سفر به توکیو استفاده کنید.

راهنمای سفر به توکیو

بهترین زمان برای سفر به توکویو

اهالی شهر به شما بهترین زمان برای دیدن توکیو را در پاییز و بهار پیشنهاد می کنند. یعنی زمانی که دما معتدل و چشم انداز شهر خیره کننده است. هر دو فصل شکوفه دادن میوه آلبالو و ریزش شاخ و برگ پاییز بهترین زمان برای بازدید هستند. جشنواره های بسیاری در طول ماه جولای برگزار می شود، زمانی که کوه Fiji برای صعود محیا می شود.

بهترین زمان برای سفر به توکویو

حمل و نقل توکیو

توکیو یکی از بهترین شهرهای به هم متصل از نظر حمل و نقل است و به راحتی با قطار به هرجا می توانید بروید (بلیط مترو از ۱.۴۰ دلار شروع می شود) دقت کنید که مسیر تا ایستگاه را باید پیاده بروید، پس کفش پیاده  روی خوبی همراه داشته باشید. تاکسی ها گران هستند اما در شهرگردی می توانند کمکتان کنند.

حمل و نقل توکیو

آب و هوا توکیو

ماه آگوست با میانگین دمای ۷۹ درجه فارنهایت، معادل ۲۶ درجه سانتیگراد گرم ترین ماه و ژانویه با ۴۱ درجه فارنهایت و ۵ درجه سانتیگراد سردترین ماه است.

آب و هوا توکیو

قبل از بازدید بدانید که

فصل بارش اوایل ماه ژوئن آغاز و برای چند هفته ادامه دارد. طوفان های این منطقه نیز در اواخر تابستان و در ماه آگوست و سپتامبر رخ می دهند و شدت آن ها می تواند طوری باشد که پروازها و قطار ها را مختل کنند.

travelandleisure.com

نوشته شده در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ