راهنمای سفر به شهر رم

شهرت باستانی رم (Rome) موفق شده تا به عنوان پایتخت جهان خود را به جهانیان معرفی کند و به همین دلیل برای دو هزار و پانصد سال در تاریخ، از رم با لقب شهر ابدی که انبوهی از عتیقه های بی شمار و باور نکردنی، گالری شکوهمند و با عظمت، معماری رنسانس و هنر سبک باروک را در خود انباشته است، یاد می کنند. این کشور با داشتن موزه ای فضا باز، فهرستی کبیر از مناظر فوق العاده تماشایی، مکان های باستانی دیدنی و یادبودهای تاریخی، کلیساهای طلاکاری شده و مملوء از نقاشی های پر آب و رنگ که شاهکار هنرمندان برجسته ایتالیایی می باشند، چشمه های بهشتی و نیز پارک های عمومی بی نظیر و زینت شده، توجه بسیاری را در جهان به خود جلب می کند. راهنمای سفر به شهر رم را مطالعه کرده و در سفر به این شهر تاریخی از آن لذت ببرید.

راهنمای سفر به شهر رم

در کنار آثار باستانی رم اما بدون شناخت بعضی قسمت هایی از جهان مدرن  امروز، نمی توانید درک درستی از این شهر ابدی داشته باشید. شما در گرم ترین پایتخت اروپا یعنی رم به دیدن تعداد زیادی از مکان های جهانی میراث یونسکو (UNESCO) – کلویسئوم (Colosseum)، پانتئون(Pantheon) و کلیسای سیستین (Sistine Chapel) خواهید رفت. حالا وقتی از رم بازدید می کنید، ممکن است از خودتان بپرسید چگونه دنیای مدرن و کافه تریاهای روز با گنجینه های تاریخی همسو شده اند؟

رومی ها، خوش برخوردترین افراد در کل ایتالیا هستند و البته چرا که نباشند؟ در رم، میل به جهانی شدن زندگی اجتماعی و نیز اهمیت به اوقات فراغت در شیوه ی زندگی رومیان بسیار بارز و مشهود بوده و برایشان فوق العاده ارزشمند است. رم نیز با در اختیار گذاشتن یک تئاتر مجلل و باشکوه، فرصتی فراهم آورده تا شهروندان و مسافران با صرف وقت در کنار دوستان اوقاتی خوش و به یاد ماندنی، برای خود رقم بزنند.

 همانطور که در فیلم های like La Dolce Vita, Roman Holiday, and To Rome With Love نشان داده شده، ویژگی های قابل توجه این شهر، مثل جادو است که به نظر می رسد هر چیزی در اینجا اتفاق می افتد. هنگامی که خود را برای گذراندن تعطیلات در شهر رم آماده می کنید، راهنمای سفر شهر رم توجه تان را به میراث های باستانی با قدمت چندین هزار ساله و نیز شگفتی های متعلق به این شهر، جلب خود خواهد کرد.

بهترین زمان برای رفتن به شهر رم

بهترین زمان برای رفتن به شهر رم

جولای و آگوست، گرم ترین ماه های سال در رم، بی وقفه گرم هستند. بنابراین بهترین زمان برای رفتن، بهار (مارس- می) و پاییز (سپتامبر- نوامبر) می باشد که هوا گرم و دلپذیر است.

حمل و نقل رم

حمل و نقل رم

سیستم حمل و نقل اینترنتی عمومی رم ATAC، فقط دو خط مترو را پوشش می دهد. اما اتوبوس ها و تراموی های زیادی در شهر موجود است. یک بلیط انفرادی ATAC به قیمت 70 سنت بوده و برای 100 دقیقه اعتبار دارد. هزینه ی 24 ساعته 7.98 دلار می باشد. تاکسی ها نیز در ایستگاه تعیین شده ی تاکسی قابل دسترس هستند. اما رم کاملا برای پیاده رفتن شهر مناسبی است.

آب و هوای رم

آب و هوای رم

ژانویه با دمای متوسطه 46 درجه فارنهایت (8 درجه ی سانتی گراد) سرد ترین ماه سال است. جولای گرم ترین ماه سال می باشد و دمای متوسط آن 78 درجه فارنهایت (26 درجه سانتی گراد) می باشد.

قبل از سفر به رم بدانید

این شهر تمام تعطیلات عمومی ایتالیا و همچنین تعطیلات ویژه ی رم را در نظر گرفته و در 21 آوریل و 29 ژوئن آن ها را برگزار می کند. بیشتر صاحبان کار و تجارت در تعطیلات و در طول ماه آگوست، کسب و کار را تعطیل می کنند. ساعات کاری رستوران، معمولا از ظهر تا 2:30 عصر برای صرف ناهار ، از 7 عصر تا 11:30 شب برای صرف شام دایر می باشند. انعام خدمه ی رستوران را نمی توان به صورت حساب اضافه نمود و نباید بیش از اندازه باشد. میانگین انعام 10 درصد مبلغ فیش می باشد.

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ