راهنمای سفر به استکهلم سوئد

استکهلم پایتخت فرهنگی سیاسی و اقتصادی سوئد و کلان شهری است که برای همه امکانات زیادی دارد. این شهر دارای هنر مدرن طراحی پیشرفته و معماری قابل توجه ای است که همه ی آن ها در خیابان های قلعه ی قدیمی شهر خودنمایی می کنند و قدمت برخی ساختمان های آن به سال ۱۷۰۰ می رسد. استکهلم همچنین مرکز شهر شلوغی دارد که کافه ها، رستوران ها و پارک های زیادی را در خود جای داده است. اگر اهل شنا هستید می توانید از استخرهای سر باز این منطقه نیز دیدن کنید. می توانید جدیدترین مدل ها و یا مبلمان های مدرن، غذاهای محلی و سنتی و یا پیش غذا های خوشمزه را خریداری کنید. مردم بومی آن جا مهربان و مهمان نوازند و همه انگلیسی صحبت می کنند. در فصل تابستان انگار خورشید اصلا نمی خواهد غروب کند. استکهلم یکی از هیجان انگیزترین و و پویاترین پایتخت های اروپا از نظر جهانگردی است. در ادامه به راهنمای سفر به استکهلم سوئد می پردازیم. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به استکهلم سوئد

بهترین زمان برای سفر به استکهلم

در فصل تابستان و پاییز از ماه ژوئن تا اکتبر معمولاً روزها بلند، گرم و آفتابی هستند. در فصل زمستان برف بسیار زیبا است اما تاریکی هوا بیشتر، اذیت کننده است. دمای هوا در ماه های نوامبر تا آوریل منجمد کننده بوده و به علت موقعیت جغرافیای استکهلم، در زمستان فقط شش ساعت می توان از نور خورشید استفاده کرد.

بهترین زمان برای سفر به استکهلم

حمل و نقل استکهلم

استکهلم یک شهر جمع و جور بوده که پیاده روی در آن بسیار لذت بخش است. هر چند که شهر از مترو و مسیرهای اتوبوسی گسترده و فراگیری هم برخوردار است. مراکز SL در ایستگاه های مترو می توانند بلیطی یک روزه با قیمت 4 دلار و یا  بلیط 7 روزه با قیمت 35دلار را به شما ارائه دهند.

احتیاط: شرکت های تاکسیرانی خطرناکی نیز وجود دارند که باید از سوار شدن در آن ها جداً خودداری کرد. معتبرترین و امن ترین آن ها تاکسی های استکهلم، کوریر و تاکسی 020 هستند.

حمل و نقل استکهلم

آب و هوای استکهلم

فوریه سردترین ماه سال با میانگین دمای ۲۳ درجه فارنهایت (یعنی 5- درجه سانتیگراد) است. جولای نیز گرمترین ماه سال در استکهلم با ۷۲ درجه ی فارنهایت ( یعنی 22درجه سانتیگراد) می باشد.

آب و هوای استکهلم

دانستنی های قبل از سفر

ماه جولای زمان تعطیلات ماهانه ی سوئدی ها است. بسیاری از رستوران ها بسته اند و مردم شهر به سمت خانه های روستایی خود می روند. در این زمان پایتخت در آرامش و سکوت به سر می برد. در ماه ژوئن در اواسط تابستان دوباره همه چیز به حالت عادی برمی گردد.

زبان رسمی

زبان رسمی مردم سوئدی است اما اکثر مردم به طور عالی انگلیسی صحبت می کنند و شما هیچ گونه مشکلی در ارتباط با آن ها ندارید.

منبع: travelandleisure.com

نوشته شده در ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ