تاریخچه دانشگاه کلمبیا در نیویورک

در دانشگاه کلمبیا، مانند دیگر مکان های موجود در نیویورک، قوانین و وظایفی خاصی وجود دارد. لازم به ذکر است که تا سال 1896 یعنی درست 142 سال پس از اولین بازگشایی این موسسه، هنوز نام دانشگاه کلمبیا بر سر زبان هاست و این نکته نشان از شهرت فراوان این مرکز دارد، که ما تنها تاریخچه مختصری از آن را برای شما با اشتراک می گذاریم. با سیر و گشت همراه شوید.

تاریخچه دانشگاه کلمبیا در نیویورک

دانشگاه کلمبیا در سال 1754 میلادی و به فرمان جرج دوم پادشاه انگلستان (بریتانیای کبیر)، با نام کینگز کالج (کالج پادشاه) در منهتن جنوبی تأسیس شد و از قدیمی ترین دانشگاه های نیویورک و پنجمین دانشگاه قدیمی در ایالت متحده ی آمریکا محسوب می شود. در همین حال اتاق دعا و درس های مذهبی در منهتن جنوبی نزدیک به کلیسای معروف ترینیتی، پردیس دانشگاه را تشکیل داده بود. با مباحثه فراوان، این مرکز، به عنوان عضو کلیسای انگلیس و طرفدار وابسته به دین و در واقع جایگاهی مذهبی شد. در پایان این مباحثه، اعضای کلیسا در اولین مناظره خود پیروز شدند، اما قدم بعدی شهر نیویورک بود. این توافق کوتاه مدت بود و به هرحال با آغاز انقلاب آمریکا بالاجبار کینگز کالج (کالج پادشاه) در سال 1776 به مدت 8 سال بسته شد.

در سال 1784 این مرکز مجددا با نام و فلسفه ای جدید بازگشایی شد و در آن تفاوت جغرافیایی و فرقه ای کاملا مشهود بود که محصول مستقیمی از انقلاب آمریکا به شمار می رفت. فارغ التحصیلان و برپاکنندگان آن، افرادی از قبیل، الکساندر همیلتون و جان جی بوده اند. در اواخر قرن نوزدهم این کالج به مورنینگ ساید که محصور بین محلات آپروست ساید و هارلم است در شمال غربی منهتن (در زمینی که قبلا توسط بلومینگ دیلز (بیمارستانی خصوصی برای بیماران ذهنی بود) تغییر مکان داد. این پیشرفت علوم سیاسی و البته فراهم بودن امکانات برای فارغ التحصیلان فلسفه سبب شد تا این کالج رسما دانشگاه کلمبیا نامیده شده و برای یادگیری علوم مدرن پیش قدم شود. یکی از این قدم های بزرگ شامل اختراع رادیو اف.ام نیز بوده است.

امروزه، حدود 260 سال از تأسیس آن می گذرد و هنوز دانشگاه کلمبیا، یکی از معروف ترین مؤسسات جهانی تحصیلات عالی است و توانایی آموزش مطالب جدید به شما را دارد.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ