راهنمای سفر به بلژیک

بلژیک کشوری کوچک است که نقشی بزرگ و مهم در اروپا و تاریخ دنیا ایفا می کند. اگر به تاریخ جنگ‌های جهانی علاقه‌مند باشید در بلژیک موزه‌ها و اماکن زیادی وجود دارند که می‌توانید در طول سفرتان از آن ها بازدید کنید و با آثار به ‌جا مانده از جنگ و وقایع مهم آن آشنا شوید. این کشور، میزبان مقر اتحادیه‌ی اروپا هم هست. اما بیش از این ها، بسیاری از مسافران بلژیک به شوق تماشای آثار تاریخی دیدنی، طبیعت زیبا و البته شکلات و سیب‌ زمینی سرخ کرده به بلژیک سفر می‌کنند. شکلات بلژیک با شکلات سوئیس رقابت می‌کند و سیب‌ زمینی سرخ‌کرده‌های آن، دیدگاه شما در مورد سیب‌زمینی سرخ کرده را برای همیشه تغییر خواهند داد. علاوه بر شهرهای بزرگ و مشهوری چون بروکسل، بروژ و خنت، می‌توانید از شهرهای کوچک و قرون وسطایی متعددی نیز دیدن کنید. اماکن تاریخی و پارک‌های متعدد را به این جاذبه‌ها اضافه کنید. در مجموع، سفر به بلژیک، مجموعه‌ی کامل و متنوعی از جاذبه‌های تفریحی را برای شما فراهم می‌کند. در راهنمای سفر به بلژیک با نکات مفیدی در مورد این کشور دیدنی آشنا می‌شویم. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به بلژیک

اقامت در بلژیک

هزینه‌ی اقامت در خوابگاه‌های ۶ تخته‌ی هاستل‌ها، شبی ۲۰ یورو می باشد. اتاق‌های خصوصی در هاستل‌ها که حمام اختصاصی هم دارند از شبی ۵۲ یورو شروع می‌شوند. در این کشور، بیشتر هاستل‌ها، صبحانه رایگان هم می‌دهند که معمولا شامل نان و تخم‌مرغ آب‌پز و آب‌میوه است. هتل‌های ارزان از شبی ۵۰ یورو برای هر اتاق یک تخته شروع می‌شوند که فقط امکانات پایه و وای ‌فای دارند. استفاده از وب‌ سایت Airbnb برای اجاره‌ی اقامتگاه رواج دارد. با پرداخت ۱۶ یورو می‌توانید یک اتاق اشتراکی کرایه کنید. کرایه‌ی یک واحد کامل آپارتمان در حدود ۵۰ یورو هزینه دارد.

راهنمای سفر به بلژیک

غذا در بلژیک

غذاهای رستوران‌های فست‌فود و کافه‌ها در حدود ۱۲ یورو قیمت دارند. یک وعده غذا در یک رستوران با سرویس به همراه نوشیدنی در حدود ۲۵ یورو می باشد. سیب‌زمینی سرخ‌کرده که در سراسر این کشور بسیار رایج است، در حدود ۴ یورو قیمت دارد. اگر بخواهید خودتان آشپزی کنید، بازارهای مواد غذایی فوق‌العاده‌ای در سراسر این کشور وجود دارد. بین ۵۵ تا ۶۰ یورو باید برای خرید مواد اولیه مورد نیاز برای یک هفته بپردازید. ساندویچ‌های لذیذ و ارزان “پانوس” را می‌توانید به راحتی در سراسر این کشور پیدا کنید

راهنمای سفر به بلژیک

حمل و نقل بلژیک

بلیط مترو داخل شهری بین ۲ تا ۳ یورو می باشد. سفر به اقصی نقاط این کشور زیاد گران نیست چرا که بلژیک کشور کوچکی است و سفر به گوشه و کنار آن راحت است. بلیط قطارهای بین شهری درجه دو، در حدود ۱۵ یورو قیمت دارند. هزینه‌ی سفر از بروکسل تا بروژ با قطار بین ۹ تا ۱۴ یورو است. سفر از بروکسل تا آنتورپ با قطار بین ۶ تا ۹ یورو هزینه دارد. بلیط اتوبوس‌های بین شهری هم بسیار ارزان هستند و برای بیشتر مسیرها کمتر از ۱۰ یورو قیمت دارند. رفتن به فرودگاه‌ها و یا خارج شدن از آن ها بسیار راحت است. معمولا قطارها و اتوبوس‌های متعددی برای رفت و آمد بین فرودگاه و مرکز شهرها وجود دارند. برای بلیط‌های تک سفره‌ی این اتوبوس‌ها و قطارها در حدود ۱۰ یورو باید بپردازید.

راهنمای سفر به بلژیک

فعالیت ها

موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری بین ۵ تا ۱۵ یورو هزینه‌ی ورودی دارند. با در اختیار داشتن کارت‌های دانشجویی می‌توانید بین ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف بگیرید. کارت‌های شهری مثل کارت بروکسل یا کارت بروژ، امکان ورود به بسیاری از جاذبه‌های گردشگری با تخفیف‌های فوق‌العاده را فراهم می‌کنند. این کارت‌ها برای سفرهای یک تا سه روزه مناسب هستند. قیمت آن ها در حدود ۲۲ یورو برای ۲۴ ساعت است.

منبع: nomadicmatt.com

نوشته شده در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ