راهنمای سفر به میانمار

میانمار کشوری با تنوع مذهبی بسیار، بناهای تاریخی و معابد باشکوه است. میانمار کشوری در آسیای جنوب شرقی و پایتخت آن “نایپیداو” است. علیرغم مشکلاتی که میانمار را تحت تاثیر قرار می دهد، اکثر سفرها به میانمار بدون دردسر هستند. همین که سفرها دائما گسترش پیدا می‌کنند و شرکت‌هایی مانند تراول ریکشاو به دنبال توسعه ی تجاری خود می باشند نشانه ای از توسعه ی گردشگردی در این منطقه است. ریکشاو به عنوان مسئول اپراتورهای گردشگری از این جوامع حمایت کرده است تا منافع اجتماعی و زیست محیطی و گردشگری را به حداکثر برساند. همچنین مسافران بتوانند با مسئولان بومی مربوطه ارتباط برقرار کنند و بتوانند با هتل ها، راهنماها و رانندگان مستقل کار کنند. در راهنمای سفر به میانمار شما را بیشتر به این کشور آشنا خواهیم کرد. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به میانمار

به گفته یکی از همکاران محلی، چند سال پیش از وقتی که میانمار به گردشگری روی آورد. هزاران نفر از خانواده های محلی و  همچنین موسسه های تجارت خصوصی در سراسر کشور از طریق گردشگری درآمد‌زایی می‌کردند. از رانندگان ریکشا گرفته تا فروشندگان مواد غذایی، از صنعتگران گرفته تا کارکنان هتل و اپراتورهای اجاره دوچرخه و راهنمایان تور از این طریق درآمد کسب می کردند.

اقتصاد گردشگری نوپای میانمار به خاطر وضعیت سیاسی پر سر و صدای کشور هنوز هم در رنج و سختی به سر می برد. اگرچه گردشگری می تواند منفعت های بزرگ اجتماعی و محیطی به دنبال داشته باشد، اما وقتی تعداد گردشگران کاهش پیدا می کند، این شرکت های کوچک، هتل ها و رانندگان خصوصی به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند.

راهنمای سفر به میانمار

میانمار جاذبه های زیادی دارد ازجمله پیاده روی در امتداد تپه های زمردی، زندگی روستایی، منظره ی دریاچه و بازدید از خانه های بامبو. در مورد سنت ها و باورهای محلی هم حتما تحقیق کنید. مردم میانمار را با رزرو خانه های محلیشان و کمک از راهنماهای محلی،حمایت کنید.

برای کسانی که اولین بار است به میانمار می آیند، در کنار توجه به آداب و رسوم محلی و سنت ها، راه های بسیاری برای لذت بردن از این کشور وجود دارد.

نزدیک به 89 درصد از مردم این کشور پیرو آیین بودا هستند و بقیه آنان مسیحی، مسلمان و از مذاهب دیگرند. مذهب مردم میانمار به گونه ای است که مردم باید شانه ها و زانو هایشان را در سطح شهر پوشش دهند. در سفر به یانگون، گردشگران می توانند در مورد دین بودا اطلاعات زیادی کسب کنند.

راهنمای سفر به میانمار

عکاسی از مردم محلی بدون درخواست از آن ها بی احترامی محسوب می شود. گردشگران باید توجه داشته باشند که از عکس گرفتن از مردم محلی به خصوص هنگام کار و یا حمام اجتناب کنند. مزیت داشتن راهنمای محلی در میانمار یادگیری آداب و رسوم محلی و ترجمه ی مکالمات است.

بازدید از بازارهای محلی راه دیگری برای آشنایی با فرهنگ و آشپزی محلی آنجا است. به ویژه در میانمار خرید در بازار محلی می تواند راه بسیار خوبی برای حمایت از صنعتگران برمه، کشاورزان و آشپزانی باشد که زیورآلات و بهترین غذاهای محلی خود را به فروش می رسانند.

در هر مقصدی شرکت ریکشا تراول پروژه های محلی را حمایت می کنند که بخشی از هزینه رزرو گردشگر را می گیرد و گردشگران را به اهدای بخشی از هزینه رزرو برای اهداف خاصی ترغیب می کنند. یکی از این دلایل اصلی حمایت از پروژه‌های مختلف در سراسر میانمار کودکان خردسال هستند که این هزینه ها  برای آموزش کودکان یتیم و محروم صرف می‌شوند.

راهنمای سفر به میانمار

کارولین کینگ سخت کوشی به تمام معنا در شرکت ریکشاو می گوید، ما به دنبال ایجاد اطمینان در هر یک از مقصدهای موجود هستیم و جوامع درون آن ها قطعاً از این سفرها نیز بهره‌مند می‌شوند. بنابراین به عنوان بخشی از مأموریت مان برای معنا دار کردن سفر باید تعدادی از پروژه‌های محلی از مدرسه ای در کمبوجیه گرفته تا پروژه زیردریایی در بورنئو را حمایت کنیم.

میانمار با معابد باستانی خود، غروب های عجیب و غریب و زیبایی های طبیعی بی نظیر نفس ها را در سینه حبس می‌کند. فرهنگ زیبا و منحصر به فرد میانمار که در سال ۲۰۱۲ مرزهای خود را باز کرد، چیزی است که می‌توانید به عنوان سوغات از این کشور با خود ببرید.

راهنمای سفر به میانمار

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ