راهنمای سفر به دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای شمالی اروپاست و پایتخت آن کپنهاگ می باشد. یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا که چشم‌اندازهای زیبای طبیعی، محیط زیستی پاکیزه، دهکده‌ها و آثار تاریخی قرون وسطایی و متعلق به وایکینگ‌ها، همگی از جذابیت‌های این کشور هستند. اهالی این کشور رفتار بسیار دوستانه‌ای با گردشگران دارند و بسیار مهمان‌نواز هستند. بهتر است بدانید که دانمارکی‌ها سبک زندگی شاد و منظمی هم دارند. راهنمای سفر به دانمارک را در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. با سیر و گشت همراه شوید.

راهنمای سفر به دانمارک

برای دانمارکی ها زندگی فقط در کار خلاصه نمی شود. هر گردشگری که برای دیدن این کشور می رود، دوست دارد هر چه زودتر آنجا را ترک کند. چون در منظقه اسکاندیناوی همه چیز بسیار گران است. سفر به این کشور اصلا سفر ارزانی نیست اما مطمئنا ارزش هزینه کردن را هم دارد. ضمن اینکه نواحی دورتر از پایتخت، مناطق روستایی و حومه‌ی شهرها نیز بسیار ارزان‌تر هستند و البته از نظر جاذبه‌های طبیعی مثل تپه‌های سرسبز، دریاچه‌ها و خطوط ساحلی، بسیار شگفت‌انگیز و رویایی هستند. با کمک این راهنمای سفر به دانمارک علاوه بر اینکه با اطلاعات ضروری در مورد این کشور آشنا می‌شوید، می‌توانید تا حدودی هزینه‌های سفر به دانمارک را نیز کاهش دهید.

راهنمای سفر به دانمارک

اقامت در دانمارک

اقامت  در خوابگاه و هاستل‌ها شبی ۲۰۰ کرون دانمارک هزینه دارد. معمولا در این خوابگاه‌ها ۱۲ نفر یا بیشتر شب را به صبح می‌رسانند. خوابگاه‌های کوچک‌تر از ۲۴۰ کرون شروع می‌شوند. هتل‌ها در دانمارک ارزان نیستند. برای اقامت در هتل باید شبی در حدود ۶۸۵ کرون و بالاتر بپردازید. هتل‌هایی که خارج از شهرهای بزرگ قرار دارند، از شبی ۴۵۰ کرون شروع می‌شوند. کرایه اتاق‌های اشتراکی از طریق Airbnb در حدود ۳۲۵ کرون هزینه دارند. برای کرایه‌ی یک واحد کامل آپارتمان، در حدود ۹۰۰ کرون باید بپردازید. در مورد این اقامتگاه‌ها هم هر چه از شهرهای بزرگ فاصله بگیرید، هزینه‌ی آن ها کمتر می‌شود. اگر می‌خواهید سفر ارزانی داشته باشید، اقامت در اردوگاه حدودا شبی بین ۵۵ تا ۹۵ کرون هزینه خواهد داشت. برای اقامت در هر کدام از اردوگاه‌های دانمارک باید کارت Camping Key Europe داشته باشید. این کارت در حدود ۱۱۰ کرون هزینه دارد. اگر قصد دارید که فقط یک شب در اردوگاه اقامت کنید می‌توانید با پرداخت ۳۵ کرون، کارت عبور موقت بگیرید.

راهنمای سفر به دانمارک

میانگین قیمت غذا

غذا در دانمارک بسیار گران است. اگر بخواهید در یک رستوران غذا بخورید بین ۷۵ تا ۱۱۵ کرون باید بپردازید. این هزینه برای یک غذای ارزان در وعده‌ی ناهار است. وعده‌های غذایی شام بین ۱۳۵ تا ۲۰۵ کرون هزینه دارند. هات‌داگ ارزان را می‌توانید با پرداخت ۲۵ تا ۳۵ کرون بخرید. اگر قصد دارید بیرون غذا بخورید، انواع غذاها و کباب‌های حاضری و پیتزافروشی‌ها ارزان‌ترین انتخاب ها هستند. اگر قصد دارید خودتان آشپزی کنید، هزینه ی خرید مواد اولیه برای یک هفته در حدود ۳۲۰ کرون خواهد بود. فروشگاه‌های Netto و Lidl، فروشگاه‌هایی ارزان برای خرید مواد غذایی هستند.

راهنمای سفر به دانمارک

حمل و نقل

سفر با قطار در سراسر دانمارک در حدود ۵۵۰ کرون هزینه دارد. اتوبوس‌ها از ۳۰۸ کرون شروع می‌شوند. هر چه زمان تهیه بلیط به زمان سفر نزدیک‌تر باشد، قیمت آن بیشتر می‌شود. بنابراین سعی کنید بلیط‌ها را هرچه زودتر رزرو کنید. زودتر رزرو کردن بلیط تفاوت عمده و البته قابل توجهی در قیمت بلیط به دنبال خواهد داشت. بلیط قطار از فرودگاه تا مرکز شهر کپنهاگ، ۴۰ کرون قیمت دارد. قطارهای محلی و اتوبوس‌ها برای بلیط‌های دو منطقه‌ای ۲۴ کرون هزینه دارند. پیدا کردن پروازهای ارزان از مبدا دانمارک و به مقصد دانمارک، آسان است. چون در منطقه‌ی اسکاندیناوی، فرودگاه‌ها یکی از مهم‌ترین مراکز حمل و نقل عمومی هستند. با اتوبوس و قطار هم می‌توانید به کشورهای اطراف سفر کنید. در واقع سفر کردن از دانمارک به کشورهای دیگر بسیار راحت است.

راهنمای سفر به دانمارک

فعالیت های تفریحی

موزه‌ها معمولا در حدود ۷۰ کرون هزینه ورودی دارند. انواع مختلفی از تورهای روزانه در دانمارک وجود دارند که معمولا شامل گشت و گذار در طبیعت حومه‌ی شهر می شوند. بیشتر این تورهای یک روزه ۳۴۰ کرون و بیشتر هزینه دارند.

 

منبع: nomadicmatt.com

نوشته شده در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ