باغ موزه دفاع مقدس

باغ موزه دفاع مقدس در محلی با چشم­ اندازی ۲۱ هکتاری، به نمایش بازمانده های جنگ ایران و عراق اختصاص یافته است. نبردی هشت ساله­ و بسیار خونین که زندگی دهها هزار نفر را گرفت. ساختمان اصلی شامل چندین سالن است که خاطره شهیدان جنگ را زنده نگه داشته است و شما را در مسیر تاریخ جنگ با جزئیات حرکت می­ دهد. این بازدید شاید حتی کمی آزاردهنده بنظر برسد اما در واقع واکنشی دلکش و خلاقانه به یک عارضه و زخمی عمیق در تاریخ مدرن ایران می­ باشد.

باغ موزه دفاع مقدس

گاه­ به­ گاه صفحه­ های نمایش به تصاویر تخیلی و سوررئال متمایل می­ شوند، مانند قسمت­هایی که منظره­ ی تابان و سعادت بهشتی سربازانی (بیشتر نوجوان) ترسیم می­ شود که به سمت مرگ­ هایی که به آن ها ایمان داشتند فرستاده می­ شوند و شخصی که  شما را توسط تأثیرات عاطفی در قلب یک بمباران کامل هوایی قرار می­ دهد.

باغ موزه دفاع مقدس

در بیرون باغ موزه دفاع مقدس ، راکت­ ها و تانک ­های عظیم ­الجثه در کنار دره باغ، در مرکزی که یک دریاچه ۶۰۰۰ متری است، به نمایش گذاشته شده اند. مجتمع همچنین شامل یک ساختمان نقره­ ای جداگانه نیز می باشد که می­ توانید یک فیلم ۱۵ دقیقه­ ای بر روی صحنه­ ای وسیع را ببینید که شهر محاصره شده ی خرمشهر را قبل، بعد و در حین جنگ نشان می­ دهد. نزدیک خروجی ایستگاه مترو، مدلی است از مسجد خرمشهر که با کاشی­ های طرح­دارِ زرد و فیروزه­ ای پوشیده شده است.

باغ موزه دفاع مقدس

منبع: www.lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ