موزه کاخ سعد آباد تهران

موزه سرتاسر دامنه های دربند، از زمان خاندان قاجار سکونت گاه تابستانی شاهان بوده است. اگرچه پهلوی ها آن را به وسعتی که امروز آن را می بینید، توسعه داده اند. این محوطه 110 هکتار مساحت دارد و 18 کاخ مجزا دیگر را نیز شامل می شود. بازدید کامل موزه 3 ساعت زمان می برد. برای نگاه اجمالی به زندگی اشرافی شاهان، 54 اتاق بی نظیر کاخ سعد آباد را که در دهه 1930 ساخته شدند را از دست ندهید. قدمت کاخ سبز به اواخر دوره قاجار بر می گردد.

موزه کاخ سعد آباد تهران

از مکان های جالب دیگر می توان از موزه ملی هنرهای تجسمی، که در زیر زمین کاخ سفید قرار دارد و موزه هنرهای زیبا نام برد. برای کسانی که به دنبال چیزهای خاص هستند، نمایشگاه خودروهای سلطنتی، تجهیزات نظامی، لباس ها و حتی کارد و چنگال های سلطنتی، می تواند جالب توجه باشد. محوطه های اطراف موزه نیز جای با صفایی برای قدم زدن هستند.

موزه کاخ سعد آباد تهران

تمام بلیط ها باید از گیت نزدیک به تجریش یا ورودی شمالی دربند خریداری شوند. وارد شدن از درب شمالی دربند به این معنا است که صبح را آنجا گذرانده اید و ناهار را در دربند صرف کرده اید. از باجه بلیط فروشی یک نقشه انگلیسی مفید درخواست کنید. یک مینی بوس (با کرایه 1000 تومان) آنجاست که به طور مرتب از جلو ورودی حرکت می کند. در مسیر کاخ سبز در کاخ سفید توقف می کند، سپس دوباره بر می گردد.

موزه کاخ سعد آباد تهران

دو کافی شاپ در محوطه کاخ برای استراحت قرار دارند. برای رسیدن به درب جلویی موزه، می توانید پیاده بروید و یا اینکه تاکسی بگیرید (هزینه 8 هزار تومان). موزه در 1.5 کیلومتری تجریش، ابتدای خیابان جعفری و سمت چپ و راست قرار دارد. (از کسی آدرس موزه سعد آباد را بپرسید). یا اینکه به دربند بروید و از آنجا وارد موزه شوید.

منبع: www.lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ