بازار ادویه استانبول

در بازار ادویه استانبول ، ادویه های رنگارنگ در کنار لوکوم (راحت الحلقوم) توریست های متعددی را به خود جذب می کند و محلی ها با فروش آن ها امرار معاش می کنند. در این غرفه ها، خاویار، گیاهان خشک شده، عسل، آجیل و انواع میوه های خشک شده فروخته می شوند و تعداد زیادی غرفه نیز وجود دارد، که در آن ها انواع بدلیجات را عرضه می کنند. این صنعت سالانه در حال افزایش است. هنوز هم این بنای باقیمانده از قدیم الایام، مکان فوق العاده ای برای خرید سوغاتی، خوش و بش با فروشنده ها و لذت بردن از فضای آن به حساب می آید.

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول در سال ۱۶۶۰ به عنوان بخشی از مسجد جدید ساخته شده بود و بخشی از درآمد این بازار نیز صرف حفظ و نگهداری از مسجد و کمک در زمینه ی فعالیت های خیریه مانند ساخت مدرسه، حمام و بیمارستان می شد. این بازار با نام ترکی MısırÇarşısı  یا بازار مصری ها در ابتدا منبع درآمدش جمع آوری مالیات از کالاهای مصری بود. در واقع این بازار آخرین محل توقف کاروان های شتر و مسافرانی بود که در جاده ابریشم از چین، هند و ایران می گذشتند.

بازار ادویه استانبول

در قسمت غربی بازار، غرفه هایی برای فروش اجناس خارجی، از جمله مواد غذایی تازه از سرتاسر آناتولیا وجود دارد و بخش فوق العاده ی دیگری نیز مخصوص فروش انواع پنیرها است. همچنین این مکان، بهترین قهوه های سفارشی استانبول را نیز به مشتریان عرضه می کند و کافی شاپ (Kuarakahveci Mehmet Efendi) بیش از صد سال است که در این جا به بازدیدکنندگان خدمات خود را ارائه می کند. این کافی شاپ در کنار HasırcılarCaddesi واقع شده و در اطراف آن مغازه هایی برای خرید غذا و لوازم آشپزخانه نیز وجود دارد.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۷ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع مراکز خرید
تبلیغات چپ