باغ موزه قصر تهران کجاست؟

باغ موزه قصر تهران یکی از مکان های شگفت انگیز و دیدنی حال حاضر تهران می باشد که در گذشته به عنوان زندان از آن استفاده شده است. این زندان شامل دو بخش بوده که یکی برای جنایتکاران و بخش دیگر نیز به زندانیان سیاسی اختصاص داشته است. در اطراف این زندان نیز باغ های بزرگی وجود دارند. امروزه معماران با جداسازی و فضاسازی در سلول های این زندان قدیمی و همچنین با زیباسازی باغ های اطراف این مکان را به تفریحگاهی زیبا که در آن کافی شاپ هایی دلنشین و مساجد دیدنی وجود دارد تبدیل کرده اند.

باغ موزه قصر تهران کجاست؟

قصر به معنای  قلعه  می باشد که در قرن نوزدهم کاخ سلطنتی بوده اما در اثر بی توجهی به آن به ویرانه تبدیل شده بود که در اوایل قرن بیستم با افزایش تعداد زندانی ها به دستور شاه وقت معمار روسی نیکولای مارکوف ویرانه به جا مانده از عصر قبل را به زندانی مطابق با استانداردهای بین المللی تبدیل کرد که این بنا اکنون بخش اول موزه است. لورنس عربستان نیز مدت کوتاهی در زندان قصر سابق به سر برده که از اولین نفرهایی هم بود که از این زندان فرار کرد.

باغ موزه قصر تهران کجاست؟

دومین و همچنین مدرن ترین بخش این قصر جایی بود که زندانیان سیاسی در زمان آخرین شاه ایران در آنجا به سر می بردند. جالب است بدانید که این زندان از اولین زندان هایی بود که در جریان انقلاب اسلامی آزاد شد. شهرداری تهران، پروژه ی این چنینی دیگری نیز در دست اقدام دارد که هدف آن تبدیل زندان اوین در شمال غربی تهران به یک پارک دوست دار خانواده است.

باغ موزه قصر تهران کجاست؟

باغ موزه قصر تهران کجاست؟

انتهای خیابان شهید مطهری – بعد از تقاطع دکتر شریعتی –  میدان پلیس – باغ موزه قصر

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ