جاده آپیا در رم

جاده آپیا در رم حدود ۱۹۰ سال پیش از میلاد مسیح یعنی سال ۳۱۲ به دستور یکی از کنسول های رومی به نام اپیلوس کلودیوس برای رسیدن به بریندیسی  احداث شد. این جاده یکی از زیباترین جاده های خروجی رم است که به آن ملکه جاده ها نیز می گویند. سراسر جاده پوشیده از سنگ فرش های زیبا است. چمن کاری و کاخ های سر به فلک کشیده کنار جاده و همچنین خانه های بزرگ و باستانی رم‌ نیز نقش به سزایی در این زیبایی آن دارند. امپراطور کومودوس صاحب یکی از آن خانه های زیبا را به قتل رساند تا خانه اش را به تصرف خودش درآورد.

جاده آپیا در رم

جاده آپیا در کنار زیبایی هایش سرنوشت شوم و تاریکی دارد. ۷۱ سال پیش از میلاد، کراسوس شورش دسته جمعی بردگان به رهبری اسپارتاکوس را سرکوب کرد و جاده را با ۶۰۰۰ جسد به صلیب کشیده شده، پرکرد. مسیحیان در دخمه هایی زیر زمینی به طول ۳۰۰ کیلومتر مردگان خود را دفن کردند. بازدید از تمامی آن ها امکان پذیر نیست اما می توانید از سان کالیستو ،سان سباستیانو و سانتا دومیلبتا بازدید کنید .

لذت بخش ترین راه برای گشتن در این جاده ی زیبا و اسرار آمیز دوچرخه سواری است. شما می توانید دوچرخه ای با قفل و کلاه ایمنی به همراه نقشه های گردشگردی فقط به قیمت ۱۵۰ یورو کرایه کنید و به سمت شمال حرکت کنید. تورهای گردشگردی موجود در آنجا نیز معمولا از دوچرخه و یا گاری های گلف استفاده می کنند. گاهی نیز پیاده جاده پیمایی می کنند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ