فواره تروی – چشمه ی عشاق

فواره تروی صحنه بازی بازیگر معروف سینما آنیتا اکبرگ در فیلم زندگی شیرین، صحنه ای پر زرق و برق و با جزئیات بسیار و فیگورهای افسانه ای است که تمام جوانب قرن هفدهم پلاتزو پولی را به نمایش می گذارد.

فواره تروی - چشمه ی عشاق

در سال ۲۰۱۵ پس از پایان بازسازی هایی که به حمایت فندی انجام شد، فواره از آنچه در سال های قبل بود، زیباتر و شفاف تر شد. در ایتالیا و بین مردم محلی آئینی وجود دارد که طبق آن اگر شما پولی را در حوض فواره بیندازید،  روزی به شهر رم بازخواهید گشت؛ از این رو روزانه به طور میانگین ۳۰۰۰ یورو در حوض فواره انداخته می شود .

طراحی فواره تروی توسط نیکولا سالوی در سال ۱۷۳۲ انجام شد. مجسمه خدای دریا (اوکئانوس) را سوار بر ارابه ای به شکل صدف که تریتون (پیام آور آبهای پهناور) و دو اسب دریایی (یکی عصبانی و دیگری آرام) در حال راندن آن هستند را به تصویر می کشد. هر کدام از آن ها نمادی از خلق و خوی دریا است. سمت چپ خدای دریا (نپتون) نشانه ای از فراوانی و سمت راست آن نشانه ای از سلامتی است. آب فواره از یک مجرای زیر زمینی مربوط به یک قرن قبل از میلاد مسیح از آکوئاویرگو می آید. نام آبنمای تروی نیز اشاره به تقاطع یک سه راه، زیر چشمه ی آب نما دارد.

فواره تروی - چشمه ی عشاق

بیشترین صحنه معروفیت فواره تروی جایی است که آنیتا اکبرگ در فیلم کلاسیک زندگی شیرین (۱۹۶۰) به کارگردانی فدریکو فلینی در نمای این فواره بازی می کند.

در سال ۲۰۱۶ برای جشن ۹۰ سالگی خانه مد فندی، او صحنه ای کاملا افسانه ای – جادویی در فواره تروی به نمایش گذاشت. او راهی شیشه ای بر روی آب زمرد رنگ فواره برای قدم زدن مدل های لباس ساخت و مدل ها روی این راه قدم می زدنند.

فواره تروی - چشمه ی عشاق

اطراف فواره در طول روز بسیار شلوغ است، پس اگر می خواهید به دور از هیاهو، عظمت آن را درک کنید، باید تا بعدازظهر صبر کنید. بعدازظهرها می توانید بهترین منظره را ببینید و انگشت به دهان بمانید.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ