موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس بزرگترین موزه جهان و یکی از مهم ترین مجموعه های هنری در تاریخ جهان است. این موزه در کاخی باشکوه و سلطنتی به سبک باروک و در امتداد رود سن فرانسه قرار دارد و یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی فرانسه در شهر پاریس به حساب می آید.

موزه لوور پاریس

گودک سناجار مورخ هنری آمستردام، موزه شناس و وبلاگ نویس می گوید که موزه لوور پاریس در ابتدا به عنوان قلعه در سال ۱۱۹۰ ساخته شد اما در قرن ۱۶ بازسازی شد و به عنوان کاخ سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. در فرانسه ‌تقریبا هر پادشاهی در زمان خود موزه را گسترش داده است. موزه لوور اکنون مساحتی بالغ بر ۶۲۵۳۰۰ فوت (۶۰.۶۰۰ مترمربع ) دارد. در سال ۱۶۸۲ لوئی چهاردهم ورسای را به عنوان کاخ سلطنتی خود انتخاب کرد و لوور به عنوان مکانی برای آکادمی های هنری مختلف، انتخاب شد.

موزه لوور پاریس

نقاشی های موزه لوور و دیگر آثار

موزه لوور حدود ۳۵۰۰ اثر هنری از قرن ششم تا نوزدهم میلادی را در خود جای داده است، که از جمله ی آن ها می توان به عتیقه های مصری، مجسمه های یونان و روم باستان، آثار نقاشی استادان قدیمی (هنرمندان مشهور اروپایی قبل از ۱۸۰۰) جواهرات و دیگر آثار هنری فرانسه اشاره داشت.

این موزه به ۸ گالری تقسیم شده که شامل آثار باستانی شرقی، آثار باستانی مصر، یونان، قرون وسطی اتریش و روم، هنراسلامی، مجسمه و هنرهای تزئینی، نقاشی ها و نقشه هایی از وب سایت اصلی موزه لوور می شود.

بدون شک ‌تابلو مونالیزا اثر لئونارد داوینچی معروف ترین اثر موزه است که با لبخند مرموز و عجیب خود نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. به گفته وب سایت لوور این نقاشی زیبا که اندازه اش ۲۱،۳۵ اینچ (۵۳،۷۷ سانتی متر) می باشد با شیشه ضد گلوله و نگهبانان محافظت می شود. این مسائل امنیتی به خاطر دزدیده شدن تابلو در سال ۱۹۱۱ می باشد. هر چند که در سال ۱۹۱۳ این تابلو به موزه برگرداننده شد.

موزه لوور پاریس

اطلاعات بلیط و ساعت های بازدید موزه لوور

در سال ۲۰۱۷ حدود ۸.۱ میلیون نفر از این موزه بازدید کرده اند. به دلیل اندازه و تعداد بالای آثار هنری موجود در موزه بازدید از آن در یک نوبت امکان پذیر نیست. موزه برنامه های گوناگونی را به صورت روزانه برای کمک به بازدید کنندگان ارائه می کند. یکی از برنامه هایش حدود ۹۰ دقیقه می باشد که ۱۰ نمونه از معروف ترین آثار موزه را به شما نشان می دهد.

این موزه همه روزه به روی بازدیدکنندگان باز است، به جز روز سه شنبه و روزهای خاص سال از جمله کریسمس، روز سال نو و روز کارگر. ساعات بازدید از موزه  روزهای دوشنبه، پنج شنبه، شنبه و یکشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر و چهارشنبه و جمعه از ۹ صبح تا ۹.۴۵ بعدازظهر می باشد.

در سال ۲۰۱۸ هزینه ورودی موزه ۱۵ یورو بود. پذیرش برای افراد زیر ۱۸ سال، معلمان، هنرمندان و افراد خاص در روز ۱۴ ژوئیه و روز باستیل رایگان است.‌

منبع: livescience.com

نوشته شده در ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ