بازار کمرالتی ازمیر

بعد از طی کردن مسیری پر پیچ و خم از میدان کنک به سمت آگورای باستانی، بازار کمرالتی ازمیر را می بینید که در قرن هفده ساخته شده و میزبان بسیاری از مساجد، کارگاه ها و فروشگاه های قدیمی ازمیر است و با گذشت چند قرن هنوز هم جذابیت خاص خود را حفظ کرده است. گذراندن یک روز برای گشتن در خیابان های شلوغ و رنگارنگ، مکان های تاریخی عبادت، حیاط های پنهان و کاروانسراهای بزرگ، ازمیر حقیقی را به شما نشان می دهد. برجسته ترین مکان های بازار شامل کافه های بین مسجد حصار و کیزلار آگاسی هانی می شوند که قهوه ترک های فوق العاده ای را سرو می کنند.

بازار کمرالتی ازمیر

برجسته ترین بخش بازار، تالار آنافار قادسی است و همچنین می توان از مساجد تاریخی حصار، شادیران و کزتان پازاری نیز نام برد. شما حتی مردم محلی ممکن است در این بازار گم شوید اما گم کردن راه و رسیدن به گنجینه های غیر منتظره بخشی از جاذبه ی این بازار است. پرطرفدارترین بخش بازار کمرآلتی، کیزلارآگاسی هانی است، کاروانسرایی عثمانی که در سال 1744 و توسط حاج بشیر آقا ساخته شده، یکی از معدود نمونه‌های معماری عثمانی در شهر ازمیر به حساب می آید. این بنا با محوطه‌ای به مساحت 4000 متر مربع و سقفی پوشیده از سرب، یکی از اقامتگاه‌های پرطرفدار تاجرین ابریشم و ادویه‌ای بود که از شرق دور به ازمیر می آمدند.

برای صرف غذا در داخل و اطراف بازار، برای شروع رستوران Only را امتحان کنید و همچنین Culinary نیز آشپزخانه ی خوبی دارد. توجه داشته باشید که شب های کمرآلتی، به ویژه در اطراف منطقه ی سوکاگی هوارا، امن نیست.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ