موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه تاریخ طبیعی لندن با آن ساختمان عظیم و با شکوه، مربوط به عصر سلطنت ویکتوریا، جلوه ای خاص و بی نظیر از پیوند دنیای طبیعت و تاریخ است. در این موزه می توانید علاوه بر گالری دایناسورها (منطقه ی آبی) که فوق العاده برای کودکان مناسب است، از فسیل متحرک اولین دایناسور کشف شده یعنی (تی رکس) (T.REX) نیز دیدن کنید. این موزه تاریخی دارای معروف ترین و کامل ترین فسیل های جهان است. بزگسالان نیز شیفته نمایشگاه گنجینه های جذاب این موزه (منطقه ی سبز) خواهند شد. این خانه ها دارای تعداد زیادی اشیاء غیر مرتبط هستند که هر یک داستان منحصر به فرد خود را دارند، یعنی از قطعه سنگ های ماه گرفته تا اسکلت دودو.

موزه تاریخ طبیعی لندن

همچنین در منطقه ی سبز، وجود گالری معدن با نمایشی حیرت انگیز از چشم انداز معماری، موجب حیرت بازدیدکنندگان می شود. جایی که شما مجموعه ای از حدود ۳۰۰ عدد الماس شفق رنگی را پیدا خواهید کرد. در منطقه ی نارنجی، مرکز گسترده ی داروین (Darvin) متمرکز و طبقه بندی نمایش ۲۸ میلیون حشره و ۶ میلیون گیاه در پیله های غول پیکر وجود دارد که پنجره های شیشه ای آن امکان دیدن دانشمندان در حال تحقیق را نیز فراهم می سازند.

در مرکز موزه تاریخ طبیعی لندن Hintze hall قرار دارد که بسیار شبیه به کلیسای جامع بوده و کاملا مناسب است. همچنین این مکان تاریخی در زمانی بنا شد که علوم طبیعی اصول کتاب مقدس مسیحی ارتدکس (orthodox) به چالش کشیده می شدند. بعد از گذشت ۸۱ سال، در سال ۲۰۱۷، اسکلت نهنگ آبی به سالن پستان داران انتقال یافت. این موزه با اجازه ی ورود به اسکلت دیابودوکوس (نام مستعار دی پی(dippy)) راه را برای ورود پستانداران عظیم هموار کرد.

موزه تاریخ طبیعی لندن

انتقال اسکلت این دایناسور خود پروژه مهندسی ماموت و کاری دشوار بود. جداسازی و آماده سازی استخوان های ۵.۴ تنی برای بازسازی و به نمایش گذاشتن آن به حالت ایستاده، در واقع بیانگر خوش آمد گویی به بازدیدکنندگان از موزه می باشد. موزه تاریخ طبیعی لندن میزبان نمایشگاه های منظم (هزینه های پذیرش) می باشد. این کار در حال حاضر قدمتی ۵۰ ساله دارد. در این نمایشگاه فصلی صدها پروانه زیبا و شگفت انگیز وجود دارند که در حقیقت باید (flutter bys) نامیده شود و اکنون به مکانی تابستانی و فوق العاده تبدیل شده که می تواند مورد پسند همگان هم واقع شود.

بخشی از حومه انگلستان در SW7 به شدت گسترش یافت و این باغ وحش زیبا شامل طیف وسیعی از زیستگاه های بریتانیایی از جمله علفزارهای زیبا و مزارع و نیز یک درخت زنبور عسل می باشد و شما می توانید شاهد صحنه چشمگیر پرشدن فضای اطراف توسط زنبورهای این کلنی باشید.

موزه تاریخ طبیعی لندن

این موزه با گذر زمان، فضاهای باز خود را تغییر داده، حیات وحش را سه برابر کرده، میدانی در زمین های شرق ایجاد کرد و یک مسیر طولانی به زمین شناسی و زیست شناسی افزوده است. از تاریخ هالووین تا ژانویه بخشی از این موزه به یک اردوگاه یخی زیبا و پرطرفدار تبدیل می شود.

کل موزه و باغ های آن، دارای مقدار قابل توجه ۵.۷ هکتار مساحت و نیز ۸۰ میلیون نمونه آثار از سراسر جهان طبیعی است.

سالانه بیش از ۵ میلیون بازدیدکننده به سمت این موزه سرازیر می شوند. از این رو گاهی صف ها، به خصوص در ایام تعطیل مدارس طولانی تر هم می شوند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ