ویکتوریا پیک هنگ کنگ

ویکتوریا پیک با ارتفاع 552 متر، بلندترین نقطه در جزیره هنگ کنک است. همچنین یکی از پرطرفدارترین نقاط گردشگری در هنگ کنگ به شمار می آید و بازدید از آن هم چندان دشوار نیست. نمای فراگیر و وسیع کلان شهر پر جنب و جوش و فعال، جنگل های سرسبز و انبوه، تفریحگاه های بی نظیر، همگی با ابتدایی ترین نوع حمل و نقل هنگ کنگ تنها در هشت دقیقه قابل دسترسی هستند.

ویکتوریا پیک هنگ کنگ

بهترین مسیر برای رسیدن به پیک (Peak)، تراموای 125 ساله است. این تراموا تقریبا به صورت عمودی از مناطق سر به فلک کشیده بالا می رود. قدیمی ترین قطار کابلی آسیا تلق تلق کنان راه خود را به بالای تپه طی می کند تا به بالای برج پیک برسد. ایستگاهی که در پایین پیک قرار دارد، دارای گالری بسیار زیبایی می باشد که میزبان نسخه عینی واگن قدیمی است. گالری روی برج پیک، به برج سندانی شکل (چکش مانند) پیک متصل است که به صورت رایگان می توانید از نمای آن لذت ببرید. هر چند نماهای لنگرگاه هایش ناشناخته و گمنام هستند.

حدود 500 متر به سمت شمال غربیِ ایستگاه بالایی، بالای جاده ی کوهستانی آستین (Austin)، مقر تابستانی فرماندار قدیمی هنگ کنگ است که در دوران جنگ جهانی دوم توسط سربازان ژاپنی سوزانده شد. باغ های زیبا هنوز هم پا برجا هستند، هر چند این باغ ها با اتاقک هایی متعلق به زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، ساعت آفتابی، صندلی هایی برای استراحت و ستون های سنگی نوسازی شده اند.

مسیر 3.5 کیلومتری جاده ی هارلش (Harlech) درست بیرون منظره پیک و جاده لوگارد (Lugard) که در شیب شمالی به آن می رسد تنها در 45 دقیقه می توانید آن را بپیمایید. 2 کیلومتر آن طرف تر از جاده ی پیک، شما را به رودخانه pok fu lam reservoir هدایت می کند. جاده Hatton بوسیله هارلش یا لوگارد شما را به دانشگاه هنگ کنگ می رساند. مسیر پیاده روی 50 کیلومتری هنگ کنگ نیز از پیک هنگ کنگ شروع می شود.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۲ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ