تیت مدرن لندن

یکی از جاذبه های شگفت انگیز لندن، گالری برجسته و معاصر هنر است که به طرز خلاقانه ای در مکان نیروگاه “Bankside” در جنوب پل هزاره واقع شده است. ترکیب سحرآمیز از هنر مدرن و طراحی وسیع آجرهای صنعتی در این مکان بسیار منحصر به فرد است. تیت مدرن لندن به طور فوق العاده ای در ارائه اثرات چالش برانگیز چه در نماشگاه های دائمی رایگان و چه در نماشگاه های موقت پولی موفق بوده است. طرح توسعه ی “Switch house” در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و فضای در دسترس نمایشگاه را ۶۰ درصد افزایش داد.

تیت مدرن لندن

۲/۴  میلیون آجر فرش شده در ۲۰۰ متر از نیروگاه سابق برق (که اکنون “Boiler house” نامیده می شود) چشم اندازی فوق العاده برای این مکان ایجاد کرده است. این مجموعه توسط معماران سوئیسی Herzog و de Meuron طراحی شده و آن ها جایزه معروف Pritzker را به دلیل تغییر شکل این نیروگاه برق نیز دریافت کردند.

دستاوردهای قابل توجهی چون ساخت دودکش ۹۹ متری در ساختمان مرکزی، اضافه کردن دو طبقه اطاقک شیشه ای روی سقف و به کار گرفتن سالن توربین غار مانند به عنوان فضای ورودی نمایش از دیگر طراحی های آن ها در تیت مدرن لندن است. Herzog و de Meuron همچنین گسترش ۱۰ طبقه جدید را طراحی کردند.

با این حال به عنوان یک مجموعه عالی از هنر، محتویات موزه، قسمت اصلی آن به حساب می آیند. محتویات تیت مدرن در اختیار نگهبانان آن جورج براک ، هنری ماتیس، پیت ماندریان، اندی وارهول، مارک وارتکو و جکسون پولاک هستند، همچنین قسمت هایی نیز توسط جوزف بایس، دایمن هریست، کلس اولدنبرک و آگوست رودین اداره می شوند.

مجموعه دائمی تیت مدرن با توجه به موضوع و تاریخچه در طبقه های ۲ و ۴ در “Boiler House” و طبقه های  ۲ ، ۳ و ۴ در “Switch house” مرتب شده اند. از دهه ۱۹۶۰ تا کنون هنر اهمیت ویژه ای بین مردم داشته است . در مجموع باید گفت که حدود۶۰۰۰۰ اثر به طور ثابت در این مجموعه وجود دارد.

موقعیت موزه هم بسیار عالی است. بیشتر بالکن های محبوب در طبقه سه “Boiler House” ساخته شده اند و نمایش گالری در طبقه ۱۰ “Switch House” حالت بسیار ویژه ای دارد . این منظره باشکوه به طور مستقیم از طریق پل هزاره به کلیسای سنت پل در ساحل رودخانه در شهر متصل می شود.

تورهای رایگان روزانه ۱۱ صبح  ظهر ، ۲ بعدازظهر و ۳ بعدازظهر به سمت یک بازدید فوق العاده و به یا ماندی حرکت می کنند . راهنماهای صوتی (در ۵ زبان مختلف) با پرداخت ۴ یورو در دسترس شما خواهند بود. این راهنماها حاوی اطلاعاتی درباره ۱۵۰ اثر هنری در گالری هستند و تورهای مناسب برای بزرگسالان و کودکان را به شما پیشنهاد می دهند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۵ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ