گالری ملی لندن

گالری ملی لندن با بیش از ۲۳۰۰ شاهکار اروپایی بر روی تابلوهای نقاشی، یکی از مجموعه های بزرگ جهان، در زمینه هنر نقاشی است که آثاری از هر دوره مهم در تاریخ هنر، از اواسط قرن ۱۳ تا اوایل قرن ۲۰، از جمله آثار لئوناردو داوینچی، مایکل آنژ، تیتیان، ون گوگ و رنویر را به نمایش گذاشته است.

گالری ملی لندن

بازدید کنندگان زیادی به ضلع غربی (East Wing) مراجعه می کنند، جایی که آثار هنرمندان بریتانیایی قرن هجدهم مانند گینزبرا، کانستبل و تورنر و شاهکارهای سبک امپرسیونیسم ونگوک، رنوبر و مانه انتظار بینندگان را می کشند.

ساختمان سینزبری وینگ (Sainsbury Wing) در ضلع غربی گالری میزبان نقاشی هایی از سال های ۱۲۵۰ تا ۱۵۰۰ است. در این گالری عمدتا آثار مذهبی سفارشی خاص (مانند Wilton Diptych) و همچنین آثار غیر معمول تری مانند ونوس و مریخ از بوتیچلی و پرتره آرنولفینی از وان آیک را می توانید، بیابید. اثر لئوناردو داوینچی با نام بانوی صخره ها، در اتاق شماره ۲۰ نیز یکی از آثار خیره کننده موجود در این گالری می باشد.

گالری ملی لندن

آثاری از دوران اوج رنسانس (۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰) بخش غربی (West Wing) را تزئین کرده اند. یعنی جایی که آثار مایکل آنژ، تیتیان، رافائل، کورگیو، ال گرکو و برونزینو برای بینندگان خودنمایی می کنند. رامبرانت و کاراواجو به بخش شمالی (north Wing) زینت بخشیده اند. دو نقاشی پرتره از رامبرانت (در سن ۳۴ و ۶۳ سالگی) و آینه ونوس زیبا اثر ولازکوئو در اتاق شماره ۳۰ زیبایی خود را به رخ بازدیدکنندگان می کشند.

در روند بازدید از این گالری استفاده از راهنماهای جامع صوتی به شدت توصیه می شود. در این گالری مسیر های پیاده روی و فعالیت های ویژه برای کودکان نیز وجود دارد.

موزاییک های شگفت انگیز، در راهروی اصلیِ درب ورودی به گالری را نادیده نگیرید.

اتاق های ناهارخوری ملی، غذاهای à la cart (غذاهای رستورانی که قیمت جداگانه دارند) و چای بعدازظهر را ارائه می دهند، اما شاید کافه های ملی با مجموعه های ناهار خوری و این که ساعات بیشتری را به ارائه سرویس می پردازند ، انتخاب بهتری باشند. اگر می خواهید طراحی کنید، مدادتان را در دست بگیرید و آثار هنری خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات اجرای موسیقی در شب جمعه در گالری ملی برگزار می شود، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت گالری مراجعه کنید.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۶ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ