برج لندن – قلعه زیبای انگلیسی

برج لندن قلعه‌ای سلطنتی و تاریخی‌ است که در شمال رودخانه‌ی تیمز واقع شده است. این بنا در اواخر سال 1066 ساخته شد که در واقع یادگاری از دوران حمله ‌ی نرمن‌ها به انگلستان است. (قلعه  22 برج دارد) این بنای تاریخی پنجره ای را به روی تاریخی وحشتناک باز می کند.

برج لندن

این مکان که در ابتدای کار کاخی مجلل بود، به‌عنوان خانه‌ای سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اگرچه هدف از ساخت این قلعه، از همان ابتدا هم ایجاد زندان نبوده، اما از این قلعه بین سال‌های 1100 تا 1952 به‌ عنوان زندان استفاده می‌شد. به‌ طور کلی، برج لندن مجموعه‌ای از چندین ساختمان با دو لایه دیوار دفاعی و یک خندق است.

در دهه ی 1070، شاید ساکسون‌ها هم در این نقطه صاحب دژی بوده‌اند. بعد ویلیام فاتح بود که دستور ساختن برج سفیدی را داد که از قدیمی ترین قسمت‌های قلعه نظامی حاضر است. تا سال 1285، دو دیوار با برج و یک حلقه در اطراف آن ساخته شده بود و شیوه ی دفاع از آن به سختی تغییر کرد.

برجسته ترین ساختمان برج سفید مرکزی با سبک معماری Norman و چهار برج است. در طبقه ی ورودی، مجموعه ای از اسلحه خانه ی سلطنتی، از قبیل زره کلاسیک هنری هشتم، در آنجا قرار دارد. در طبقه ی وسط، کلیسای سنت جان ها، که قدمت آن به دهه ی 1080 می رسد و هنوز هم قدیمی ترین مکان عبادت مسیحیان در لندن به حساب می آید واقع شده است.

جواهرات تاج و تخت پس از تخریب خانه جواهرات به برج مارتین انتقال داده شد. ارزش همه این جواهرات بیش از 20 میلیون پوند تخمین زده شده است.

در شمال، واترلو برکس وجود دارد، که در حال حاضر شامل جواهرات پر زرق و برق دیدنی، از جمله تاج پلاتین ملکه Mother آخر، با الماس 106 قیری Koh-i-Nur (کوه نور) و تاج امپراتوری می شود. در طرف دیگر برج سفید، Tower Bloody واقع است، جایی که  ادوارد 12 ساله و برادر کوچکش ریچارد برای امنیت شان در آنجا اقامت داشتند و در آخر (احتمالا) توسط عمویش، ریچارد سوم به قتل رسیدند. سر والتر  13 ساله در این جا نیز تحت نظر جیمز I بود.

در سال 1536 سرِ «آن بولین»، دومین همسر هنری هشتم، را در «Tower Green»، محوطه‌ای درون برج لندن، از تنش جدا کرد. چند سال بعد همین اتفاق برای دخترعموی او «کاترین هاوارد» نیز افتاد.

تقریبا هر 30 دقیقه یک گروه از گردشگرانی که برای بازدید از این مکان می آیند از پلی در نزدیکی ورودی اصلی رد می شوند. آخرین تور یک ساعت قبل از بسته شدن برج لندن آنجا را ترک می کند.

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۹ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ