شکسپیر گلوب لندن

برخلاف سایر مکان هایی که برای نمایش ساخته شده بود شکسپیر گلوب لندن طراحی جدیدتری داشت و به نمونه اصلی بیشتر شبیه بود. این بنا، نمایی از آسمان بی کران و بارانی لندن را در اختیار ۷۰۰ تماشاچی قرار می دهد. بازدید از این مکان معمولا به صورت تورهای تئاتر نیم ساعته و بازدید از نمایشگاه های زیبا از جمله نمایشگاه آثار شکسپیر و نمایشگاهی از آثار قرن ۱۷ انجام می شود.

شکسپیر گلوب لندن

علی رغم محبوبیت جهانی شکسپیر، طی قرن های گذشته می توان گفت که گلوب تقریبا فراموش شده بود. هنگامی که بازیگر آمریکایی (که بعدا کارگردان شد) سام وانامارکر در سال ۱۹۴۲ به جست و جوی این مکان پرداخت، شکسپیر گلوب لندن را را زیر خرابه های ساختمانی یافت. وی در سال ۱۹۷۰ بنیادی برای حمایت و جمع آوری کمک های مالی برای ساخت بنای یادبود گلوب را آغار کرد. در سال ۱۹۸۷ مکان یادبود گلوب به فاصله ۲۰۰ متری از ساختمان اصلی شروع به ساخت شد و در سال  ۱۹۹۷ چهار سال پس از مرگ وانامارکر هم افتتاح شد.

ساختمان جدید از ۶۰۰ میخ چوبی از چوب بلوط ساخته شده بود و در ساخت آن از آجرهای سبک تئودر و نی های نورفولک استفاده شده بود. گچ‌ و آهک به کار گرفته شده در ساختمان حاوی پشم بز نیز می باشد.

برای آثار شکسپیر هم در فضای داخلی و هم در فضای بیرونی جایی تعبیه شده بود. اتاق بازرگانی گلوب نیز به عنوان جاه طلبانه ترین بخش ساختمان شناخته می شد. درسال ۲۰۱۴ بخش تئاتر با یک ‌نمایش نامه ژاپنی افتتاح شد که اکنون به عنوان یکی از برنامه های تور گلوب به شمار می آید

منبع: lonelyplanet.com

نوشته شده در ۱۰ تیر ۱۳۹۷ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ